• -5%
 • Obniżka
JBL ProScan RECHARGE Test uzupełnienie 24 paski
254210

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    54 punkty lojalnościowe!

Cena:

57,20 zł
54,34 zł Oszczędzasz: 2,86 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Compare now Compare list is full

JBL ProScan RECHARGE Test uzupełnienie 24 paski

Test paskowy umożliwiający szybką kontrolę podstawowych parametrów wody przy pomocy aplikacji mobilnej.


JBL ProScan to test paskowy 7w1 umożliwiający szybką kontrolę podstawowych parametrów wody akwariowej. Mierzy 7 najważniejszych parametrów wody: poziom pH, twardość węglanową (KH) i ogólną (GH) oraz zawartość azotynów (NO2), azotanów (NO3), chloru (Cl2) i dwutlenku węgla (CO2). Test przeznaczony jest do stosowania w akwariach słodkowodnych i morskich. Właściwe parametry wody mają ogromne znaczenie dla zdrowia ryb i roślin. Aby zapewnić dobre samopoczucie ryb, zaleca się wykonywanie badania w nowym akwarium co 2 - 3 dni, a w istniejących dłuższy czas akwariach raz w tygodniu.


Poziom pH określa kwasowość lub zasadowość wody, co ma ogromne znaczenie dla zdrowia ryb, idealna wartość wynosi od 6,5 do 8,5. Twardość węglanowa KH zapewnia stabilną wartość pH, ogólnie zalecane są wartości pomiędzy 3° a 10° dH. Twardość ogólna GH ma bezpośredni wpływ na zdrowie ryb, roślin i mikroorganizmów, idealna wartość wynosi od 6° do 16° dH. Poziom azotynów NO2 zbliżony do zera wskazuje, że filtr działa prawidłowo, a woda jest bezpieczna dla ryb. Zawartość azotanów NO3 określa „świeżość” wody oraz prawdopodobieństwo sprzyjania rozwojowi glonów. Zbyt wysoka zawartość chloru Cl2 jest szkodliwa dla pożytecznych bakterii i ryb. Odpowiednie stężenie CO2 w akwarium zapewnia roślinom bogaty i bujny wzrost.

 

Cechy produktu:

 • szybkie i łatwe badanie jakości wody,
 • pomiar 7 najważniejszych parametrów wody: pH, KH, GH, NO2, NO3, CL2 i CO2,
 • wyniki oceniane, optymalizowane,
 • zapisywane aplikacją JBL,
 • aplikacja dostępna za darmo,
 • przeznaczony do akwariów słodkowodnych i morskich.

 

W skład zestawu wchodzą:

 • 24 paski do analizy wody,
 • instrukcja,
 • kod QR do pobrania aplikacji.

 

Sposób postępowania:

Najpierw należy pobrać bezpłatną aplikację JBL ProScan-App na smartfona (wersja systemu Apple iOS 5.0 lub nowsza; Android 4.0 lub nowsza oraz aparat z funkcją autofocus). Po uruchomieniu aplikacji przekonacie sie Państwo o istnieniu funkcji, jakich do tej pory w analizie wody nie było: szybkie odczytywanie wartości, precyzyjna analiza i innowacyjna technika;


Do aplikacji potrzebna jest specjalnie wykalibrowana karta kolorów JBL ProScan Color Card. Wskazówki i sposób postępowania zawarte są w aplikacji. Analizę można przeprowadzić w następujących przedziałach: „Woda akwariowa słodka”, „Stawek ogrodowy” oraz „Woda”. Wybierając przedział: „Woda akwariowa słodka” i „Woda” aplikacja oblicza, jako dodatkowy bonus, aktualną zawartość CO2 w wodzie, wynikającą z aktualnych wartości pH i KH mierzonych aplikacją;


Ustawiając na wynik analizy dotyczący przedziału: „Woda akwariowa słodka” i „Stawek ogrodowy” otrzymacie Państwo konkretne rady i wskazówki, jakie produkty firmy JBL mogą w danym przypadku pomóc w ustawieniu optymalnych wartości wody. Wybierając tylko przedział „Woda”, otrzymacie Państwo jedynie przegląd wyników bez ewaluacji próbki wody i bez konkretnych wskazówek.

 

Wskazówki:

 • Wyjmij pasek z opakowania i szczelnie je zamknij. Zanurz pasek w wodzie akwariowej na kilka sekund, wyjmij pasek z wody, strząśnij nadmiar wody i po ok. 60 sekundach sfotografuj, przy pomocy aplikacji, pasek porównany do skali kolorów umieszczonej na karcie kolorów. Testowe paseczki lakmusowe są wrażliwe na wilgoć, dlatego opakowanie powinno być zawsze szczelnie zamknięte;
 • Analizę za pomocą pasków do analizy i karty kolorów ColorCard należy przeprowadzać na matowej powierzchni, przy jasnym świetle dziennym lub jasnym świetle żarówki. Unikać bezpośredniego światła słonecznego oraz refleksów świetlnych i cieniów;
 • Analizę przeprowadzać zawsze możliwie od razu po upływie wskazanego czasu. Późniejsze lub przedwczesne odczytywanie wyników może doprowadzić do fałszywych wyników, gdyż pola kolorów na paskach do analizy z czasem ciemnieją; Łącząc się z internetem należy liczyć się z ewentualnymi kosztami (w zależności od dostawcy usługi internetowej).

Firma JBL

Marka JBL szybko się rozwijała stając się jedną z największych firm zajmujących się akwarystyka, terrorystką oraz stawami ogrodowymi. Firma o powierzchni 2,5ha, zatrudnia 160 pracowników i zaopatruje 60 państw na całym świecie w ponad 1000 produktów oraz ponad 300 części zamiennych.

Filozofia firmy JBL

Producent założone ma 3 główne zasady - najwyższa jakość produktów, uwzględnienie wyników badań naukowych oraz ochrona przyrody i środowiska. Świetnie obrazuje to cytat założyciela firmy JBL Joachim'a "W dzień zawsze tak prowadź swoje interesy, żebyś w nocy mógł spokojnie spać". Producent ręczy za jakość swoich produktów i w razie niezadowolenia zapewnia wymianę, a także analizuje ewentualnie potrzebę poprawy. Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki oraz stawów ogrodowych logiczne jest wykorzystanie informacji na temat naturalnego trybu życia i biotopów zwierząt. Obejrzenie rozwiązań w przyrodzie pozwala uzyskać sporo informacji i inspiracji. Marka JBL wysoko stawia poprzeczkę przez co chce mieć pewne, a także bieżące dane. Firma co roku organizuje wyprawy naukowe z doświadczonymi naukowcami podczas, których odbywają się kolejne badania naukowe, aby uzyskać informacje z pierwszej ręki, a następnie zapewniające opracowywanie nowych produktów lub udoskonalanie istniejących. JBL chroni przyrodę i przez wzgląd na to nie przetwarza całych ryb do pokarmów. Zamiast tego firma stosuje do produkcji pokarmu brzegi filetów rybnych, które pozostają przy obróbce filetów rybnych do spożycia przez ludzi. Następnie uzupełniane są o dodatkowe składniki mineralne, aby zapewnić zrównoważone pożywienie dla różnych gatunków ryb.

Chronologiczna historia firmy JBL

Joachim Böhme założyciel firmy był z wykształcenia farmaceutą, a akwarystykę - swoje hobby zmienił w zawód, gdy przeprowadził się z Drezna do Ludwigshafen i założył sklep zoologiczny w 1960r. Miłość do zwierząt i ogromna wiedza na temat akwarystyki zagwarantowała mu wielu klientów, dzięki temu skupił się na akwarystyce i powstała hodowla ryb. Najczęstsza choroba ryb tzw. ospa rybia - Ichtioftirioza sprawiła, że Joachim opracował specyfik zwalczający "białe punkciki". Do nazwy firmy użył swoje inicjały JB oraz L od nazwy miejscowości Ludwigshafen co utworzyło JBL. Lek był pierwszym produktem i został nazwany JBL Punktol. W 1970r. firma zrezygnowała z handlu rybami i zajęła się specjalizacją w wytwarzaniu produktów jako marka JBL. Z kolei w 1980r. wprowadzono pierwszą serie pokarmów dla ryb BRG (skrót od brązowy, czerwony, żółty - kolory puszek). Rok 1983 oznacza przekształcenie firmy w  GmbH [Sp. z o.o.], a także dołączenie syna Joachim'a - Roland'a Böhme do spółki jako wspólnika. Do pierwszego zakupu nieruchomości nastąpiło w 1984r., jest to obecna siedziba firmy w Neuhofen. W 1989r. asortyment pokarmów dla ryb osiągnął najwyższy poziom jakości i zmienił nazwę na NOVO. Następnie w 1991r. Joachim przekazał synowi zarząd, a dalej go wspierał w roli doradcy. Rok 1998 to wprowadzenie pierwszej świetlówki JBL Solar Natur posiadające pełne widmo światła dziennego. W roku 2003 zadebiutowała pierwsza seria filtrów zewnętrznych JBL CrystalProfi. 2008 rok oznaczał duży krok dla firmy - wybudowanie centrum logistycznego o powierzchni 5600m2 i otwarcie laboratorium badawczego. W 2014r. rozpoczął się start serii produktów ProScape, czyli wyposażenia dla Aquascapingu (testy wody, narzędzia, podłoże, nawozy). Rozwój techologiczny umożliwił w 2014r. wprowadzenie na rynek testów wody JBL ProScan, które pomagała nam określić wyniki i podpowiedzieć aplikacja w telefonie. Budowa nowej hali produkcyjnej o powierzchni całkowitej 2000m2 oraz ulepszenie całej linii produkcyjnej pokarmów odbyło się w 2014r. Z kolei w 2015r. zaprezentowana była nowa seria produktów ProCristal odpowiadająca za krystalicznie czystą wodę. Rok 2016 to otwarcie nowych zakładów produkcyjnych i serii pokarmów ProPond. W 2019r. zadebiutowało oświetlenie JBL LED Solar i stało się hitem na rynku akwarystycznym.

Produkty JBL do akwarium

POKARM

Firma JBL słynie z wysokiej jakości pokarmów. Pokarm tej marki jest podzielony na liczne warianty - płatki, granulat, proszek, tabletki oraz suszone. Ponadto niektóre warianty pokarmu są dedykowane dla danego gatunku lub rodziny stworzeń wodnych, dzięki temu mamy pewność że nasze pupile mają dostęp do pokarmu najwyższej jakości, a ich dieta jest odpowiednio zbilansowana.

Przykładowe pokarmy: NovoPleco (producent JBL) - to chipsy z alg zawierające drewno dla glonojadów. Tabis Premium (producent JBL) - przylepny pokarm w tabletkach. NovoTanganjika (producent JBL) - produkt żywnościowy dla mięsożernych pielęgnic Malawi i Tanganika. NovoBits (producent JBL) - granulat lekkostrawny dla Paletek, NovoFlower (producent JBL) - profesjonalny pokarm granulowany dla dużych pielęgnic Flowerhorn. NovoFil (producent JBL) - suszona larwa czerwonego komara. NovoCrabs (producent JBL) - karma dla skorupiaków zawierający celulozę niezbędną do budowy pancerza chitynowego. NovoFex (producent JBL) - Kostki rurecznika (Tubifex) suszony próźniowo. NovoGuppy (producent JBL) - płatki ze spiruliną dla gupików. NovoColor (producent JBL) - karma wybarwiająca dla większości ryb akwariowych. NovoLotl (producent JBL) - granulat dla aksolotli. NovoRift (producent JBL) - pożywienie dla pyszczaków roślinożernych. NovoDaph (producent JBL) - naturalnie suszona Daphnia (rozwielitka). NovoBetta (producent JBL) - pokarm płatkowany z krylem dla bojowników.

OFERTA PRODUKTÓW DO TECHNIKI CO2

Akwarystyka roślina znacznie zyskuje na efektywności przy użyciu dwutlenku węgla w akwarium. Hodowla trudniejszych roślin jest niemal niemożliwa bez CO2 w akwarium. Firma JBL oferuje ciekawe warianty produktów do techniki dwutlenku węgla. Charakteryzuje je wysoka jakość, bezawaryjność oraz nowoczesny design.

Przykładowe produkty techniki CO2 do akwariów: ProFlora M503 (producent JBL) - instalacja do nawożenia roślin akwariowych ze sterowaniem pH. ProFlora U502 (producent JBL) - instalacja do nawożenia roślin z butlą jednorazową i wyłączaniem na noc. ProFlora PH-CONTROL TOUCH (producent JBL) - komputer do pomiaru i sterowania CO2/pH. ProFlora M501 (producent JBL) - instalacja do nawożenia roślin akwariowych. ProFlora V002 (producent JBL) - cichobieżny zawór magnetyczny (elektrozawór) 12V. ProFlora M500 Silver CO2 (producent JBL) - napełniona butla CO2 500g. ProFlora Direct (producent JBL) - dyfuzor (reaktor) CO2 na wąż. ProFlora Taifun (producent JBL) - dyfuzor CO2.

NAWOZY

Stosowanie produktów nawozowych w akwarium jest kluczowe, aby rośliny zdrowo się rozwijały. Od samego początku akwarium należy używać odpowiednich nawozów. Z ich pomocą rośliny na pewno odpowiednio się ukorzenią, a ich wzrost będzie zdrowy i dynamiczny. Producent JBL w swojej ofercie posiada liczne warianty nawozów, dzięki temu klient z łatwością zrobi zakupy w naszym sklepie. Obsługujemy konsumentów w Polsce i za granicą.

Oferta nawozów marki JBL to m.in.: ProScape Fe+ Microelements (producent JBL) - zawiera żelazo i niezbędne pierwiastki śladowe oraz mikroelementy, takie jak potas i magnez. ProScape NPK Macroelements (producent JBL) - dostarcza do wody azot, fosfor, potas i magnez, dzięki temu rośliny akwariowe otrzymują wszystkie potrzebne makroelementy. Ferropol (producent JBL) - to potas, siarka, żelazo i elementy śladowe, zawiera wszystko co potrzeba roślinom, nie zawiera azotu i fosforu, które najlepiej dozować codziennie małymi dawkami. ProScape N (producent JBL) - azot w formie soli kwasu amonowego i azotowego, rośliny otrzymują łatwo przyswajalną i dostateczną ilość azotu. ProScape P (producent JBL) - dostarcza wodzie fosforu w formie fosfatów, ponadto zawiera również potas i wapń. ProScape K (producent JBL) - potas to jeden z najważniejszych składników odżywczych, w akwariach często dochodzi do niedoborów, co ogranicza wzrost i rozwój roślin. Die Kugeln (producent JBL) - to nawóz w formie kulek do podłoża. Ferrotabs (producent JBL) - nawóz dla roślin w tabletkach. ProScape PlantStart (producent JBL) - specjalna mieszanka bakterii sprawia, że rośliny łatwiej pobierają składniki odżywcze i szybciej zaczynają się ukorzeniać oraz rosnąć.

PREPARATY

Akwarystyka to opieka nad zamkniętym ekosystemem wodnym nie jest łatwym zadaniem. Przy codziennej pielęgnacji akwarium lub w razie problemów pomogą sprawdzone preparaty. Potrafią uzdatnić i przygotować wodę do indywidualnych potrzeb akwarium.

Biotopol (producent JBL) - błyskawicznie uzdatnia wodę z wodociągów, usuwa niebezpieczny chlor i metale ciężkie. Clearol (producent JBL) - preparat do krystalizacji wody metodą koagulacji zmętniających cząsteczek. Denitrol (producent JBL) - biostarter zawierający miliardy żywych kolonii bakterii. Clynol (producent JBL) - czyści i klaruje wodę naturalną metodą za pomocą mikro drobin, które wiążą materiały. Tropol (producent JBL) - przekształca wodę kranową niemal w taką jaka płynie w tropikalnych rzekach i jeziorach, koncentrat torfu tworzy czarną i kwaśną wodę. PhosEx Rapid (producent JBL) - preparat skutecznie usuwający fosforany (PO4). Detoxol (producent JBL) - usuwa z wody toksyny zagrażające życiu organizmów wodnych takie jak amoniak, azotyny, chlor i chloraminy. PH/KH Plus (producent JBL) - preparat do podwyższania wartości pH i kH w akwarium. PH/KH Minus (producent JBL) - bezpiecznie obniza pH i kH. Acclimol (producent JBL) - łagodzi podrażnienia skrzeli, działa kojąco na błonę śluzową i uodparnia na stres, polecany do transportu ryb. Nano Biotopol Betta (producent JBL) - przekształca wodę w akwarium w zdrowy biotop dla bojowników

PODŁOŻE DO AKWARIUM

Wybór odpowiedniego podłoża jest podstawą przy zakładaniu zbiornika. W trakcie zakupu podłoża powinniśmy kierować się rodzajem zwierząt wodnych hodowanych w akwarium, wymogami roślin, a także estetyką żeby wpasowało się w wystrój całego zbiornika.

Manado (producent JBL) - jest to naturalne podłoże filtrujące wodę i wspierający wzrost roślin, neutralne dla parametrów wody w zbiorniku oraz całkowicie bezpieczne dla ryb żerujący na dnie. Podłoże Manado posiada różne warianty kolorystyczne i różnorodne wielkości opakowań, dzięki czemu oferta kierowana jest dla dużych i małych zbiorników. Sansibar (producent JBL) - naturalny piasek do akwarium. Idealny dla ryb dennych takich jak sumy, zbrojniki, kirysy. Warto wspomnieć że podłoże Sansibar posiada liczne warianty kolorystyczne do wyboru. AquaBasis Plus - to kompletne podłoże posiadające wszystkie niezbędne składniki odżywcze dla roślin. Świetna forma podsypki pod żwirek lub piasek, wspomaga wzrost roślin.

FILTRACJA

Filtr jest jedną z najważniejszych rzeczy, bez niego prowadzenie akwarium jest niemal niemożliwe. Oczyszcza wodę z resztek pokarmu, szczątek obumarłych roślin i detrytusu. Dodatkowo filtr, a raczej biologiczne media filtracyjne jak gąbka bądź ceramika odpowiadają za filtrację biologiczną - jest to miejsce osiedlania się pożytecznych bakterii, które usuwają trujący amoniak i przetwarzają go w pobierany przez rośliny azot.

Oferta filtrów producenta JBL jest znana na całym świecie. Zasłynęły z wysokiej jakości, bezawaryjności i wyróżniającej się dobrej cenie. Filtry zewnętrzne Greenline to kompletne, gotowe do pracy urządzenia. Druga seria jest energooszczędna przy niezmiennie efektywnej cyrkulacji wody, pozwoli to zaoszczędzić znaczną sumę na rachunkach za prąd. Ponadto, te urządzenia filtracyjne są gwarancją czystej i zdrowej wody w akwarium. W zestawie znajdują się wysokiej jakości media filtracyjne marki JBL, które świetnie spiszą się w swojej roli. Filtry wewnętrzne z serii "i" wyróżniają się świetną jakością wykonania, gwarancją bezawaryjnej pracy przez lata oraz nadzwyczajną ergonomią. Oprócz tego mają możliwość dodawania lub odejmowania modułów, regulację przepływu i mocowanie przy użyciu klipsów magnetycznych.

Wkłady filtracyjne znacznie wpływają na jakość działania urządzeń filtrujących w akwarium. Użycie odpowiednich wkładów pozwoli znacznie poprawić jakość wody lub usunąć niechciane związki ze zbiornika. Clearmec Plus - mieszanina gliny i specjalnej żywicy. Zmniejsza poziom fosforanów, azotyn i azotan. Ponadto, sprzyja kolonizacji pożytecznych bakterii, a także w znacznym stopniu krystalizuje wodę w akwarium. TorMec - to wkład torfowy świetnie sprawdzi się przy hodowli ryb z "czarnych wód". Zakwasza i zmiękcza wodę tworząc idealne warunki dla ryb. Wydziela składniki humusowe oraz pierwiastki śladowe poprawiające samopoczucie i zdrowie ryb z takiego biotopu. PhosEx Ultra - działa w akwariach słodkowodnych i morskich usuwając fosforany (PO4). Większe stężenie fosforu w zbiorniku prowadzi do rozwoju niepożądanych alg. Nitratex - specjalnie przeznaczony do chemicznej filtracji wody. Skutecznie absorbuje z akwarium związki azotowe, które są jedną z głównych przyczyn powstawania glonów i pogarszania się zdrowia ryb. CarboMec Activ - to wkład węglowy służący do usuwania pozostałości leków, przebarwień wody i innych zanieczyszczeń. SilikatEx Rapid - wkład służący do usuwania krzemian, które są przyczyną powstawania alg okrzemkowych alg w akwarium. Woda wodociągowa może zawierać silikat, ten produkt trwale go wiąże i zapobiega problemom z okrzemkami. SintoMec - wkład przeznaczony do biologicznej filtracji wody w akwarium. Pierścienie o średnicy 5mm wykonane ze spiekanego szkła. Produkt ma bardzo dużą powierzchnię filtracyjną 1200 m2/l. Symec Micro - to wata (włóknina) filtracyjna służąca do usuwania nawet najdrobniejszych zmętnień wody. Pochłania wszelkie cząstki z wody jednocześnie jest całkowicie bezpieczna dla ekosystemu wodnego w akwarium, nie uwalnia żadnych substancji do wody.

Warto wspomnieć że producent JBL oferuje wszelkie części zamienne do swoich produktów. Są one ogólnodostępne na naszej stronie internetowej. Podczas wieloletniej eksploatacji istnieją części, które mogą ulec zużyciu jednak nie oznacza to że jesteśmy zmuszeni do zakupu nowego całego urządzenia, a wystarczy jedynie wymienić określoną część jak np. uszczelkę bądź wirnik. Koszt takiej części jest znacznie mniejszy niż zakup filtra, a po wymianie pozwoli to na kolejne lata efektywnej pracy produktu.

Testy do wody

Badanie parametrów wody wśród akwarystów odbywa się zazwyczaj w momencie wystąpienia glonów lub zahamowania wzrostu roślin. Za pomocą testów można określić wszystkie istotne parametry wody - odczyn, twardość węglanową i ogólną, zawartość azotu, fosforu, żelaza, potasu, dwutlenku węgla, magnezu oraz wapnia. Zwierzęta wodne wymagają różnych odczynów i twardości zależnie od pochodzenia. Warto kontrolować odczyn i twardość wody w akwarium, ponieważ istnieje wiele czynników przez które te parametry mogą ulec zmianie. Dodatkowo zalecane jest sprawdzanie parametrów wody do podmian pochodzącej z wodociągów, studni czy filtra odwróconej osmozy, aby być pewnym wlewanej wody do akwarium. Nagłe zmiany parametrów wody w akwarium mogą odbić się na zdrowiu zwierząt oraz roślin. Firma JBL słynie z bardzo dokładnych i wiarygodnych testów kropelkowych.

TestLab ProScape - zestaw testów w walizce. TestLab - Walizka z testami na Fe, GH, KH, NH4, NO2, NO3, pH, PO4. Combiset - walizka z testami na pH,KH,NO2, NO3, FE, O2. Firma JBL posiada w swojej ofercie nie tylko walizki z testami, lecz każdy z testów jest dostępny w sprzedaży osobno.

Produkty z tej samej kategorii
Komentarze

Napisz swoją opinię

JBL ProScan RECHARGE Test uzupełnienie 24 paski

Napisz swoją opinię