JBL ProScan RECHARGE Test uzupełnienie 24 paski
254210

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    46 punktów lojalnościowych!

Cena:

46,60 zł

Compare now Compare list is full

JBL ProScan RECHARGE Test uzupełnienie 24 paski

Test paskowy umożliwiający szybką kontrolę podstawowych parametrów wody przy pomocy aplikacji mobilnej.


JBL ProScan to test paskowy 7w1 umożliwiający szybką kontrolę podstawowych parametrów wody akwariowej. Mierzy 7 najważniejszych parametrów wody: poziom pH, twardość węglanową (KH) i ogólną (GH) oraz zawartość azotynów (NO2), azotanów (NO3), chloru (Cl2) i dwutlenku węgla (CO2). Test przeznaczony jest do stosowania w akwariach słodkowodnych i morskich. Właściwe parametry wody mają ogromne znaczenie dla zdrowia ryb i roślin. Aby zapewnić dobre samopoczucie ryb, zaleca się wykonywanie badania w nowym akwarium co 2 - 3 dni, a w istniejących dłuższy czas akwariach raz w tygodniu.


Poziom pH określa kwasowość lub zasadowość wody, co ma ogromne znaczenie dla zdrowia ryb, idealna wartość wynosi od 6,5 do 8,5. Twardość węglanowa KH zapewnia stabilną wartość pH, ogólnie zalecane są wartości pomiędzy 3° a 10° dH. Twardość ogólna GH ma bezpośredni wpływ na zdrowie ryb, roślin i mikroorganizmów, idealna wartość wynosi od 6° do 16° dH. Poziom azotynów NO2 zbliżony do zera wskazuje, że filtr działa prawidłowo, a woda jest bezpieczna dla ryb. Zawartość azotanów NO3 określa „świeżość” wody oraz prawdopodobieństwo sprzyjania rozwojowi glonów. Zbyt wysoka zawartość chloru Cl2 jest szkodliwa dla pożytecznych bakterii i ryb. Odpowiednie stężenie CO2 w akwarium zapewnia roślinom bogaty i bujny wzrost.

 

Cechy produktu:

 • szybkie i łatwe badanie jakości wody,
 • pomiar 7 najważniejszych parametrów wody: pH, KH, GH, NO2, NO3, CL2 i CO2,
 • wyniki oceniane, optymalizowane,
 • zapisywane aplikacją JBL,
 • aplikacja dostępna za darmo,
 • przeznaczony do akwariów słodkowodnych i morskich.

 

W skład zestawu wchodzą:

 • 24 paski do analizy wody,
 • instrukcja,
 • kod QR do pobrania aplikacji.

 

Sposób postępowania:

Najpierw należy pobrać bezpłatną aplikację JBL ProScan-App na smartfona (wersja systemu Apple iOS 5.0 lub nowsza; Android 4.0 lub nowsza oraz aparat z funkcją autofocus). Po uruchomieniu aplikacji przekonacie sie Państwo o istnieniu funkcji, jakich do tej pory w analizie wody nie było: szybkie odczytywanie wartości, precyzyjna analiza i innowacyjna technika;


Do aplikacji potrzebna jest specjalnie wykalibrowana karta kolorów JBL ProScan Color Card. Wskazówki i sposób postępowania zawarte są w aplikacji. Analizę można przeprowadzić w następujących przedziałach: „Woda akwariowa słodka”, „Stawek ogrodowy” oraz „Woda”. Wybierając przedział: „Woda akwariowa słodka” i „Woda” aplikacja oblicza, jako dodatkowy bonus, aktualną zawartość CO2 w wodzie, wynikającą z aktualnych wartości pH i KH mierzonych aplikacją;


Ustawiając na wynik analizy dotyczący przedziału: „Woda akwariowa słodka” i „Stawek ogrodowy” otrzymacie Państwo konkretne rady i wskazówki, jakie produkty firmy JBL mogą w danym przypadku pomóc w ustawieniu optymalnych wartości wody. Wybierając tylko przedział „Woda”, otrzymacie Państwo jedynie przegląd wyników bez ewaluacji próbki wody i bez konkretnych wskazówek.

 

Wskazówki:

 • Wyjmij pasek z opakowania i szczelnie je zamknij. Zanurz pasek w wodzie akwariowej na kilka sekund, wyjmij pasek z wody, strząśnij nadmiar wody i po ok. 60 sekundach sfotografuj, przy pomocy aplikacji, pasek porównany do skali kolorów umieszczonej na karcie kolorów. Testowe paseczki lakmusowe są wrażliwe na wilgoć, dlatego opakowanie powinno być zawsze szczelnie zamknięte;
 • Analizę za pomocą pasków do analizy i karty kolorów ColorCard należy przeprowadzać na matowej powierzchni, przy jasnym świetle dziennym lub jasnym świetle żarówki. Unikać bezpośredniego światła słonecznego oraz refleksów świetlnych i cieniów;
 • Analizę przeprowadzać zawsze możliwie od razu po upływie wskazanego czasu. Późniejsze lub przedwczesne odczytywanie wyników może doprowadzić do fałszywych wyników, gdyż pola kolorów na paskach do analizy z czasem ciemnieją; Łącząc się z internetem należy liczyć się z ewentualnymi kosztami (w zależności od dostawcy usługi internetowej).

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

 • Akwarium
 • Terrarium
 • Staw ogrodowy
Komentarze
Napisz swoją opinię

JBL ProScan RECHARGE Test uzupełnienie 24 paski

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii