JBL Test pH 6,0 - 7,6 Uzupełnienie do testu na pH w zakresie 6,0 - 7,6
253470

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    14 punktów lojalnościowych!

Cena:

14,10 zł

Compare now Compare list is full

JBL Test pH 6,0 - 7,6 Uzupełnienie do testu na pH w zakresie 6,0 - 7,6

JBL pH Test-Set - 6.0-7.6 służy dokładnemu pomiarowi jak i rutynowej kontroli wartości Ph w wodzie słodkiej, w dokładnym przedziale od 6.0-7.6 ale przede wszystkim do kontrolowania i optymalnej regulacji dozowania CO2 do akwarium. Preparat można z pełnym powodzeniem stosować w lekko zabarwionej wodzie akwariowej jaka powstaje podczas filtracji torfowej lub leczeniu chorych ryb. Utrzymanie wartości pH na możliwie stałym poziomie ma ogromne znaczenie dla samopoczucia i zdrowia ryb, jak i dla wzrostu roślin. Przy dozowaniu dwutlenku węgla wartość pH odgrywa wielką rolę jako wielkość kontrolna. Wartość pH, która uważana jest za optymalną dla roślin, i która zawiera bezpieczną dla ryb koncentracje CO2 leży około 7-7,2. Twardość węglanowa nie powinna przy tym być niższa niż 4 i nie przekraczać znacznie 18 stopni pH. Dzięki prostemu pomiarowi może więc zostać skontrolowane i ustalone optymalne natlenienie wody dwutlenkiem węgla CO2. Nawet jeśli nie stosuje się w akwarium CO2, potrzebny jest dokładny pomiar wartości pH, np. w hodowli niektórych gatunków ryb. W tym przypadku niezbędny jest test pH-Set 6.0-7.6

 

Zastosowanie (w skrócie): 

  • wodę z akwarium odlewamy do specjalnej probówki,
  • następnie dodajemy odczynniki które wybarwiają wodę na określony kolor,
  • na skali kolorów odczytujemy wartość pH w naszym akwarium.

 

Rada od Plantici: 

  • W profesjonalne akwarystyce roślinnej poziom pH powinien mieścić się w zakresie 6.5-6.8.

Wszystko zaczęło się w 1960 roku od małego sklepu zoologicznego w Ludwigshafen, który otworzył Joachim Böhme, z wykształcenia farmaceuta, specjalista w handlu i akwarysta z Drezna i tym samym uczynił swoje hobby zawodem. Gdy choroby ryb ozdobnych stały się problemem, opracował w tym czasie specyfik przeciwko „chorobie białych punkcików“, zwanej w kręgach akwarystów w skrócie „Ichtyo“, o nazwie Punktol, który jeszcze dziś można kupić. Do wprowadzenia tego leku na rynek potrzebował znaku towarowego, który utworzył ze swoich inicjałów i ówczesnej lokalizacji Ludwigshafen.

Po wprowadzeniu marki JBL firma JBL rozwijała się szybko stając się jedną z największych firm oferujących pełen asortyment produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych w Niemczech, z siedzibą od 1984 roku w Neuhofen/Pfalz. Na terenie firmy o powierzchni 2,5 ha pracuje 160 pracowników. Obecnie firma JBL zaopatruje na całym świecie 60 państw w asortyment ponad 1000 produktów i ponad 300 części zamiennych.

Także dziś, pod kierownictwem Rolanda Böhme, syna założyciela firmy, szczególną uwagę przywiązuje się do badań naukowych.

Przewaga dzięki badaniom naukowym

Do rozwoju produktów do akwarystyki, terrarystyki jak również stawów ogrodowych sensowne jest wykorzystanie jako podstawy informacji na temat trybu życia i biotopów zwierząt. Jako solidny producent o bardzo wysokich wymaganiach, firma JBL nie chciała jednak zdawać się na wątpliwe informacje z internetu lub przestarzałe dane z literatury. Dlatego JBL prowadzi własne Centrum badawcze z doświadczonymi naukowcami i organizuje coroczne wyprawy naukowe do rodzinnych krajów mieszkańców akwariów i terrariów, aby samodzielnie uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Wiele akwariów, terrariów i stawów ogrodowych w Centrum naukowym JBL pokazuje natychmiast, jak ważne są praktyczne testy: Nawet jeżeli naukowcy znają np. oczekiwaną proporcję białko-tłuszcz jakiegoś pokarmu dla ryb, nieodzowne jest zastosowanie go dla zwierząt. Dopiero podczas karmienia można sformułować twierdzenia na temat akceptacji tego pokarmu i np. wzmocnienia barw ryb.

Dlatego Centrum badawcze JBL jest podzielone na trzy dziedziny:

  • Akwarium
  • Terrarium
  • Staw ogrodowy
Komentarze
Ocena:  
Jacek W
2021-09-15
JBL Test pH 6,0 - 7,6 Uzupełnienie do testu na pH w zakresie 6,

Towar zgodny z opisem.

Napisz swoją opinię

JBL Test pH 6,0 - 7,6 Uzupełnienie do testu na pH w zakresie 6,0 - 7,6

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii