• -10%
  • Obniżka
Zoolek Test Refill NO3 Test na zawartość azotanów uzupełnienie
ZOOLEK158
5907527410419

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    14 punktów lojalnościowych!

Cena:

16,20 zł
14,58 zł Oszczędzasz: 1,62 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 16,20 zł

Compare now Compare list is full

Zoolek Test Refill NO3 Test na zawartość azotanów uzupełnienie

Aquatest NO3 służy do oznaczania zawartości azotanów, końcowego produktu przemiany azotu białkowego. Umożliwia pomiar w zakresie 0-130 mg/l. Pomiar wykonywany jest metodą kolorymetryczną - do odmierzonej próbki wody dodaje się kolejno odczynniki w/g instrukcji, a wywołaną barwę porównuje z krążkami skali barwnej.

 

W skład zestawu wchodzą:

  • 2 buteleczki z roztworami odczynników
  • pojemniczek z proszkiem reduktora.

 

Po co mierzyć zawartość azotanów?

Azotany stanowią pożywkę dla glonów i z tego powodu ich stężenie powyżej 40 mg/l w akwariach i ozdobnych sadzawkach jest niepożądane. W stężeniu powyżej 80 mg/l stają się szkodliwe dla ryb, w wysokim stopniu szkodliwe w stężeniu powyżej 120 mg/l. Przekroczenie dopuszczalnych zawartości azotanów świadczy o nadmiarze odpadowych substancji białkowych. Jakkolwiek obecność azotanów w wodzie akwarium jest znacznie mniej niebezpieczna niż amoniaku i azotynów, należy kontrolować i w porę ograniczać ich ilość.

 

Jak zapobiegać nadmiarowi azotanów?

Przy stężeniach przekraczających 40 mg/l należy dokonać częściowej lub prawie całkowitej wymiany wody w zależności od poziomu przekroczenia dopuszczalnego stężenia. Nadmiar azotanów świadczy o potrzebie oczyszczenia akwarium, podłoża i filtrów, niekiedy wskazuje również na konieczność ograniczenia ilości ryb.

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

Zoolek Test Refill NO3 Test na zawartość azotanów uzupełnienie

Napisz swoją opinię