Lista produktów marki AquaArt

71 produktów

Wyświetlono 1-24 z 71 produktów

Produktów Aqua art nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to marka z wieloletnim stażem w branży akwarystcznej. Oferta produktów Aqua art jest dość bogata. Głównie jednak aqua art skupia się wokół produktów akwarystyki holenderskiej.

Moim zdaniem jednym z produktów flagowych marki jest linia nawozowa planta gainer. Uznanie jakim akwaryści darzą jest widoczne chociażby na wszelakich forach akwarystycznych. W sieci można znaleźć wiele pięknych akwarium ,których serwis skupia się przede wszystkim na użyciu produktów marki Aqua art w tym nawozów planta gainer.

Preparaty linii Planta gainer są sprzedawane w wygodnych butelkach z dozownikiem. Poniżej przedstawiamy Państwu wszystkie nawozy oraz preparaty dostępne w ofercie marki Aqua art.

1) Planta Gainer Macro Red jest to zbilansowany nawóz makroelementowy dedykowany przede wszystkim dla roślin o czerwonawym ubarwieniu. Producent nie zaleca stosowania tego nawozu z nawozem Plana gainer macro green

2) Planta Gainer Macro green jest to nawóz makroelementowy ,który jest dedykowany dla roślin wolno rosnących takich jak Anubias , microsorium czy bolbitis. Nawozy Macro green dedykowane są przede wszystkim dla tzw. akwarium Low Tech , zatem bez Co2 oraz mocnego oświetlenia.

3) Planta Gainer Ferro + to nawóz jak sama nazwa wskazuje łatwo przyswajalne żelazo. Żelazo to główny największy mikroelement ,bardzo ważny dla wzrostu roślin.

4) Planta Gainer Classic to nawóz ogólny w którego skład wchodzą zarówno mikroelementy jak i makroelementy.

5) Planta gainer K+ to nawóz potasowy , potas to jeden z najważniejszych pierwiastków w akwarystyce. Ten makroelement nie jest pozyskiwany z wody , nie jest w stanie pojawić się tam sam jak np. Azot , który może powstać z odchodów ryb. Dozowanie potasu jest kluczowe dla odpowiedniego wzrostu naszych roślin.

6) Planta Gainer Carbo jest to wszystkim znane organiczne związki węgla. Osobiście nawet pomimo dozowanie Co2 z butli , staram się stosować Carbo w butelce , które moim zdaniem bardzo skutecznie zwalcza glony.

Wszystkie nawozy z serii Plana gainer są dostępne w 100ml oraz 500ml butelkach z dozownikiem.

Warto rónież wspomnieć o preparatach z serii Plana gainer takich jak Hydromineral oraz water safe. Water safe jest to uzdatniacz do wody kranowej , który neutralizuje metale ciężkie , natomiast hydromineral jest to mineralizator wody osmotycznej. Hydromineral może służyć również do przygotowania wody RO dla krewetek.

Kolejnymi flagowymi artykułami marki Aqua art jest lina produktów Substrate. Jak mogą się Państwo domyślać są to podłoża. Aqua art przygotowała w swojej ofercie kilka rodzajów podłoża w tym min. podłoże dla krewetek.

W skład oferty podłoża firmy Aqua art wchodzą podłoże Substrate , jego nowsza i bogatsza wersja czyli podłoże Substrate II+. Moim osobistym zdaniem najlepszym podłożem firmy Aqua art jest to Substrat PRO. Granulki w tym podłożu są jeszcze bardziej porowate , znakomicie buforują wodę do wartości w granicach 6,5 - 7 PH. Jest również aktywne dłużej niż poprzednie modele podłoża Substrate oraz Substrate II+. Aqua art posiada również o czym wspomniałem powyżej bardzo atrakcyjne cenowo podłoże do akwarium z krewetkami. Podłoże dla krewetek nazywa się Shrimp Sand. W sprzedaży jest dostępne w dwóch opakowaniach 4kg oraz 1,8 kg.

Generalizując wszystkie podłoże oferowane przez firmę Aqua art ma znakomity stosunek ceny do swojej jakości.

Akwarium w stylu ryoboku składa się ze skał oraz korzeni. Firma Aqua art posiada szeroką gammę korzeni , które pozwalają stworzyć akwarystom idealny hardscape. Wszyscy akwaryści , którzy choć raz próbowali tworzyć trudny, podwodny krajobraz w swoim akwarium wiedzą ,że malutki szczegóły oraz detale mają w takich aranżacjach kluczowe znaczenie. Korzenie Red moore wood są jednymi z najpopularniejszych korzeni używanymi przez akwarystów. Firma Aqua art w swojej ofercie gwarantuję różnordoność. Korzenie dostępne są w każdych rozmiarach , dzięki czemu każdy znajdzie kawałek drewna odpowiedni dla swojego akwarium.

W akwarium o naturalistycznej scenerii czy też w akwarium o bardzo dużej technologii tzw. High tech duża część akwarystów decyduję się wzmacniać substrat. Do wzbogacenia podłoży idealnie nadaje się zastosowanie kapsułek nawozowych marki Aqua art Planta gainer Caps. Zastosowanie kapsułek pozwala wydłużyć pracę podłoży oraz wzmocnić wybarwienie roślin jak i również wzmacniać ich kondycję.

Jak można zauważyć firma Aqua art ma bardzo dużo perełek w swojej ofercie. Cena produktów tej firmy jest bardzo przystępna dla każdego akwarysty. Bardzo ważne ,że stosunek niskiej ceny do jakości jest bardzo zadowalający. Śmiało mogę polecić produkty tej marki wszystkim akwarystom. Wszystkie wymienione powyżej produkty są dostępne w sklepie internetowym plantica.pl