Lista produktów marki Biorb

76 produktów

Wyświetlono 1-24 z 76 produktów

Produkty akwarystyczne biorb

Firma Oase - biOrb

Niemiecka firma Oase tworząca akwaria biOrb powstała w 1949 roku. Aktualny skład zarządu to Thorsten Muck, Brigit Kempe-Heeger i Michael Koch. W ciągu 70 lat Oase stała się nowoczesną, zintegrowaną firmą, reprezentowaną na światowych rynkach, stale poszukującą nowych wyzwań. Zatrudnia około 850 pracowników na całym świecie, 18 zależnych spółek operacyjnych, 7 zakładów produkcyjnych. Od początku pasjonowała się wodą i środowiskami wodnymi. Zajmują się tworzeniem profesjonalnej techniki fontannowej i wodnej. Marka Oase przykłada szczególną uwagę do opracowywania i wytwarzania produktów, aby były możliwie najwyższej jakości. Energooszczędne innowacje i inteligentne patenty są testowane i doprowadzane do perfekcji zanim wejdą na rynek. Specjaliści pracują nad najlepszymi rozwiązaniami, nie ma kompromisów, dzięki czemu producent Oase dotrzymuje obietnicy jakości. Firma Oase tworzy wszystkie komponenty w jednym miejscu z wysokiej jakości technologią i doskonałą obróbką wykonaną przez doświadczonych specjalistów. Producent tworzy produkty do oczek wodnych, ogrodów, artykuły akwarystyczne i markę biOrb. Firma Oase w 2021 roku znalazła się w TOP 100 najbardziej innowacyjnych firm średniej wielkości w Niemczech. Akwaria Oase i wyjątkowe przedmioty designerskie biOrb przemieniają każdy dom w świat pełen inspiracji i fascynacji, dzięki ich bezkompromisowemu, wysokiej jakości wyposażeniu i doskonale skoordynowanym akcesoriom.

biOrb

Wszystko zaczęło się w 1999 roku. Jako entuzjaści akwariów byliśmy rozczarowani tym, co w tamtych czasach było dostępne na rynku akwarystycznym. Zapomnieliśmy o regułach, standardach i zaprojektowaliśmy pierwsze, własne, innowacyjne akwarium – biOrb. Myśleliśmy o potrzebach ryb i zarazem mieliśmy na uwadze oczekiwania właścicieli akwariów. Fundamentalne podstawy i wymogi musiały być spełnione. Obecnie wybór rozmiarów i kształtów akwariów oraz linii akcesoriów jest bardzo szeroki. Dziś wysyłamy już nasze produkty do ponad 40 krajów na całym świecie, a ponad milion właścicieli cieszy się z posiadania akwarium biOrb.

Zestaw akwariowy biOrb LED

Inteligentna konstrukcja składająca się akwarium akrylowego, jednostki wbudowanego światła, pompy, transformatora, kamienia powietrza, wkładu filtracyjnego i złoża ceramicznego razem produkty tworzą zestaw akwariowy biOrb. Innowacyjne rozwiązania upraszczają hodowanie rybek w akwarium. Ten prosty pomysł naprawdę jest sercem biOrb. Nie trzeba być ekspertem akwarystyki by cieszyć się hodowlą ryb w akwarium - biOrb sprawia, że to hobby staje się dostępne dla każdego. Nasze produkty to zestawy “all-in-one”, czyli wszystko, co jest potrzebne użytkownikowi do uruchomienia akwarium znajduje się już w opakowaniu. Wszystko jest łatwe, proste i zrozumiałe, dlatego też pozwala na dużą swobodę i zabawę różnorodnym dekoracjami i akcesoriami.

Zasada działania akwarium biOrb:

Wszystkie akwaria biOrb wyposażone są w filtr umieszczony na dnie zbiornika. Jest to miejsce, gdzie odpady stałe naturalnie się osadzają. Mówiąc prościej, filtr działa tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Wtłaczane powietrze napędza system filtracji, tworząc energiczny przepływ i stałą cyrkulację wody. W ten sposób utrzymuje się saturację tlenową w akwarium. Okrężny ruch wody zbiera wszelkie zabrudzenia i odchody ryb na swojej drodze i przemieszcza je w dół akwarium. Odpady zalegają w mediach ceramicznych, gdzie naturalna filtracja biologiczna pochłania część toksyn. Świeżo natleniona woda zasila również bakterie filtracyjne. Pozostałe odpady pozostają “uwięzione” w kartridżu z gąbką. Następnie woda przepływa przez cząsteczki żywicy i naturalne stabilizatory w celu usunięcia substancji toksycznych i utrzymania stopnia pH na odpowiednim poziomie. Czysta woda zostaje natleniona w momencie powrotu poprzez rurkę napowietrzającą i powtarza cykl kolejny raz.

Oświetlenie kolorowe biOrb MCR LED

Innowacyjne oświetlenie akwarium z pilotem zdalnego sterowania i możliwością wyboru jednego z 16 kolorów. Intensywność barw może być stopniowo regulowana w zakresie od 100% do 20 %. MCR daje możliwość optymalnego ustawienia warunków oświetlenia w trybie dzień – noc, w czterech cyklach czasowych. Na przykład, cykl ośmiogodzinny postępuje następująco:

  • 15 minut rozświetlania (świt)
  • 7 godzin i 30 minut pełnego światła
  • 15 minut przyciemniania (zmierzch)

Ten cykl może być zastosowany w trybie 8, 10, 12, lub 14 godzinnym.

Akwarium wykonane z akrylu

Akryl to niezwykle wytrzymały materiał, który stosuje się nawet do produkcji szyb samolotowych. Jest to również jeden z najbardziej przezroczystych materiałów, ze współczynnikiem przezroczystości 93% ”To jak oglądanie i podziwianie podwodnego świata rybek w wysokiej rozdzielczości – twierdzą użytkownicy." Ponadto, akryl oferuje korzyści w postaci izolacji termicznej. Straty ciepła są minimalne, co oznacza, że do ogrzewania akwarium biOrb potrzeba mniej energii.

Filtr na dnie akwarium

Wszystkie akwaria biOrb mają zastosowany filtr denny. To tam naturalnie osadza się brud. Mówiąc najprościej: filtr działa tam, gdzie jest najwięcej do przefiltrowania. Aby czyszczenie było łatwą sprawą, filtr posiada prosty mechanizm wymiany mediów. Wkład filtra w akwarium zawiera chemiczne media filtracyjne, biologiczne w postaci porowatej ceramiki, a także element gąbki do filtracji mechanicznej.

Pompa powietrza

Pompa do cyrkulacji wody pracuje na niskim napięciu i jest kompatybilna z transformatorem biOrb. Pasuje do każdego akwarium biOrb. Dodatkowo kamień napowietrzający reguluje ilość wypuszczanych pęcherzyków powietrza.

Mata kapilarna biOrb AIR