Lista produktów marki Flipper cleaner

20 produktów

Wyświetlono 1-20 z 20 produktów

Firma Flipper jest wiodącym producentem czyścików magnetycznych do szyb. Dzięki swojej innowacyjności produkt podbił światowy rynek akwarystyczny. Został opatentowany w USA jako jedyny tego typu produkt na rynku. Czyścik wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, posiada mocny magnes. Nie odkleja się od szyb. Jest dwustronny. Jedna strona służy do czyszczenia szyby. Posiada ona wymienne ostrze, które umożliwia czyszczenie szyby z glonów. Z drugiej strony czyścika przymocowany jest materiał, który służy do czyszczenia zbiorników z delikatniejszych glonów oraz pyłów. Od niedawna czyścik flipper standard został ulepszony. Od poprzednich modeli różni się tym, że po odklejeniu od szyby nie tonie. Produkt w tej wersji jest jeszcze łatwiejszy do użytkowania przez akwarystów. Na rynku akwarystycznym nie ma zbyt wielu producentów dobrej jakości czyścików z wymiennym ostrzem. Sprawia to, że czyścik po kilku miesiącach staje się bezużyteczny. Co jeszcze wyróżnia czyścik flipper standard? Flipper produkuje czyściki magnetyczne, które nadają się zarówno do akwariów wykonanych ze szkła, a także akrylu. Akwaria wykonane z akrylu są bardzo podatne na rysy, dlatego przy ich czyszczeniu trzeba zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniego sprzętu. Flipper standard jest także odpowiedni do zbiorników morskich. Ostrze wykonane jest z materiału, który nie ulega reakcji z wodą słoną.

Czym kierować się przy wyborze czyścika do akwarium?

Czyścik, który wybierzemy do swojego akwarium powinien być dopasowany do grubości szkła, które posiadamy w akwarium. Złe dobranie czyścika spowoduje, że przy zbyt dużej szybie będzie się od niej odklejał. Zbyt mocny spowoduje, że nie będziemy mogli swobodnie nim manewrować podczas czyszczenia szyb akwarium. Do czyszczenia szyb najlepiej wybrać flipper standard dopasowany wielkości akwarium. Jest to model z wymiennym ostrzem, które należy wymieniać, gdy zauważymy, że czyścik niezbyt dokładnie usuwa pył z szyby. Wymienne ostrza można zakupić w internetowym sklepie akwarystycznym www.plantica.pl. Składając zamówienie, produkty otrzymują Państwo w ciągu 2-3 dni. Do wyboru masz trzy wielkości czyścików. Flipper nano float jest odpowiedni do zbiorników wykonanych ze szkła oraz akrylu o grubości do 6mm. Flipper standard jest odpowiedni do akwariów o grubości szyb od 6 do 12mm. Flipper standard ma bardzo wygodną rączkę, która znajduje się od zewnętrznej strony akwarium. Pozwala ona na manewrowanie czyścikiem flipper nawet między dekoracjami znajdującymi się wewnątrz akwarium. Charakteryzują go także niewielkie wymiary. Część zewnętrzna to prostokąt 10x5 cm. Największym dostępnym modelem jest flipper max. Ze względu na swój niebywale mocny magnes odpowiedni jest do największych zbiorników. Maksymalna grubość szyby to 24 mm.

Nowości firmy flipper.

Od niedawna na polskim rynku akwarystyczny dostępne są nowe produkty firmy flipper. Jednym z nich, który błyskawicznie zyskał popularność jest czyścik na rączce. Flipper platinium scraper. Czyszczenie szyb jeszcze nigdy nie było takie proste. Nadaje się zarówno do zbiorników wykonanych ze szkła jak i akrylu. Czyścik nie posiada ostrza, jest wyposażony w plastikową kartę. Dzięki temu mamy pewność, że nie porysujemy szyb w zbiorniku. Kartę można zamocować pionowo lub poziomo, ułatwia to czyszczenie w trudno dostępnych miejscach. Do wyboru masz dwie długości czyścika flipper. Dostępne są 45cm oraz 71 cm do stosowania w wysokich akwariach. Używając czyścika na rączce grubości szyb nie mają znaczenia. Ważne jest tylko, by wygodnie można nim było operować. Czyścik flipper platinium nie wymaga żadnych dodatkowych nakładów finansowych. Został opatentowany jako innowacyjne rozwiązanie w USA. Do czyszczenia wykorzystujemy stare karty bankomatowe lub karty stałego klienta, których każdy z nas w swoim życiu zdążył zapewne sporo uzbierać. Jest to wygodne, a także zarazem bardzo ekologiczne rozwiązanie wprowadzone przez firmę flipper. Nie da się jednoznacznie wskazać czy lepszy będzie dla nas flipper standard czy flipper platinium. Jeśli posiadamy akwarium o długości przynajmniej 100 cm do jego serwisowania polecam zakup obu czyścików. Z doświadczenia wiem, że czyścik flipper standard nie sprawdzi się do wyczyszczenia tylnej szyby z glonów. Kupując jedynie czyścik platinium możemy mieć problem z wyczyszczeniem miejsc trudno dostępnych. Bez problemu jednak wyczyścimy je przy użyciu flipper standard. Używając czyścików magnetycznych pamiętajmy, by między ostrze nie dostał się piasek, który może porysować akwarium wykonane ze szkła czy akrylu.