Lista produktów marki KORDON

41 produktów

Wyświetlono 1-24 z 41 produktów

Kordon to firma, która wyróżnia się w akwarystyce bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Produkty tej marki są bardzo wydajne, jednocześnie nie należą do najdroższych. Większość preparatów stworzona jest w bezpieczny sposób bez dodatku dużej ilości chemii. Firmę kordon poleca się szczególnie, gdy posiadamy delikatne ryby. Preparaty kordon poparte są wnikliwymi badaniami naukowymi, dzięki temu możemy mieć pewność, że w korzystny sposób wpłyną na kondycję naszego akwarium. Kontrola jakości produktów sprawowana jest nie tylko na etapie produkcji ale również na etapie dystrybucji. Tylko dokładnie testowane produkty dają nam 100% pewności, że zagrożą naszym rybom.

Kordon mist-air.

Kamienie napowietrzające firmy kordon charakteryzują się doskonałym rozpuszczaniem tlenu w wodzie. Puszczają bardzo drobne bąbelki, które lepiej rozpuszczają się w wodzie. Kamienie kordon stosowane są przede wszystkim w zbiornikach, w których ryby wymagają dobrego natleniania. Produkty firmy do napowietrzania są także bardzo estetycznie wykonane, dzięki temu nie rzucają się w oczy akwarystom. Produkty marki kordon do napowietrzania można wykorzystać także w sumpie. Natlenianie wkładów filtracyjnych zwiększy żywotność materiałów filtracyjnych. Występujące pożyteczne kultury bakterii tlenowych znacznie szybciej rozmnażają się, gdy dodatkowo podajemy tlen. Jest to idealne rozwiązanie dla posiadaczy stawów hodowlanych. Napowietrzania nie montuje się w oczku, a jedynie w komorze wypełnionej wkładem biologicznym. Dzięki temu znacznie zwiększamy skuteczność filtracji biologicznej.

Produkty firmy kordon stosowane do regulacji ph wody.

W ofercie firmy kordon znajdziemy produkty pozwalające na regulację ph wody w naszym akwarium. Jeśli poziom ph wyprodukowany przez nasze akwarium jest zbyt wysoki należy użyć ph decrease, gdy w akwarium mamy zbyt niski poziom ph, łatwo możemy podnieść go przy użyciu ph increase. Należy pamiętać, że dla ryb zbyt gwałtowne zmiany nie są wskazane. Oprócz preparatów regulujących ph wody są także dostępne produkty marki kordon do utrzymania odpowiedniego ph. Są to ph stabilizer 7.0, ph stabilizer 7.5 lub ph stabilizer 8.2. Stabilizatory przeznaczone są głównie do akwarium słodkowodnego ich działanie można obserwować nawet przez 60 dni. Produkty firmy kordon stosowane do regulacji ph są bardzo wydajne. Wystarczy użycie jedynie 5ml na 8l wody w akwarium. Rozwój odpowiednich produktów firmy kordon umożliwia akwarystom posiadanie w swoich zbiornikach nawet najbardziej wymagających ryb. Preparaty nie nadają się do spożycia dla zwierząt domowych oraz ludzi.

Poprawa parametrów wody przy użyciu produktów Kordon.

Uzdatniacz wody amquel plus, pozwalana na użycie wody wodociągowej, której głównym składnikiem jest chlor oraz inne metale ciężkiej do akwarium. Jest to produkt, który neutralizuje szkodliwy chlor oraz amoniak. Zmniejsza konieczność podmian wody. Jest bezpieczny dla bezkręgowców wodnych oraz ryb, poprawia ich warunki bytowania w akwarium. Doskonałym produktem, który dostępny jest w dwóch wersjach do akwarium słodkowodnego lub słonowodnego jest tidy tank. Usuwa on szczątki organiczne znajdujące się w żwirze, wydłuża żywotność wkładów filtracyjnych. W naturalny sposób poprawia także klarowność wody oraz usuwa z niej nieprzyjemny zapach. W żaden sposób nie wpływa na ph wody w akwarium. Zawiera fakultatywne bakterie heterotroficzne, które najprościej mówiąc żywią się osadem.

Preparaty lecznicze Kordon.

Nie eksperymentuj na swoich rybach, podawaj im preparaty, które są dokładnie testowane przed wprowadzeniem ich do obiegu. Jeśli nie znamy dokładnej przyczyny choroby, a widzimy, że nasze ryby atakuje jakaś zewnętrzna infekcja skórna należy wybrać preparat rid fungus. Preparat powstrzymuje i eliminuje choroby skórne ryb. Działa zarówno w wodzie słodkiej jak i słonej. Jeśli leczenie profilaktyczne nie pomaga lub mamy pewność, że walczymy z chorobami wywołanymi przez pierwotniaki powinniśmy wybrać ich attack. Zapobiegawczo w transporcie lub co jakiś czas do pielęgnacji akwariów możemy podać preparat fish prep. To preparat, który uspokaja ryby. Jest idealny do przygotowania nowych ryb przed umieszczeniem ich w akwarium ogólnym. Dzięki jego zastosowaniu ograniczymy możliwość zachorowania ryb w akwarium ogólnym.

Kordon breathing bag.

Worki do transportu ryb kordon to be wątpienia wyjątkowe produkty. Firma kordon dzięki unikatowej formule stworzyła produkt, który nadaje się do transportu ryb nawet na duże odległości. Specjalnie wykonana torba do transportu ryb umożliwia wymianę gazową, która pozwoli transportować ryby bez dodatkowego napowietrzania. Dominującym składnikiem, z którego wykonana jest folia jest tworzywo sztuczne, które pozwala na wymianę gazową. Dzięki temu zdrowie ryb w transporcie nie jest zagrożone. Nasze ryby w transporcie będą tak długo bezpieczne jak długo na zewnątrz worka utrzymają się odpowiednie warunki. Worek pozwala optymalnie wykorzystywać produkt do transportu żywych zwierząt oraz pokarmu. Firma kordon jako jedyna posiada taki produkt w swojej ofercie. Na stronie producenta mamy dostęp do niezbędnej dokumentacji potwierdzającej materiały z których wykonane są worki. Praca nad produkcją worków oddychających została poprzedzona wnikliwymi badaniami naukowymi. Dzięki temu możemy bezpiecznie używać ich do transportu nawet najbardziej wrażliwych i wymagających ryb.