Lista produktów marki Salifert

25 produktów

Wyświetlono 1-24 z 25 produktów

Akwarium - kawałek natury w domowym zaciszu.

Akwarystyka to bez wątpienia wspaniała, atrakcyjna i wciągająca pasja. Widać to choćby po powiększającym się zainteresowaniu tematem wody w ogóle, ale w tym i mórz, oceanów, oraz tego co skrywają po swoją powierzchnią. Również ogrody zoologiczne i ich oferta pokazowa na akwaria i rośliny oraz zwierzęta z nimi związane nieustannie się poszerza. Ogrody zoologiczne decydują się na dostawianie nowych eksponatów z rybami, ale i nie tylko. Rosnącą popularnością cieszą się raki, krewetki, kraby - wszystkie słodkowodne. Fenomenem są także rośliny wodne. Większość ludzi nie była świadoma bogactwa i różnorodności gatunków występujących w naturze, oraz tego, jak wiele form, kształtów i kolorów mają do zaoferowania swoim obserwatorom.

Jeśli zdecydujemy się wejść w to piękne hobby, gwarantujemy, iż droga rozwoju i poszerzania swojej wiedzy niemal nie ma końca. Jeśli stwierdzimy, iż posiadamy już znaczącą wiedzę i doświadczenie w jednej dziedzinie, zawsze znajdzie się inna odmiana akwarystyki, którą możemy zgłębić.

Jak rozpocząć przygodę z akwarystyką?

Swoją przygodę z akwarium w domu warto rozpocząć od czegoś prostego, i niedużego. Owszem, w dużych akwariach łatwiej o zachowanie równowagi biologicznej, ale wymagają one również większego nakładu czasu, pracy, pieniędzy, ale też i wprawy. W niewielkim akwarium łatwiej reagować szybciej, ale i skuteczniej, kiedy okaże się, iż napotykamy pewne niepowodzenia na naszej drodze do wymarzonego akwarium.

Niemal każdy producent dba o to aby jego oferta posiadała zbiorniki dedykowane początkującym akwarystom. Producent na ogół tak komponuje zestaw tego typu, aby nie nastręczał on akwaryście zbytnich problemów. Rozmiary akwarium, moc oświetlenia, filtracja wraz z ogrzewaniem tworzą zgraną całość, która pozwoli nam zaznajomić się z urządzeniami tego typu, poznać ich rolę w akwarium. Sami również lepiej poznamy swoje wymagania względem tego typu ekwipunku.

Zwierzęta i rośliny w akwarium.

Kiedy posiadamy już założone akwarium, skąd mamy wiedzieć, kiedy możemy zdecydować się na wpuszczenie pierwszych zwierząt? Skąd mamy wiedzieć, czy woda w naszym zbiorniku jest przyjazna naszym rybom, krewetko, czy roślinom? Producent akwarium nie zapewniam nam na start żadnego miernika, który mówi nam, czy jakość wody w naszym akwarium jest dobra, czy niedopuszczalna, a możliwe są oba warianty. Na samym początku interesuje nas kwestia tzw. cyklu azotowego. Co to cykl azotowy? Jest to niejako obieg materii organicznej w akwarium. Od jej powstania do jej usunięcia, a przynajmniej zniwelowania jej toksycznego charakteru. Nadmiar związków azotu i fosforu spowoduje w akwarium kilka niepożądanych efektów. Najbardziej popularne to glony, których większość osób nie chce mieć w akwarium. Drugi to śnięcie ryb, czy inaczej mówiąc wprost - ich zgon.

W takiej sytuacji pomocny i niezastąpiony okaże się test do badania jakości wody. Każdy producent ma swój test do mierzenia poszczególnych parametrów wody. Każdy producent ma też wyrobioną renomę wśród akwarystów, ale o tym później.

Woda bardziej złożona niż się wydaje.

Woda to nie tylko ciecz, którą napełniamy akwarium i koniec. Woda to złożona substancja, która ma się stać przyjaznym środowiskiem do hodowli ryb, w tym ich rozmnażania, a także do wzrostu roślin akwariowych.

Test akwarystyczny powinien być jednym z naszych podstawowych elementów wyposażenia akwarium. Niewątpliwym liderem w tej dziedzinie. Salifert to holenderski producent testów do badania jakości wody w akwarium.

Salifert - lider hobbystycznego testowania wody w akwarium.

Producent jakim jest Salifert swą renomę skrupulatnie budował zaczynając od testów do badania wody w akwarium morskim i rafowym. To właśnie 'morszczaki' doceniły test firmy Salifert. Najbardziej popularnym jest bez wątpienia Salifert test na azotany - NO3. Niewiele mniej popularne są Salifert test na azotyny - NO2, czy Salifert test na fosforany - PO4.

Czym ów producent zasłużył na tak dobrą reputację wśród akwarystów morskich, którzy niejako są jednymi z najbardziej wymagających akwarystów w całej grupie? Otóż podstawowym problemem testów kropelkowych do akwarystyki są problem z odczytaniem koloru, a tym samym wyniku testu, oraz niska powtarzalność testów. Bywa czasem tak, iż dwa opakowania tego samego testu, producent ten sam, pokażą dwa różne wyniki. Czasem nawet skrajnie różne. Kiedy posiadamy w akwarium drogie ryby, korale, czy rośliny, nie możemy pozwolić sobie na to, aby pojawił się błąd pomiaru, za który odpowiemy my, nie producent testu.

Testy marki Salifert charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością, dokładnością i wrażliwością pomiaru, powtarzalnością tego pomiaru, a także, co szczególnie ważne - łatwością odczytania koloru na skali barwnej.

Skala barwna, którą załączył producent testu do opakowania pozwala na łatwe dopasowanie otrzymanego w próbówce koloru do tego na skali barwnej z wynikami pomiarowymi. Na pewno wielu akwarystów zna problem, kiedy muszą iść do drugiej osoby z prośbą o przyrównanie próbówki do skali z kolorami, gdyż sami nie są w stanie ocenić, jaki wynik otrzymali.

Salifert - testy to nie wszystko!

Producent jednych z najbardziej popularnych testów w akwarystyce może również poszczycić się produktami przeznaczonymi do prowadzenia akwarium. W dużej mierze są to preparaty, które służą do korygowania parametrów wody, których pomiarów właśnie dokonaliśmy.

Holenderski producent posiada w swojej ofercie również pokarmy dla koralowców, który zadaniem jest zapewnienie optymalnej diety naszym podopiecznym. Zapewnienie wszystkich niezbędnych składników odżywczych zagwarantuje nam zdrowy, kolorowy i bujny wzrost naszych korali.