Lista produktów marki TROPICA

21 produktów

Wyświetlono 1-21 z 21 produktów

Produkty akwarystyczne Tropica

Akwarium roślinne w domu.

Akwarystyka roślinna jest obecnie jednym z wiodących nurtów panujących wśród miłośników akwarium. Moda, jeśli można to tak nazwać, choć zdecydowanie wyłącznie w pozytywnym znaczeniu, na akwarium roślinne na dobre zagościła w naszym kraju prawdopodobnie 10-15 lat temu. To właśnie wtedy w naszych domach zaczęły pojawiać się pierwsze akwaria roślinne w stylu holenderskim i japońskim. Kiedy era miniaturyzacji dosięgnęła również środowiska akwarystycznego, okazało się, iż wspaniałe kompozycje roślinne mogą powstać również w mini akwariach, ludzie masowo zaczęli praktykować ten rodzaj akwarystyki. Pozwoliło to nie tylko na posiadanie pięknego akwarium, ale również i na estetyczne 'wyżycie się', którego konsekwencją są dech zapierające aranżacje.

Hodowla roślin nie do końca taka łatwa.

Akwarystyka roślinna jest jedną z trudniejszych odmian tego hobby. Od jej pasjonata wymaga dużo praktyki popartej równie dużą dawką teorii. Wymaga również niemałej cierpliwości oraz determinacji. Wszelkie niedociągnięcia, potknięcia odbiją się na wyglądzie naszego akwarium. Pominięcie jednej czy dwóch cotygodniowych podmian wody, podanie delikatnie za dużej ilości pokarmu lub nawozów odbije się w postaci nalotów na szybach, pojawienia się glonów na roślinach i dekoracjach, czy nawet utraty klarowności wody.

Na początku na pewno warto znaleźć sobie źródło rzetelnej wiedzy, z której będziemy korzystać podczas naszej podróży do wymarzonego akwarium roślinnego. Strona ogółem poświęcona hodowli i nawożeniu roślin wodnych pomoże nam uniknąć pewnym błędów. Kiedy widzimy, iż którego źródło tego typu jest dosyć regularnie przytaczane jako źródło konkretnej wiedzy, oznacza to tylko, iż wiedza tam zawarta faktycznie posiada wymierną wartość, i bezpiecznym jest korzystanie z jej zasobów.

Kilka prostych zasad pielęgnacji roślin w akwarium.

Rośliny w akwarium, podobnie jak ryby, wymagają naszej troski, regularnej opieki i nawożenia. Naszym nieodłącznym kompanem będzie tutaj firma Tropica.

Marka Tropica to producent szeregu produktów dedykowanych dla posiadaczy akwarium roślinnego. Podłoża, nawozy, kapsułki do wzbogacania podłoża w akwarium w składniki odżywcze, narzędzia do pielęgnacji roślinek wodnych, do ich sadzenia, czy te przycinania, a na prostych zestawach do podawania dwutlenku węgla CO2 kończąc.

Tropica uznawana jest za jednego z liderów branży akwarystyki roślinnej. Firma ta, przede wszystkim, jest producentem roślin wodnych. Już sam ten fakt predestynuje firmę Topica do uznania jej za fachowca w tej dziedzinie. Cała ich strona ogółem przeznaczona jest roślinom wodnym i ich pielęgnacji.

Produkty takie jak Tropica Specjalised Nutrition, Tropica Premium Nutrition, Tropica Nutrition Capsules oraz reszta ich oferty same się. Wystarczy użyć ich kilka razy w swoim akwarium, aby niebawem dostrzec efekty stosowania ich produktów.

Wszystkie produkty marki Tropica dostępne są na stronie naszego sklepu internetowego. Chętnie pomożemy również w rozwianiu wszelkich problemów i wątpliwości w kwestii stosowania tychże produktów.