Lista produktów marki YOKUCHI

26 produktów

Wyświetlono 1-24 z 26 produktów

Akwarystyka roślinna.

Rośliny w akwarium do nie tylko element wystroju, który dopełnia resztę aranżacji. Rośliny aktywnie wspierają akwarium w utrzymaniu jego równowagi biologicznej. To swego rodzaju naturalne filtry, które oczyszczają biologicznie wodę naszego akwarium. Za dnia uzupełniają je o tlen, a w nocy oddają dwutlenek węgla, z którego korzysta cały zbiornik. Pełnią one niesłychanie istotną rolę w funkcjonowaniu zbiorników.

Akwarystyka roślinna i jej odmiany to osobno dziedzina, która okazała się tak atrakcyjna dla jej pasjonatów, iż niejako stała się oddzielną gałęzią. Co więcej, to właśnie akwarystyka roślinna, holenderska i japońska ściągnęły tysiące nowych akwarystów do tego hobby. Co za tym idzie, branża akwarystyczna przeżyła, i przeżywa do tej pory, ogromny rozkwit. Na rynku pojawia się ogromna ilość nowych produktów do prowadzenia akwarium roślinnego, tym samym otrzymaliśmy dużo większą dostępność do niezbędnych narzędzi takich jak profesjonalny nawóz, podłoże, technika, itd. Obecność tych produktów pozwala nam wytworzyć unikalne środowisko, tak przyjazne naszym roślinom, iż w relatywnie nietrudny sposób możemy podziwiać ich cudowne piękno.

Hodowla roślin wodnych i akwariowych.

Jeśli spojrzeć na akwarystykę z większej perspektywy, akwaria roślinne, za raz po morskich, są jednymi z najtrudniejszych w prowadzeniu. Nie oznacza to jednak, iż są nieosiągalne dla przeciętnego Kowalskiego. Są, niemniej jednak wymagają od nas pewnego przygotowania teoretycznego, ale i praktycznego.

Solidne podstawy teorii pozwolą nam na uniknięcie wielu błędów, często błahych. Mówiąc o zapleczu praktycznym wliczamy w to również zaplecze techniczne. Kwestie oświetlenia, filtracji, suplementacji CO2, czy ogrzewania zostawimy na inne poradniku, tutaj skupimy się przede wszystkim na kwestii nawożenia, tego jaki nawóz należy uwzględnić w swojej hodowli, i dlaczego.

Woda przeznaczona do hodowli roślin wodnych i akwariowych powinna spełniać pewne warunki fizyko-chemiczne. Zwykła kranówka nie nadaje się zbyt dobrze do profesjonalnej hodowli roślin. Z pomocą przychodzi korzystanie z systemów filtracji odwróconej osmozy. Dzięki takim filtrom utrzymanie prawidłowych stężeń biopierwiastków będzie dużo łatwiejsze. Wynika to z wiedzy o składzie, a raczej czystości wody osmotycznej. Poprzez uzupełnienie pierwiastków śladowych w takiej wodzie otrzymujemy doskonałą bazę do dalszych działań. Yokuchi Ishiko plant mineral to specjalny proszek do mineralizacji wody RO. Yokuchi Ishiko plant mineral zawiera w sobie kompleks minerałów i pierwiastków, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania wszystkich organizmów w akwarium, począwszy od bakterii, a na rybach kończąc.

Yokuchi - profesjonalne produkty do hodowli roślin wodnych i akwariowych.

Marka Yokuchi to profesjonalna linia produktów stworzonych do hodowli roślin wodnych i akwariowych. Na ofertę produktów marki Yokuchi składają się podłoża, nawozy, sole mineralne, nawozy w postaci kapsułek do akwariów słodkowodnych. Najogólniej rzecz ujmując - produkty do wzbogacenia wody akwariowej. Są to produkty niezbędne do prawidłowego rozwoju roślin w akwariach słodkowodnych. Co ważne, produkty te tworzyli najwyższej klasy specjaliści w dziedzinach chemii i inżynierii środowiska. To swego rodzaju fuzja ekologii i nowoczesności. Daje nam to ogromną dozę bezpieczeństwa w stosowaniu preparatów marki Yokuchi, bez ryzyka nadmiernej akumulacji składników odżywczych w akwarium. Miłość do tej pasji pozwoliła na stworzenie marki prowadzonej przez akwarystów, dla akwarystów. Co równie istotne, Yokuchi to marka polska, a jak wiemy, warto wspierać polskie produkty, tym bardziej prezentujące wysoką jakość.

Zacznijmy od podłoża.

Podłoże to żelazna podstawa do akwariów słodkowodnych i hodowli roślin wodnych. Yokuchi Jiban soil jest kompletnym podłożem. Jiban soil dzięki swej budowie w postaci lekkiego, ciemnego granulatu pozwala doskonale rozwijać się korzeniom roślin. Jiban soil to podłoże niezwykle żyzne. Jiban soil to równie podłoże, które pomoże nam ustabilizować parametry wody na odpowiednim poziomie. Nie zapominajmy o specjalnej podsypce pod podłoże, która zawiera wyselekcjonowane szczepu bakterii - Yokuchi Ganban power base.

Zbilansowane nawożenie - klucz do pięknych i zdrowych roślin akwariowych.

Nawóz w płynie to druga z podstawowych form dokarmiania roślin w akwariach. Dobrej jakości nawóz jest jak zdrowe jedzenie dla ludzi, szybko odbije się pozytywnymi efektami, które zobaczymy na własne oczy. Seria Yokuchi Gen to kompletna seria nawozów w płynie. Yokuchi Gen C, N, P, K, Fe, BG to kompletna linia nawozów do odżywiania roślin w naszym zbiorniku. Seria Yokuchi Gen została zaprojektowana tak, aby można było ją ze sobą łączyć, bez ryzyka o konflikt między składnikami poszczególnych nawozów. Nawozy w płynie dozować najlepiej w pobliżu wylotu wody, aby mogły równomiernie rozprowadzić się po całym akwarium. Dawkę nawozu należy dobrać indywidualnie do potrzeb naszego zbiornika.

Mikroelementy w suchej masie roślinnej, a ich niebagatelna rola w rozwoju roślin.

Mikroelemety, czyli pierwiastki niemobilne, pomimo niewielkich stężeń, których zawartość w suchej masie roślinnej mieści się w granicach 0,1%. Pomimo niewielkich stężeń mikroelementy pełnią w biologii roślin ogromną rolę. składnikami wielu kluczowych procesów, i są to składniki enzymów, kofaktorów i aktywatorów.

Widocznymi objawami niedoborów mikroelementów będzie choćby żółknięcie liści, bielenie liści, zmniejszenie rozmiarów liści, a także zahamowanie wzrostu roślin.