Lista produktów marki Zoolek

148 produktów

Wyświetlono 1-24 z 148 produktów

Akwarium w domu to bez wątpienia interesujący element wystroju pomieszczenia. Do tego intrygujący, rozwijający, szalenie atrakcyjny wizualnie.

Hodowla zwierząt lub roślin wodnych przynosi posiadaczowi zbiornika szereg korzyści płynących z tego faktu. Pierwszą, oczywistą, jest dekoracja pomieszczenia. Zależnie o tego jaki typ/biotop akwarium wybierzemy, w taki właśnie sposób uzupełni on nasze wnętrze. Może to być soczysta zieleń akwariów roślinnych w stylu holenderskim lub japońskim/naturalnym, a może to być kamienny usypisko, pełne pięknych, niezwykle kolorowych pielęgnic afrykańskich, które do złudzenia przypominają ryby z raf koralowych. A może będzie to właśnie zbiornik morski, pełne przeróżnych koralowców, ciekawych bezkręgowców, i bajecznie kolorowych ryb, który ożywi nasze mieszkanie, biuro, lub gabinet.

Akwaria są również sposobnością do kreatywnego wyrażenia siebie poprzez aranżację. Niejako możemy dać upust swojej kreatywności tworząc wspaniałe kompozycje z kamieni, korzeni oraz roślin. Nie zawsze tworzenie wspaniałych aranżacji w akwariach jest proste. Nierzadko jest nie lada wyzwaniem aby wykreować miniaturę naturalnego krajobrazu w akwariach.

Zbiorniki wodne to także obcowanie ze zwierzętami. Okazja do sprawdzenia, lub wyrobienia w sobie wrażliwości na drugą istotę żywą, jej potrzeby, oczekiwania, etc. Jest to szczególnie ważne teraz, kiedy w pędzie codziennych spraw zapominamy czasem o naszej ludzkiej, człowieczej naturze, o empatii i otwarciu na drugą istotę.

Jak widać, akwarystyka to hobby o wielu twarzach, dająca wiele satysfakcji z jej prowadzenia. Jeśli w naszych planach było posiadanie innego zwierzęcia, ale z pewnych powodów nie możemy sobie na nie pozwolić, warto rozważyć posiadanie zbiornika, które często daje większe możliwości, i nie mniej satysfakcji.

Akwarystyka w Polsce.

Akwarystyka w Polce ma się całkiem doskonale. To hobby, które nieustannie się rozwija. Gromadzi kolejnych pasjonatów, którzy pieczołowicie dopieszczają swoje akwaria. Sama branża akwarystyczna odpowiada na to rosnące zainteresowanie. Oferta produktów dla akwarystów nieustannie się powiększa. Co jakiś czas pojawia się nowy producent produktów dla akwarystyki. Jest to zarówno producent rodzimy - polski, jak i zagraniczny. Wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom akwarystów, a te nieustannie ewoluują. Wszak, każdy lubię zakupy poświęcone ich ulubionej pasji, czyż nie?

Firma Zoolek - polskie preparaty akwarystyczne.

Fakt, iż akwarystyka w Polsce jest niezwykle popularna potwierdza obecność rodzimych firm z tej branży. Producent taki jak firma Zoolek, producent taki jak Aquael, Tropical - producent doskonałych pokarmów i innego rodzaju produktów dla ryb, i wielu, wielu innych. Wszystkie te firmy zaczynały w Polsce, dopiero później zaczęły eksportować całe serie swoich produktów zagranicę.

W obecnym roku firma Zoolek obchodzi swoje czterdzieste urodziny. Czterdzieści lat doświadczenia, pasji, oferowania produktów na bardzo wysokim poziomie.

Zoolek pochodzi z miasta Łodzi. Tam odbywa się produkcja, i to stamtąd preparaty, leki, środki na glony, serie testów rozsyłane są na cały kraj, a także poza Polskę.

Firma Zoolek czerpie z wieloletniego doświadczenia pozyskiwanego w trakcie wielu lat produkcji. To właśnie to doświadczenie pozwala aby dany preparat z biegiem czasu stawał się lepszy, i lepszy, wraz z tym jak zmienia się jego receptura.

Firma Zoolek to nie tylko produkcja testów, leków i preparatów do akwarystyki. Firma Zoolek to również liczne programy badawcze, projekty mające na celu rozwój tej dziedziny i branży. Jednym z takich projektów jest próba stworzenia wielopomiarowego fotometru, który będzie precyzyjnie mierzył parametry chemiczne wody przeznaczonej dla akwarystyki, rolnictwa i przemysłu.

Testy Zoolek do badania wody w akwarium. Badanie twardości węglanowej i twardości ogólnej, oraz wielu innych.

Jedną z głównych linii produktów, z których firma Zoolek jest najbardziej rozpoznawalna to linia testów kropelkowych testujących wodę do celów akwarystyki. Zoolek jako rodzimy producent jest nam w stanie zaoferować niezwykle konkurencyjny produkt, w jeszcze bardziej atrakcyjnej cenie. Testy naszego rodzimego producenta nie ustępują produktom innych marek, a konkurencja w tym dziale akwarystyki jest dosyć silna. Producent oferuje nam całą serię testów, począwszy od odczynu wody pH w wielu możliwych zakresach wrażliwości pomiarowej, przez twardość węglanową KH oraz twardość ogólną KH, azotany NO2, azotyny NO3, związki amonowe NH3/NH4, fosforany PO4, żelazo Fe, potas K, dwutlenek węgla CO2, tlen O2, magnez Mg, wapń Ca, miedź Cu, a także mangan Mn. Jak widać, oferta jest niezwykle szeroka. Producent pokrywa niemal pełne spektrum wymagane nie tylko przez początkujących adeptów akwarystyki, ale także przez profesjonalistów.

Co więcej, aby oferta testów była jeszcze bardziej atrakcyjna dla klientów produktów marki Zoolek, możemy zaopatrzyć się z gotowe, kompletne zestawy do testowania wody w naszym zbiorniku. Firma Zoolek przygotowała dwa takie zestawy. Jeden ogólny, dedykowany zarówno do akwariów słodkowodnych i słonowodnych. Drugi dedykowany do akwarystyki roślinnej. Uwzględniając zawartość takiej walizki testowej, ilość możliwych do wykonania pomiarów, okazuje się, iż niniejszy producent - firma Zoolek, oferuje nam produkt, którego relację cena/jakość nie sposób przebić.

Pamiętajmy, iż testy do badania jakości wody w obecnych czas to element podstawowego wyposażenia akwarysty. Dzięki regularnemu badaniu jakości wody mamy możliwość sprawdzenia, na ile wydajne są nasze filtry akwariowe. Badając zawartość azotanów NO2 jesteśmy w stanie stwierdzić, czy filtry pracują prawidłowo, czy może są zbyt mało wydajne jak na nasze akwaria.

Również kiedy hodujemy delikatne rośliny lub zwierzęta, jak na przykład krewetki słodkowodne. Krewetki potrzebują wodę o naprawdę wysokiej czystości. Nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić na tzw. oko.

Leki dla ryb akwariowych Zoolek.

Zoolek to nie tylko testy do badania wody. To również producent leków dla ryb. Preparat taki jak zieleń, czy błękit powinny być na podorędziu każdego młodego akwarysty, i nie tylko. W przypadku skutecznego leczenia ryb w akwariach, o skuteczności leczenia często decyduje to, czy mamy pod ręką potrzebny preparat, który podamy w naszych zbiornikach. Dodatkowo, preparat, który okaże się skuteczny w walce z chorobą, pasożytem, wirusem, bakterię, etc. Zoolek to producent od dawna utożsamiany z skutecznymi lekami dla ryb akwariowych. Poprawnie wycelowany w chorobę preparat może nam zaoszczędzić wiele trudów, frustracji, a co najważniejsze, strat w zwierzętach.

Nawozy dla roślin wodnych firmy Zoolek.

Relatywnie od niedawna Zoolek to również producent linii preparatów przeznaczonych dla amatorów akwarystyki roślinnej, w tym akwarystyki holenderskiej, czy japońskiej. Wśród nich znajdziemy szereg niezbędnych nawozów do prowadzenia akwariów roślinnych. Są to między innymi nawozy azotowe, fosforowe, potasowe, magnezowe, manganowe, żelazowe, węglowe, mikroelementowe, czy po prostu - ogólnego stosowania.

Zoolek stworzył również preparat dedykowany niewielkim zbiornikom, nawóz ,który aplikujemy kropelkowo, aby mieć większą kontrolę na dawką podawanego nawozu.

Ale skoro wspieramy wzrost roślin, musimy też mieć na względzie limitowanie, lub eliminację glonów. Zoolek posiada w swojej ofercie również skuteczny preparat na glony, który okaże się bardzo skuteczny wtedy, kiedy tylko przyjdzie nam zmierzyć się z tą plagą.