SunSun CPF-1500 Filtr z lampą UV-C 9W i systemem samoczyszczenia do 4m3
CPF-1500

Czas wysyłki: 2-4 dni robocze

Otrzymasz    281 punktów lojalnościowych!

Cena:

281,00 zł
Produkt chwilowo niedostępny


Compare now Compare list is full

SunSun CPF-1500 Filtr z lampą UV-C 9W i systemem samoczyszczenia do 4m3

Filtr ciśnieniowy serii CPF wyposażony jest we wkłady filtracyjne, a odpowiedni dobór i ich rozmieszczenie zapewnia prawidłową filtrację oczka wodnego. W filtrze zastosowano wielostopniową filtrację mechaniczną i biologiczną. Wkłady mechaniczne: drobnoziarniste gąbki (żółte) x3, które zapewniają bardzo dokładne oczyszczanie wody z wszelkich zabrudzeń mechanicznych oraz stanowią siedlisko baterii nitryfikacyjnych. Filtracja biologiczna to serce całego systemu filtracyjnego. To tutaj odbywa się rozkład wszelkich zanieczyszczeń biologicznych m.in. rozkład resztek pokarmów, obumarłych szczątek roślin, etc.. Wkłady biologiczne posiadają bardzo dużą powierzchnie aktywną (filtracyjną). Bio-gąbki są doskonałym podłożem dla pożytecznych bakterii nitryfikacyjnych, oczyszczających wodę z toksycznych związków azotowych (NH4 oraz NO3). Ponadto zastosowana lampa UV-C niszczy glony znajdujące się w wodzie, zwalcza bakterie i pasożyty niebezpieczne dla ryb hodowlanych oraz roślin, eliminując przy tym przyczyny powstawania większości chorób - daje efekt krystalicznie czystej wody. Lampa, działa poprzez naświetlanie przepływającej przez nią wody promieniami UV-C, co powoduje obumieranie komórek glonów. Lampa UV-C jest również skuteczna na bakterie, pasożyty i pierwotniaki.

SunSun CPF-1500 Filtr z lampą UV-C 9W i systemem samoczyszczenia do 4m3

Funkcja samoczyszczenia

Filtry serii CPF posiadają funkcję samoczyszczenia, czyli oczyszczenia wkładów filtracyjnych bez konieczności ich wyjmowania. Podłączamy wąż do trzeciej końcówki wylotowej, przełączamy filtr w funkcję czyszczenia oraz kręcimy rączką znajdującą się na pokrywie filtra. Brud, który osiadł na gąbkach jest z niego usuwany poprzez wsteczny ruch wody. Zanieczyszczenia nie trafiają do oczka, tylko można taką wodą np. podlać ogródek. Funkcja samoczyszczenia ułatwia eksploatację filtra oraz oszczędza cenny czas.

Zalety filtrów ciśnieniowych:

 • Filtr może być częściowo zakopany , dzięki czemu stanie się niewidoczny w Twoim ogrodzie.
 • W przeciwieństwie do zwykłych filtrów, woda z filtra ciśnieniowego może wypływać , być podnoszona nawet do 3m nad filtr np. na kaskadę, strumień (w zależności od zastosowanej pompy)
 • Urządzenie łączy w sobie filtrację biologiczną i mechaniczną oraz eliminuje algi dzięki wbudowanej lampie UV. Efekt krystalicznie czystej wody.
 • Posiada wskaźnik informujący o konieczności wyczyszczenia filtra.
 • Prosty system otwierania pokrywy filtra ułatwia konserwację i czyszczenie.
 • Wskaźnik pracy lampy UV.
 • Trzystopniowy proces filtracji zapewnia maksymalną jakość filtrowania.
 • Urządzenie zaprojektowano, by móc utrzymać piękne środowisko oczka wodnego.
 • Wydajny system samooczyszczenia.
SunSun CPF-1500 Filtr z lampą UV-C 9W i systemem samoczyszczenia do 4m3

Dane techniczne:

 • Pojemność: 8L
 • Wbudowana lampa UV: 9W
 • Oczko dekoracyjne z małą ilością ryb: 4000l
 • Oczko z dużą ilością ryb: 2000l
 • Wymiary: 250x250x340mm
 • Maksymalny przepływ przez filtr: 4000l/h
 • Powierzchnia filtracyjna: 4m2
 • Średnica węża zasilającego i odpływowego : 20, 25mm
 • Długość przewodu zasilającego: 4,5m
 • Sposób montażu: Poza zbiornikiem

 

 

Kupując ten produkt otrzymujesz w gratisie:

Uniwersalny pokarm dla ryb firmy Tropical - 1L

Wieloskładnikowa karma w postaci pływającego granulatu przeznaczona do codziennego karmienia ryb w stawie i oczku wodnym. Polecana szczególnie dla pobierających z lustra wody ryb takich jak np. Lin, Koi czy Karaś.

Specjalny proces ekstrudowania pozwala w optymalny sposób wyselekcjonować to co najlepsze. Pokarm stanowi znakomite źródło witamin odpowiadających za odporność ryb i walkę z wszelkimi infekcjami. 

Testy paskowe firmy JBL do sprawdzenia parametrów wody - 2 paski

Testem zmierzysz Cl2, NO3, NO2, GH, KH, pH oraz CO2. Sprawdź czy w Twoim oczku jest wszystko w porządku! Proste i szybkie określenie 7 najważniejszych pomiarów wartości wody w oczku wodnym i stawie ogrodowym.

Pomiar wartości azotanu (NO3) i azotynu (NO2) informują o funkcjonowaniu biologicznych procesów filtracyjnych. Wartość KH wpływa na stabilizację wartości pH. GH pokazuje nadmiar lub niedobór minerałów w wodzie. 


Naszą firmową ulotkę Oczko wodne krok po kroku

Dowiedz się jak krok po kroku zbudować własne ogrodowe oczko wodne lub staw. Co powinieneś wiedzieć o technice i urządzeniach oraz jak powinno się je montować, a także jak utrzymać swoje oczko w dobrej kondycji. 

oczka wodne - gratisy

 


Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

SunSun CPF-1500 Filtr z lampą UV-C 9W i systemem samoczyszczenia do 4m3

Napisz swoją opinię