• -5%
 • RATY 0%
 • Obniżka
TIP TFP 5000 UV 9 Filtr ciśnieniowy z pompą i lampą UV-C do 5m3
4011458302970
4011458302970

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    597 punktów lojalnościowych!

Cena:

629,00 zł
597,55 zł Oszczędzasz: 31,45 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 629,00 zł

Compare now Compare list is full

TIP TFP 5000 UV 9 Filtr ciśnieniowy z pompą i lampą UV-C do 5m3

Filtry ciśnieniowe do stawów łączą w sobie najnowsze zdobycze nowoczesnej technologii filtrów stawowych z bardzo skuteczną ogólną koncepcję. W filtrze T.I.P zastosowano pięć różnych poziomów skuteczności:

 1. Emiter UV-C dezynfekuje wodę w stawie i zabija patogeny. Pływające glony (zielona woda) zbrylają się i są odfiltrowywane.
 2. Komora na brud w podłodze służy jako zbiornik wychwytujący większe cząstki i można ją łatwo wyczyścić za pomocą funkcji płukania wstecznego.
 3. Przy pomocy kulek biologicznych bakterie kontynuują filtrację biologiczną. Azotan przekształca się w użyteczny dla roślin azot.
 4. Mata filtracyjna dokładnie klaruje wodę. Małe cząsteczki brudu osadzają się na włóknach służących jako medium dla mikroorganizmów, które przekształcają toksyczny amoniak w azotan.
 5. Gąbki filtracyjne nadal filtrują biologicznie wodę i przekształcają azotany w azot.

Aby wesprzeć te poziomy skuteczności, w układzie filtrów podczas pracy panuje nadciśnienie, które znacznie zwiększa wydajność filtra.

TIP TFP 5000 UV 9 Filtr ciśnieniowy z pompą i lampą UV-C do 5m3
TIP TFP 5000 UV 9 Filtr ciśnieniowy z pompą i lampą UV-C do 5m3

Cechy filtra

 • Przeznaczony do biologicznej oraz mechanicznej filtracji wody w oczku wodnym/stawie.
 • Zapewnia wysoką wydajność poszczególnych funkcji przy możliwym maksymalnym ciśnieniu.
 • Filtr UV-C skutecznie zapobiegania tworzeniu się alg i związków chorobotwórczych.
 • Funkcja płukania wstecznego umożliwia proste czyszczenie komory filtra.
 • Typ wkładu filtracyjnego: gąbki filtracyjne BIOMEC o różnych gradacjach, japońska mata filtracyjna Kinshi, biokule.

Dane techniczne

Model / typ TFP 5000 UV 9 TFP 10000 UV 11 TFP 15000 UV 13
Nr art. 30297 30298 30299
Zasilanie (V/Hz) 230 / 50 230 / 50 230 / 50
Moc pompy (W) 25 35 80
Maks. wydajność pompy (l/h) 1500 2000 4500
Maks. wysokość tłoczenia wody (m) / Maks. ciśnienie (bar) 1,8 / 0,18 2 / 0,20 3,5 / 0,35
Maks. głębokość zanurzenie pompy (m) 2 2 2
Moc lampy UV-C (W) 9 11 13
Maks. objętość oczka wodnego/stawu (l) 5000 10000 15000
Pojemność zbiornika (l) 8 20 25
Długość węża spiralnego dopływowego (m) 2,0 / Ø 19 mm 2,0 / Ø 19 mm 2,0 / Ø 19 mm
Długość węża spiralnego odpływowego (m) 3,0 / Ø 19 mm 3,0 / Ø 19 mm 3,0 / Ø 19 mm
Średnica wlotu (mm) / średnica wylotu (mm) 19 / 19 19 / 19 19 / 19
Długość i rodzaj przewodu zasilającego pompy (m) 10 / H05RN-F 10 / H05RN-F 10 / H05RN-F
Długość i rodzaj przewodu zasilającego lampy UV-C (m) 3 / H05RN-F 3 / H05RN-F 5 / H05RN-F
Wyposażenie Wydajna pompa strumieniowa, zintegrowany filtr UV-C, media filtracyjne, wąż spiralny oraz wszystkie, niezbędne przyłącza. Wydajna pompa strumieniowa, zintegrowany filtr UV-C, media filtracyjne, wąż spiralny oraz wszystkie, niezbędne przyłącza. Wydajna pompa strumieniowa, zintegrowany filtr UV-C, media filtracyjne, wąż spiralny oraz wszystkie, niezbędne przyłącza.
Informacje dodatkowe / certyfikaty FFU/GS/CE/EMC FFU/GS/CE/EMC FFU/GS/CE/EMC
Gwarancja (miesiące) 24 24 24
Waga netto / brutto (w kg) 4,0 / 5,0 6,5 / 7,5 9,5 / 10,5

 

 

Kupując ten produkt otrzymujesz w gratisie:

Uniwersalny pokarm dla ryb firmy Tropical - 1L

Wieloskładnikowa karma w postaci pływającego granulatu przeznaczona do codziennego karmienia ryb w stawie i oczku wodnym. Polecana szczególnie dla pobierających z lustra wody ryb takich jak np. Lin, Koi czy Karaś.

Specjalny proces ekstrudowania pozwala w optymalny sposób wyselekcjonować to co najlepsze. Pokarm stanowi znakomite źródło witamin odpowiadających za odporność ryb i walkę z wszelkimi infekcjami. 

Testy paskowe firmy JBL do sprawdzenia parametrów wody - 2 paski

Testem zmierzysz Cl2, NO3, NO2, GH, KH, pH oraz CO2. Sprawdź czy w Twoim oczku jest wszystko w porządku! Proste i szybkie określenie 7 najważniejszych pomiarów wartości wody w oczku wodnym i stawie ogrodowym.

Pomiar wartości azotanu (NO3) i azotynu (NO2) informują o funkcjonowaniu biologicznych procesów filtracyjnych. Wartość KH wpływa na stabilizację wartości pH. GH pokazuje nadmiar lub niedobór minerałów w wodzie. 


Naszą firmową ulotkę Oczko wodne krok po kroku

Dowiedz się jak krok po kroku zbudować własne ogrodowe oczko wodne lub staw. Co powinieneś wiedzieć o technice i urządzeniach oraz jak powinno się je montować, a także jak utrzymać swoje oczko w dobrej kondycji. 

oczka wodne - gratisy

 


Produkty akwarystyczne TIP

Firma zajmująca się m.in. produkcją sprzętów i akcesoriów akwarystycznych, skierowanych głównie do posiadaczy oczka wodnego. Wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów, udoskonala swój asortyment, wprowadzając coraz bardziej innowacyjne sprzęty, dbając przy tym o szczegóły technologiczne oraz jakość. W swoich sprzętach stawia na niskie zużycie energii oraz ochronę środowiska. Charakteryzują się dobrym stosunkiem ceny do jakości, dzięki czemu urządzenia i akcesoria marki TIP szczególnie często wybierane są przez klientów do zamówienia na stronie Plantica.pl

Najpopularniejsze zestawy i akcesoria do akwarium i oczek wodnych dodawane do zamówienia przez klientów.

 1. TIP API- Zestaw do napowietrzania, składający się z pompy, wężyka, zaworu zwrotnego oraz kamienia napowietrzającego. Pompa napowietrzająca idealnie nasyci zbiornik tlenem, zapewniając organizmom optymalne warunki do życia. Zimą pomaga zapobiec zamarznięciu wody, natomiast latem utrzymuje odpowiednie natlenienie, gdyż w przypadku wzrostu temperatury wody, znacząco zmniejsza się ilość tlenu, co może doprowadzić do śmierci obsady zwierzęcej. Może być również używania w akwarium.
 2. Zestaw TIP MTS 4000 UV 9- Zestaw zawiera: pompę strumieniową, filtr ze zintegrowaną lampą UV-C, media filtracyjne, węża spiralnego oraz wszystkie niezbędne przyłącza. Połączenie filtracji mechanicznej, biologicznej i chemicznej w filtrze MTS, zapewnia zdrową, klarowną, wodę, równowagę biologiczną oraz optymalne warunki do życia roślin i zwierząt.
 3. Filtr TIP PMA- Zestaw zawiera: filtr ciśnieniowy, lampę UV, pompę i węża do oczka wodnego. Jest to wielokomorowy, filtr zewnętrzny, działający na zasadzie filtracji bioaktywnej. System filtracyjny jest pod ciśnieniem, dzięki czemu wydajność każdego wkładu jest zdecydowanie większa. Posiada funkcję płukania wstecznego "back-flush", co zapewnia łatwe, szybkie czyszczenie, bez konieczności otwierania filtra.
 4. TIP SPS- zgodnie z polityką firmy, zostały wyprodukowane pompy solarne, które pozwalają stworzyć piękny efekt fontanny w energooszczędny i nowoczesny sposób. Akumulator ładowany przez panel słoneczny, pozwala cieszyć się fontanną oraz oświetleniem LED, zarówno w dzień jak i w nocy.
 5. TIP TAF- Zestaw filtracyjny zawierający: filtr, pompę, węża oraz lampę UV-C. Lampa UV-C sterylizuje wodę wpływającą do filtra, usuwając szkodliwe bakterie i pasożyty. Następnie filtr przy pomocy mechanicznych i biologicznych mediów filtracyjnych, oczyszcza wodę, nadając jej przy tym krystalicznego wyglądu.
 6. TIP TFP- Filtr ciśnieniowy z pompą i lampą UV-C, przeznaczony do mechanicznej i biologicznej filtracji wody w stawie.
 7. TIP WDF- Zestaw filtracyjny, w którego skład wchodzi: filtr, pompa, wąż i lampa UV-C. Na tle poprzedników wyróżnia się innowacyjną technologią DRY&WET, która silnie wzbogaca wodę w tlen.
 8. TIP WPF- Wielofunkcyjna pompa z fontanną i filtrem. Pompa dzięki dołączonemu do zestawu wkładu zeolitowego oraz gąbki, może być używana jako zanurzeniowy filtr wodny. Dodatkowo pompa przy pomocy dysz fontannowych, pozwala cieszyć się widokiem wodospadu w ogródku.
 9. TIP WPS- Pompa fontannowa, dająca oczkom wodnym czarującego akcentu. Posiada regulację ilości podnoszonej wody, a także skutecznie przyczynia się do napowietrzania wody w zbiorniku. Może być ułożona nawet na piaskowym podłożu.
 10. TIP TSS- Jest to odkurzacz wodny, który idealnie sprawdzi się przy regularnym czyszczeniu nie tylko oczka wodnego, ale również stawu czy basenu ogrodowego. Jego zadaniem jest usuwanie zalegających na dnie resztek pokarmu, obumarłych roślin, błota, brudu i innych zanieczyszczeń, które mogą negatywnie wpłynąć na wodny ekosystem. Sam odkurzacz swoimi delikatnymi końcówkami, nie zagraża naszej aranżacji.

Aby proces oczyszczania zbiornika przebiegł efektywniej, przed przystąpieniem do odkurzania, zalecane jest zaopatrzenie się w nożyczki z chirurgicznej stali nierdzewnej, które wykorzystywane są również w akwariach słodkowodnych, by poradzić sobie z przerośniętymi roślinami wodnymi, a także delikatnymi łodygami wymagającymi przycięcia przez ostre narzędzie. Następnie dopiero po odkurzeniu przy pomocy specjalnej pęsety, można przystąpić do ewentualnego sadzenia roślin.

Uwaga! Podczas oczyszczania zbiorników wodnych i sadzenia roślin, należy odłączyć filtr od dopływu prądu.

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Oceń 
Stanisław S
2023-07-09
TIP TFP 5000 UV 9 Filtr ciśnieniowy z pompą i lampą UV-C do 5m3

Bardzo dobre urządzenie proste i szybkie czyszczenie. Spełnia moje wymagania.

Oceń 
Romuald G
2023-06-26
TIP TFP 5000 UV 9 Filtr ciśnieniowy z pompą i lampą UV-C do 5m3

Ok. jestem zadowolony

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.
Oceń 
Bronisław K
2022-11-12
TIP TFP 5000 UV 9 Filtr ciśnieniowy z pompą i lampą UV-C do 5m3

super sprzęt i Sprzedawca. polecam

 • 0 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją opinię

TIP TFP 5000 UV 9 Filtr ciśnieniowy z pompą i lampą UV-C do 5m3

Napisz swoją opinię