BIOCLIN 45 Filtr ciśnieniowy zewnętrzny z lampą UVC 55W z zestawem wkładów
1582

Czas wysyłki: 3 dni


BIOCLIN 45 Filtr ciśnieniowy zewnętrzny z lampą UVC 55W z zestawem wkładów

BIOCLIN z lampą UVC glonobójczą 55W to filtr biologiczny zewnętrzny ciśnieniowy o zwiększonej skuteczność działania glonobójczego.
Połączenie filtra biologicznego z lampą UVC daje najlepsze efekty w walce z zaglonieniem, zapewniając pełen proces oczyszczania biologicznego i mechanicznego wody. Konstrukcja filtra z lampą UVC umożliwia całkowite zamaskowanie w brzegu stawu. Proces oczyszczania w tym filtrze przebiega w dwóch zasadniczych etapach. Pierwszym etapem jest filtracja promieniami UVC – światło wysokiej częstotliwości niszczy zarodniki glonów, pasożyty i bakterie żyjące w wodzie oraz koaguluje związki mineralne będące pożywką dla glonów nitkowatych. 

Drugim etapem jest filtracja biologiczna na wielowarstwowym złożu biologicznym (podwójna gąbka różnej gęstości, warstwy złoża biologicznego: zeolit, węgiel aktywny, lawa wulkaniczna, biobale). Woda oczyszczona mechanicznie, po przejściu przez gąbki, przepływa przez kolejne warstwy złoża biologicznego, na których następuje rozkład chemiczny i biologiczny toksyn w niej zawartych.
W celu przyspieszenia działania filtra należy zastosować Starter Biologiczny. Filtr z lampą UVC przeznaczony jest do nowo zbudowanych stawów lub zbiorników z zachwianą równowagą biologiczną. Szczególnie polecany jest do oczek wodnych z dużą ilością ryb.

Złoża biologiczne zeolit i węgiel aktywny należy okresowo wymieniać (około 3 miesięcy) ponieważ zeolit przestaje działać a węgiel aktywny z czasem zaczyna oddawać z powrotem do wody pochłonięte toksyny.

Żarnik w lampie UVC należy wymieniać co 7000-8000 godzin pracy co daje mniej więcej jeden sezon pracy ciągłej. Po tym czasie żarnik pomimo iż jeszcze świeci  to jego działanie glonobójcze jest znacznie zmniejszone.

 

Dane techniczne:

 • Pojemność filtra 120l
 • złoża: zeolit 3 szt , węgiel aktywny 2 szt,  lawa 2 szt, keramzyt 6 szt
 • Moc lampy UVC 55W.
 • Maksymalny przepływ wody przez filtr z lampą UV-C to 5000l/h.
 • Maksymalna pojemność stawu  dla jakiego filtr jest skuteczny to 45000 l. Pojemność przyjęto na podstawie założenia, iż staw powinien filtrować się 3-4 razy na dobę.
 • Kabel przyłączeniowy 10m
 • Transformator/balast przy wtyczce 230V (należy chronić przed wilgocią)

 

Każdy filtr posiada:

 • gąbki 2 sztuki średnica 52 cm grubość 2 cm
 • biobale 20 l
 • biowkład keramzyt 18 l
 • biowkład zeolit 9 l
 • biowkład węgiel 6 l

 

GĄBKI

Zestaw zawiera 2 sztuki gąbek (gruboziarnista i drobnoziarnista w kolorze niebieskim).

 

 

BIOBALE - JEŻYKI – BIOKULKI

Jeżyki to specjalnie spreparowane kulki plastikowe, które są używane w filtrach Bioclin i CF/ECF/PF. Są to media filtracyjne, na których w procesie filtracji osiadają bakterie nitryfikacyjne, dzięki ich zastosowaniu filtracja przebiega w sposób prawidłowy i funkcjonalny.

 

 

BIOWKŁAD KERAMZYT

Keramzyt to złoże do filtrów biologicznych typu Bioclin. Jest to baza dla bakterii nitryfikujących. Zastosowanie keramzytu powiększa powierzchnię czynną niezbędną dla bakterii. Przyczynia się do zwiększenia ilości bakterii nitryfikacyjnych w filtrze, co powoduje zwiększenie wydajności naturalnych procesów filtracji.

Produkt pakowany w woreczek z siatki.

 

 

BIOWKŁAD ZEOLIT

Zeolit to minerał pochodzenia wulkanicznego. Jest porowaty i charakteryzuje się dużą możliwością adsorpcyjną. Pochłania znaczne ilości amoniaku, soli metali ciężkich i innych szkodliwych substancji. Dodatkowo na powierzchni mogą rozwijać się bakterie nitryfikacyjne przyczyniając się do przyspieszenia przemiany azotu. Zastosowanie zeolitu w filtrze przyczynia się do ograniczenia występowania glonów i ogólną poprawę parametrów wody a co za tym idzie poprawę kondycji ryb.

Produkt pakowany w woreczek z siatki.

 

 

BIOWKŁAD WĘGIEL AKTYWOWANY GRANULOWANY

Wysokiej jakości węgiel aktywowany stosowany jako złoże filtracyjne w filtrach biologicznych. Ze względu na swoje właściwości  adsorpcyjne jest przydatny do usuwania metali ciężkich i innych substancji szkodliwych. Usuwa również przebarwienia,  zapachy, wpływa pozytywnie na klarowność wody. Produkt pochodzenia roślinnego, należy go wymieniać  i nie pozostawiać dłużej niż 3 miesiące w filtrze. Na czas leczenia ryb bądź zwalczania glonów w oczku, węgiel z filtra należy wyjąć.

Produkt pakowany w woreczek z siatki.

 

 

Kupując ten produkt otrzymujesz gratis

 • Zeolit premium  dla bakterii nitryfikacyjnych 1l
 • Pokarm wieloskładnikowy dla ryb w oczku wodnym 1l
 • Test 6in1 dwa paski do zmierzenia Cl2, NO3, NO2, GH, KH, pH
 • Ulotka oczko wodne

 

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

BIOCLIN 45 Filtr ciśnieniowy zewnętrzny z lampą UVC 55W z zestawem wkładów

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii