AQUAEL DEKOR filtr do oczka 5000l +WKŁADY
102467

Czas wysyłki: 2-4 dni


AQUAEL DEKOR filtr do oczka 5000l +WKŁADY

AQUAEL DEKOR

filtr ogrodowy, do oczka 5000l +WKŁADY

 

Pewna i znana marka!

Filtr DEKOR to filtr zewnętrzny do filtrowania wody w oczku wodnym czy stawie, który nie tylko dba o czystość wody ale też stawi dekorację ogrodu. Zagłębienie w pokrywach służy do umieszczenia w nich ozdobnych roślin. Może on być umieszczony nad brzegiem oczka lub nad wypływem wodospadu. Filtry DEKOR rekomenduje się do stosowania do zbiorników o objętości do 5 000 l. Do filtrów tych zalecane jest stosowanie pomp AQUAEL AQUAJET PFN 3500.

Filtr można bardzo łatwo zamaskować - posiada specjalną pokrywę w której można posadzić np. kwiaty - filtr imituje doniczkę!

W zestawie media filtracyjne!

Kompletna, poczwórna filtracja:

mechaniczna-biologiczna-chemiczna!

SKŁAD ZESTAWU:

Filtr DEKOR zawiera starannie dobrane media filtracyjne. Szczotki zatrzymują grubsze zanieczyszczenia mechaniczne takie jak liście czy kawałki roślin. Dwie warstwy profilowanej gąbki oraz mata kokosowa wychwytują drobne zanieczyszczenia muł, zawiesiny. Natomiast biokulki stanowią podłoże dla bakterii oczyszczających wodę z rozpuszczonych w niej związków azotowych. Dzięki nim realizowana jest więc zarówno filtracja mechaniczna jak i biologiczna.

MEDIA FILTRACYJNE:

 • szczotki
 • bezfenolowa gąbka
 • mata kokosowa,
 • kule polipropylenowe

 

W gratisie dodatkowy wkład do filtra ZEOLIT, który pochłania
toksyczny amoniak 

- przyczynę śnięcia ryb!

Materiały te umieszczone są warstwowo. Szczotki są bardzo dobrym materiałem do oczyszczania wstępnego, czyli filtracji mechanicznej. Jednocześnie są znakomitym podłożem dla rozwoju żywych kultur bakterii.

Bezfenolowa gąbka, to kolejny etap filtracji mechanicznej. Umożliwia ona szczególnie łatwy rozwój kultur bakteryjnych, odpowiedzialnych za usuwanie ze zbiornika zanieczyszczeń biologicznych.

Mata kokosowa, dzięki odpowiedniej strukturze, jest doskonałym materiałem do filtrowania mechanicznego jest doskonałym podłożem dla kultur bakterii odpowiedzialnych za filtrację biologiczną.

Kule polipropylenowe posiadają użebrowania oraz małe otwory na obu biegunach. Istotą działania jest zróżnicowanie warunków tlenowych dla procesów biologicznych. Na powierzchni zewnętrznej kul istnieją warunki tlenowe korzystne dla procesów utleniania związków organicznych. Powierzchnia wewnętrzna kuli działa jak mikroreaktor anoksyczny, gdzie zachodzą procesy redukcji związków organicznych, co z kolei pozwala na bardzo efektywne oczyszczanie wody, dzięki czemu woda w oczku ma odpowiednie parametry biologiczne i jest klarowna.

OPIS DZIAŁANIA:

Przed uruchomieniem filtra należy zdjąć górną pokrywę, namoczyć gąbkę wodą oraz wycisnąć z niej pęcherzyki powietrza. Pompkę umieszcza się w oczku i łączy za pomocą węża z górną końcówką filtra. Przez tę końcówkę będzie podawana woda do wewnątrz filtra, gdzie przepłynie przez kolejne warstwy filtrujące.

Oczyszczona woda wypływa dolnymi końcówkami filtra i musi być odprowadzona wężami do oczka. Usytuowanie filtra ponad wodospadem pozwala na wykorzystanie jednej z dwóch dolnych końcówek na wodospad lub kaskadę.

Należy pamiętać, aby przed przystąpieniem do wszelkich czynności, związanych z filtrem czy pompą, np. czyszczenie, odłączyć od napięcia pompę i wszystkie inne urządzenia elektryczne, znajdujące się w wodzie.

Filtr DEKOR i pompa powinny pracować 24 godz. na dobę i już po krótkim użytkowaniu jakość wody ulega widocznej poprawie.

Pobierz

Części zamienne

Instrukcja

Dane techniczne :

 • wielkość oczka wodnego do 5 000l
 • optymalny przepływ wody przez filtr: 2000l/h - 3500l/h
 • zasilanie: pompa fontanny ogrodowej
 • sposób mocowania: poza zbiornikiem
 • wymiary filtra 35x46x46cm
 • przystosowany do udekorowania zamaskowaniaroślinami

Kupując ten produkt otrzymują Państwo

 • filtr AQUAEL DEKOR
 • kompletny zestaw wkładów
 • polską instrukcję
 • 2-letnią gwarancję

Komentarze

Napisz swoją opinię

AQUAEL DEKOR filtr do oczka 5000l +WKŁADY

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii