HAPPET BIOKLAR 140 Filtr do oczka wodnego o pojemności do 140000l
F126

Czas wysyłki: 3 dni


HAPPET BIOKLAR 140 Filtr do oczka wodnego o pojemności do 140000l

Profesjonalny, wielokomorowy filtr do stawów o pojemności do 140 000 litrów. Wykonany jest  z laminatu poliestrowo-szklanego, co gwarantuje bardzo wytrzymałą konstrukcję i długoletnią  pracę.

Filtr zapewnia odpowiednią powierzchnię biologicznie czynną co jest kluczowe w utrzymaniu czystej, klarownej wody, oraz utrzymania odpowiedniej równowagi biologicznej w stawie nawet przy dużej obsadzie ryb. Aby czyszczenie takiego filtra było łatwiejsze i aby większa była  kontrola nad przepływem wody przez materiał filtracyjny , filtr dzieli się na 3 połączone szeregowo komory.

 

I  komora - szczotki filtracyjne

Pompa z sadzawki tłoczy wodę do pierwszego modułu, gdzie zostaje skierowana do dolnej części modułu. Tutaj strumień wody wyhamowuje i wytrącają się najgrubsze zanieczyszczenia . Dolna cześć każdej komory spełnia rolę osadnika, z którego osad można łatwo usunąć otwierając zawór umiejscowiony w najniższej części modułu. Następnie woda spokojnie przechodzi do górnej części zbiornika, gdzie są specjalne szczotki filtracyjne, wyglądem przypominające te do mycia butelek. Działają one głównie w sposób mechaniczny wyłapując grubsze zawiesiny.

 

II i III komora - włóknina filtracyjna lub mata japońska

Następnie, poprzez przelew woda dostaje się do drugiego i dalej trzeciego modułu, zawsze trafiając najpierw do odstojnika w dolnej części, a następnie przechodząc przez materiał filtracyjny spoczywający na specjalnym ruszcie. Drugi i trzeci moduł wypełniony jest albo dosyć grubą włókniną filtracyjną albo tzw. japońską matą (rodzaj grubej gąbki) - wyłapuje ona mechanicznie drobniejsze cząsteczki zawiesiny, ale też w dużym stopniu dzięki dużej powierzchni czynnej, następuje biologiczny rozkład zanieczyszczeń.

 

IV komora - substrat  Aquarock

Czwarty moduł spełnia głównie rolę filtracji biologicznej. Wypełniony jest specjalną wypalaną i bardzo porowatą glinką Aquarock stanowiącą idealne siedlisko dla bakterii nitryfikacyjnych.

Czyszczenie filtra jest maksymalnie uproszczone. Zgrubne czyszczenie wykonuje się  częściej (co tydzień) i polega na usunięciu zanieczyszczeń z odstojników. Należy na chwilę otworzyć po kolei każdy z 4 zaworów pod każdym z 4 modułów, tam bowiem sedymentują najgrubsze zanieczyszczenia. Dokładniejsze czyszczenie wykonuje się otwierając na dłużej zawór w każdym z odstojników i w czasie kiedy woda uchodzi z modułu wzruszamy  szczotki oraz matę filtracyjna powodując zejście wraz z uchodząca wodą uwolnionych zawiesin. Należy poczekać aż cala woda ujdzie z poszczególnych komór.

Umożliwia to bezpowrotne usuniecie materii organicznej z ekosystemu jakim jest staw, nie wchodzi ona powtórnie w obieg materii. Wodę z odstojników kierujemy do kanalizacji lub np. do podlewania trawnika.

Z ostatniego modułu woda wraca do stawu pozbawiona wszelkich zawiesin i oczyszczona biologicznie ze szkodliwych produktów rozkładu i przemiany materii ryb.

Jeśli w stawie następują zakwity glonów, należy stosować lampy UV.

Kolor zielony.

*Mata japońska za dopłatą

 

DANE TECHNICZNE:

 • liczba komór 4
 • pojemność filtra 1800l
 • wejście fi 25/32/40mm
 • wyjście: fi 110mm
 • zalecany przepływ ok. 30000l/h
 • zalecana lampa UV 120-250W
 • zawór odstojnika: 50mm
 • wymiary długość 295cm, szerokość 108cm, wysokość 100cm

 

ZESTAW ZAWIERA:

 • filtr BIOKLAR 140
 • kompletne wkłady: szczotki grawitacyjne, substrat AQUAROCK, włóknina filtracyjna (mata japońska za dopłatą)
 • zawory
 • polska instrukcja obsługi
 • 2-letnia gwarancja
 • Film www.youtube.com/watch?v=kxBw09ldrDU

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

HAPPET BIOKLAR 140 Filtr do oczka wodnego o pojemności do 140000l

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii