HAPPET BIOKLAR 200 MOVE Filtr do oczka wodnego z wkładem KALDNES o pojemności do 200000l
F143

Czas wysyłki: 3 dni


HAPPET BIOKLAR 200 MOVE Filtr do oczka wodnego z wkładem KALDNES o pojemności do 200000l

BlOklar MOVE to wersja dobrze znanego i przetestowanego w tysiącach stawów filtra BlOklar, ale z zastosowaną w ostatniej komorze technologią pływającego złoża „moving bed" zamiast wkładu Aquarock. Jest to coraz bardziej popularna metoda filtracji w oparciu o medium filtracyjne jakim jest Kaldnes. Są to niewielkie kształtki plastikowe o ciężarze właściwym zbliżonym do wody, unoszące się swobodnie w toni wodnej i o bardzo dużej powierzchni biologicznie czynnej. Woda w komorze filtra wprawiana jest stale w ruch powietrzem podawanym od dołu tak, aby cała masa Kaldnes była w ruchu i nie tworzyły się martwe strefy. W wodzie nasyconej tlenem, na kształtkach Kaldnes błona biologicznie czynna pracuje znacznie intensywniej niż na innych statycznych mediach filtracyjnych. Istnieją strefy „młodej" błony na zewnątrz kształtek, stale ścieranej oraz „starej" od wewnętrznej strony. Proces nitryfikacji przebiega pełniej i bez niebezpieczeństwa wytworzenia się stref beztlenowych. Do filtra wystarczy podłączyć dostarczoną pompkę powietrzną i wsypać Kaldnes do trzeciej komory. Medium filtracyjne Kaldnes nie wymaga czyszczenia, można jednak usuwać zanieczyszczenia z odstojnika pod ostatnią komorą filtracyjną tak jak w przypadku wcześniejszych komór. Działanie można zobaczyć na przykładzie 3 komorowego filtra na poniższym filmie.

FILTR 6-cio KOMOROWY do oczek wodnych o pojemności do 200 000 L (lub zbiorników do 130 000 L przeznaczonych dla karpi Koi).
Wykonane z laminatu poliestrowo-szklanego, charakteryzują się bardzo wytrzymałą konstrukcją. 
Filtry z serii BIOklar zapewniają kompletną, bardzo efektywną filtrację.

W każdej komorze zastosowano odstojnik, służący do łatwego usuwania zanieczyszczeń z filtra oraz czyszczenia komór filtracyjnych.

 

Materiały filtracyjne:

 • I i II Komora - szczotki filtracyjne
 • III i IV Komora - mata japońska
 • V Komora - substrat filtracyjny - porowata wypalana glinka w siatkach - Aquarock
 • VI Komora - szczotki filtracyjne
 • W 7-mej komorze są wyjścia rur (z zaworami), odprowadzające brudną wodę z wszystkich sześciu odstojników. Każdy odstojnik może być opróżniony osobno.

 

Z komory tej prowadzi rura 110 mm odprowadzająca brudną wodę z odstojników do kanalizacji.

Filtry BIOklar dostępne są także w wersji grawitacyjnej, w której woda ze stawu napływa do filtra pod wpływem siły grawitacji i po przejściu przez wszystkie materiały filtracyjne jest wypompowywana z ostatniej komory.

Brudna woda pompowana jest do pierwszej komory (szczotki filtracyjne), gdzie następuje jej oczyszczenie z zabrudzeń mechanicznych wody (średnie i większe zanieczyszczenia). W drugiej znajduje się "serce" całego systemu filtracyjnego, odbywa się tam filtracja biologiczna. Olbrzymia objętość filtracyjna jest gwarancją doskonałej filtracji i zachowania równowagi biologicznej w dużym stawie ogrodowym.

Wkłady w każdej komorze znajdują się na kratce filtracyjnej, poniżej kratki gromadzą się zanieczyszczenia. Każda komora posiada odstojnik z zaworem o Ø50mm dla łatwego i wygodnego czyszczenia filtra. Gdy zawór jest zamknięty zanieczyszczenia gromadzą się w dolnej części komory, oczyszczenie filtra następuje poprzez otwarcie zaworu, zanieczyszczenia poprzez odstojnik wydostają się na zewnątrz, do odstojnika można podłączyć wąż, co umożliwia np. odprowadzenie zanieczyszczeń do pobliskiej kanalizy ściekowej BIOklar 200 to filtr sześciokomorowy dzięki czemu filtracja odbywa się stopniowo, woda przepływa przez sześć oddzielnych komór - w pełni wypełnionych mediami filtracyjnymi które sprawiają że woda w oczku wodnym jest krystalicznie czysta. Ponadto tak duża objętość filtra (oprócz nieporównywalnie skuteczniejszej filtracji) uwalnia właściciela z obowiązku systematycznego (co 2-4 tygodniowego) czyszczenia filtra ograniczając konieczność czyszczenia do 1-2 razy na sezon Filtry BIOklar PROFI (modele 8, 15, 30, 60, 120, 140, 200) to profesjonalne systemy filtracyjne do bardzo dużych zbiorników, które zdobyły uznanie m.in. u wymagających klientów Europy zachodniej, m.in. w Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, cenione są przez fachowców oraz hodowców karpi Koi w Polsce i w wielu krajach Europy m.in. Holandii, Niemczech, Dani.

 

DANE TECHNICZNE:

 • liczba komór 6
 • pojemność filtra 3000l
 • wejście fi 2x50mm
 • wyjście: fi 110mm
 • zalecany przepływ ok. 50000l/h
 • wymiary długość 510cm, szerokość 110cm, wysokość 110cm

 

ZESTAW ZAWIERA:

 • filtr BIOKLAR 200
 • kompletne wkłady: szczotki grawitacyjne, wkład KALDNES, włóknina filtracyjna, mata japońska
 • zawory
 • polska instrukcja obsługi
 • 2-letnia gwarancja
 • Film www.youtube.com/watch?v=X-fXBI1nIq0

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

HAPPET BIOKLAR 200 MOVE Filtr do oczka wodnego z wkładem KALDNES o pojemności do 200000l

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii