KALDNES BIOCELL Wkład biologiczny, wkład rozważany, pojemność 1l
N-KALD1L

Czas wysyłki: 24 godziny


KALDNES BIOCELL Wkład biologiczny, wkład rozważany, pojemność 1l

Wkład Kaldness to ruchome biologiczne złoże, które zostało naukowo przebadane w hodowli ryb i oczyszczaniu ścieków przez ponad 10 lat, jest już dostępny dla hodowców ryb i jest rozpowszechniany na całym świecie.

Walec jest zaprojektowany w kształcie koła, o lekkim wyporze, o ciężarze właściwym zbliżonym do wody.

Stopień dojrzewania Kaldnes jest bardzo ważny, ponieważ tak naturalnie wrażliwy ekosystem jest stworzony dla bakterii biorących udział w procesie nitryfikacji. Kaldnes zapewnia maksymalną aktywną powierzchnię dla bakterii do kolonizacji, które są odpowiedzialne za proces zmiany szkodliwego amoniaku i azotynów.


W miarę upływu czasu poruszające się Kaldnes w filtrze, ocierają się o siebie i stare martwe bakterie są wydalane na zewnątrz. To sprawia, że ​​przestrzeń dla nowych młodszych cięższych bakterii jest wolna do skolonizowania. W środku walca  jest chroniona powierzchnia, w której kolonie bakteryjne przechodzą proces naturalnego cyklu starzenia się, i służą w ostatnim cyklu nitryfikacji jako paliwo. Kaldnes jest zaprojektowany jako możliwie najlepsze siedlisko zarówno dla młodych i dojrzałych pożytecznych kolonii bakteryjnych.


W przeciwieństwie do gąbki, maty lub innych form filtracji statycznej, Kaldnes jest przeznaczony do swobodnego pływania w komorze filtra. Stały, silny ruch powietrza z pompy powoduje samoczyszczenie się walca, a tym samym nie wymaga oczyszczania i płukania. 

 

WŁAŚCIWOŚCI:

  • nie wymaga czyszczenia
  • doskonałe siedlisko dla pożytecznych bakterii NITROBACTER oraz NITROSOMONAS
  • przetwarza toksyczny amoniak w mniej toksyczne azotany i azotyny
  • ciągły ruch kształtek - brak martwych stref
  • duża powierzchnia filtracyjna
  • zalecany do oczek z dużą ilością ryb


 

 

Komentarze

Napisz swoją opinię

KALDNES BIOCELL Wkład biologiczny, wkład rozważany, pojemność 1l

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii