- PRODUKTY
-
Akwarystyka słodkowodna
- Akwaria i zestawy
- Filtracja
-
Technika CO2
-
Zestawy CO2 do akwarium
-
Komputery akwariowe pH
-
Butle CO2 do akwarium
-
Elektrozawory CO2
-
Reduktory
-
Reduktory - zestawy
-
Sondy pH
-
Płyny kalibracyjne
-
Reaktory CO2, mixery
-
Dyfuzory CO2 do akwarium
-
Zaworki i dławiki
-
Kolanka
-
Liczniki bąbelków
-
Zaworki zwrotne
-
Złączki, nyple, redukcje
-
Wężyki
-
Środki czyszczące
-
Indykatory
-
Zestawy CO2 do akwarium
- Oświetlenie akwarium
- Napowietrzanie
- Nawożenie akwarium
- Preparaty
- Podłoże do akwarium
- Pokarmy
- Pompy i głowice
- Produkty dla krewetek
- Rośliny akwariowe
- Temperatura
- Testy do wody
- Aquascaping
- Dekoracje do akwarium
- Czyszczenie akwarium
- Akcesoria do akwarium
- Pozostałe produkty
- Akwarystyka morska
- Oczko wodne
- Produkty na wymiar
- Outlet
- Promocje
- INFORMACJE
- O firmie
- Dostawa i płatność
- Rabaty
- Raty
- Blog
- Kontakt
Filtruj według
Cena
Cena
-
209,00 zł - 5 266,00 zł
Marka
Marka
Oczka powyżej 200L
19 produktów
Aktywne filtry
Oczko wodne w przydomowym ogrodzie zakłada się na dwa sposoby: przez wyścielenie utwardzonego wykopu folią, membraną lub innym szczelnym materiałem oraz umieszczenie w nim gotowej formy. Drugi sposób jest bardzo łatwy i doskonale sprawdza się w przypadku małych, a nawet średnich zbiorników. Forma do oczka wodnego może mieć różny kształt i wielkość, warto dopasować ją do własnych potrzeb i możliwości powierzchniowych.
Co daje forma oczka wodnego?
Budowa oczka wodnego niesie za sobą znaczne koszty i dużo pracy. Przy wyborze gotowej formy można jednak oszczędzić na tym pierwszym, gdyż instalacja jest na tyle prosta, iż można ją wykonać samodzielnie bez potrzeby zatrudniania specjalistycznej firmy ogrodniczej. To najlepszy sposób na szybkie wprowadzenie nowego elementu w ogrodzie i zminimalizowanie ryzyka nieszczelności. W sprzedaży dostępne są modele wykonane z mocnego tworzywa sztucznego (polietylenu) lub żywicy, różniące się zarówno kształtem, jak i pojemnością. Można nabyć nawet formy o poj. 1000-1300 l. Zazwyczaj mają niekrzykliwe barwy (czarne, ciemnozielone) lub imitują kamień. Materiał, z którego są wykonane jest odporny na mróz oraz wysoką temperaturę.
Jak założyć oczko wodne z formy?
Trzeba wybrać optymalne miejsce – teren powinien być równy, w pewnym oddaleniu od drzew, miejsce lekko nasłonecznione (ale nie bezpośrednio). Wykop należy dopasować do kształtu formy. Krawędzie zbiornika muszą być wypoziomowane. Formę (nazywaną wypraską) trzeba ustabilizować np. podkładając płyty styropianowe. Puste przestrzenie należy zapełnić ziemią. Można ją polewać wodą, aby dotarła nawet do niewielkich szczelin. Jednocześnie wodą napełnia się wypraskę (w przeciwnym wypadku mogłaby podnieść się lub wypłynąć). Oczko maskuje się kamieniami i obsadza roślinnością. Każde oczko wodne powinno być wyposażone w filtr z pompą, w przeciwnym wypadku szybko będzie dochodziło do drastycznego pogorszenia parametrów wody. Przydatny będzie także skimmer.