Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Preparaty do oczek wodnych

415 produktów

Wyświetlono 1-24 z 415 produktów

Aktywne filtry

Oczko wodne w przydomowym ogrodzie.

Oczko wodne, lub staw, niewątpliwie są urokliwym dodatkiem do naszego domu. Stworzenie nowego ekosystemy, małego, przyjaznego środowiska dla roślin i zwierząt jest wielką atrakcją i ciekawostką dla osób z nim obcujących. Obecność takiego zbiornika pozwala nam na prowadzenie wielu niesamowicie ciekawych obserwacji z życia ryb i roślin. Innym ciekawym pomysłem na zagospodarowanie ogrodu jest wykopanie stawów kąpielowych.

Pomysł stawów kąpielowych pojawił się u nas stosunkowo niedawno. To trochę jak połączenie oczek wodnych i stawów z basenem w jedną całość. Wybór stawów kąpielowych to idealny wybór dla osób ceniących sobie tak samo obcowanie z naturą, jak i aktywność fizyczną. Uważamy, iż pomysł jest bardzo nietuzinkowy, oryginalny, i wart rozważenia. Popularność stawów kąpielowych rośnie z każdym rokiem, zdobywając co rusz to nowych entuzjastów.

Staw przy naszym domu. Natura na wyciągnięcie ręki.

Oczka wodne to dla wielu osób żywa lekcja biologii i geografii. Posiadanie oczka wodnego mobilizuje nas, wręcz zmusza, do zaznajomienia się z opisem dotyczącym ryb i roślin. Jak ich przyszli opiekunowie musimy znać wymagania ryb i roślin, dowiedzieć się, w jakich warunkach będą czuły się najlepiej, aby jak najpiękniej prezentować się w wodach naszych zbiorników wodnych.

Obecność oczek wodnych to również swego rodzaju naturalne centrum relaksu i regeneracji. Nic tak nie zregeneruje po długim, ciężkim dniu w pracy, jak chwila odpoczynku nad brzegiem oczek wodnych i stawów. Nie zapominajmy, iż obecność zbiorników wodnych w naszym ogrodzie to zaproszenie dla zwierząt, aby zaglądały do naszego ogrodu. Czysta woda w stawie ściąga ptactwo, płazy, gady, i wiele innych, na ogół pożytecznych dla nas stworzeń.

Rozpoczęcie sezonu oczkowego w naszym ogrodzie.

Sezon na oczka wodne rozpoczyna się wraz z nadejściem wiosny. Kiedy śnieg już stopniał, pokrywa lodowa się rozpuściła, możemy przystąpić do pierwszych prac porządkowych przy naszym oczku wodnym. Woda i dno stawu wymagają oczyszczenia z osadów, mułu, glonów, martwych organizmów, martwych roślin, aby oczko mogło odzyskać swój dawny blask, a woda krystaliczną przejrzystość. Jeśli wykonaliśmy też oczyszczanie dna stawu z osadów i mułu na koniec poprzedniego sezonu, wtedy trochę mniej pracy czeka nas na początku obecnego sezonu. Producenci sprzętu oraz preparatów do oczek wodnych i stawów zalecają, aby główne prace dotyczące czyszczenia sprzętu i oczka wodnego wykonywać przynajmniej dwa razy do roku. Oczywiście, wyższa częstotliwość będzie skutkowała lepszą kondycją oczka. Odpowiednio przygotowane filtry zapewnią nam zdrowy wygląd i rozwój zbiornika i jego mieszkańców.

Lato, słońce, plagi.

Lato. Słońce, błękitne, bezchmurne niebo, wysokie temperatury, długie dni. Brzmi jak sielanka. Niestety, nie dla naszego stawu. Wszystkie z wymienionych czynników to powody, dla których w nasze oczko wodne może dojść do wysypu glonów (w tym rodzaj glonów nitkowatych), sinic, okrzemków, czy plagi innego typu. Obecność sinic, czy glonów nitkowatych wydaje się być jedną z najczęstszych przyczyn frustracji posiadaczy oczek wodnych. Jak wiadomo, nic nie dzieje się bez przyczyny, w myśl zasady: jak dbasz, tak masz. Owszem, sezon letni sprzyja rozwojowi sinic, glonów nitkowatych, zielonego zakwitu wody, powstawaniu przyduchy, ale nie tylko słońce jest tu winowajcą załamania się naszego mikro środowiska. Na ogół wszystko  zaczyna się od tego, iż środek naszych filtrów nie został uprzednio dokładnie i skutecznie oczyszczony (prosimy postępować zgodnie z instrukcją, którą podają producenci posiadanych przez Państwa sprzętu), i przygotowany do pracy w kolejnym sezonie. To samo dotyczy stawu. Jego środek, czyli w tym przypadku dno, nie zostało oczyszczone, odkurzone z wszelkich zalegających na dnie osadów, mułu, detrytusu, którego należy się całkowicie pozbyć z oczek wodnych. Muł na dnie stawu jest jak tykająca bomba biologiczna, nie znam dnia, ani godziny, kiedy nastąpi załamanie się równowagi biologicznej, i na drugi dzień obudzimy się z widocznym wysypem glonów w naszym stawie. Potem, w niedalekiej przyszłości zacznie brakować tlenu. Z powodu braku tlenu zacznie się przyducha, gdyż przy wysokich temperaturach otoczenia, rozpuszczalność tlenu w wodzie drastycznie maleje. Co za tym idzie, populacja ryb i roślin mieszkających w naszym stawie, może zostać skutecznie zdziesiątkowana.

Z czym przyjdzie nam się zetknąć w trakcie posiadania stawu.

Posiadanie stawu, czy oczek wodnych odbywa się na tych samych zasadach, jak każda inna pasja. Podyktowana jest sukcesami i porażkami. Należy się z tym pogodzić, i nie zrażać. Jest to zupełnie naturalny proces. W życiu pewne są trzy rzeczy. Śmierć, podatki i glony. Tak. Glony. Nie jest tak, iż kiedy do naszych oczek zawitają glony, oznacza, że robimy coś źle. Nie. Oznacza to, iż cykl azotowy ruszył. Trwa, i musimy pomóc mu się zakończyć. Firmy akwarystyczne  posiadają w swojej ofercie naturalne środku do oczyszczania oczka wodnego. Są one całkowicie bezpieczne dla ludzi, jak i organizmów w naszym oczku. Preparaty tego typu zawierają w sobie specjalne szczepy bakterii, które po aplikacji do oczek szybko się namnożą. Zadaniem takich bakterii jest rozkładać związku przemiany materii, które generują duże ilości związków azotu i fosforu. Najczęstszymi problemami, z którymi stykają się posiadacze zbiorników wodnych to sinice, atak glonów nitkowatych, zakwit wody i okrzemki. Potocznie nazywa się takie rzeczy plagami, gdyż pojawiają się znikąd. Potrafią wyrządzić spore szkody. Często dzieje się tak, iż jak nagle się pojawiły, tak samo nagle potrafią zniknąć. Na każdą z nich jest sposób. Nawet i kilka sposobów na każdą z osobna. Znajdą się te bardziej naturalne, jak i mniej naturalne, a bardziej biologiczno-chemiczne. Każdy producent ma w swojej ofercie szereg preparatów do zastosowania w nagłych i kryzysowych sytuacjach naszych zbiorników wodnych. Każdy producent ma własną recepturę na takie środki. Skuteczność takich preparatów jest różna. Większość z nich zawiera naturalne składniki, które nie szkodzą naszej wodzie. Ich zadaniem jest szybko i skutecznie rozprawić z ciążącym nam problemem. I tak samo jak wiele gustów, tak samo każdy posiadacz oczka wodnego, stawu, czy stawów kąpielowych ma swoje ulubione, i sprawdzone produkty, twierdząc, iż to właśnie ten producent oferuje nam działające rozwiązania.   

Glony w zbiorniku wodnym, jak sobie z nimi radzić, w tym z obecnością glonów nitkowatych? Jaki środek zaradczy zastosować?

Glony w oczku wodnym są rzeczą naturalną, i nie przesądzają o końcu świata, ani końcu oczka wodnego. Jak wspomnieliśmy wyżej, są objawem rozpoczęcia naturalnych procesów dojrzewania akwarium. Oczywiście, wszyscy wolelibyśmy uniknąć ich pojawienia, ale nie zawsze jest to możliwe. Kiedy jednak glony już pojawią się w naszym stawie, naprzeciw wychodzi nam polski producent preparatów do oczek wodnych - Hydroidea. Hydroidea jest jedną z największych, i najbardziej poważanych firm w branży oczek wodnych, stawów, oraz stawów kąpielowych. Hydroidea stworzyła kompletny program do opieki nad zbiornikami wodnymi w naszych ogrodach. Co więcej, ich produkty są w 100% ekologiczne i biodegradowalne, a co najważniejsze, ich preparaty są niebywale skuteczne. Kiedy w naszej sadzawce pojawią się już glony, powinniśmy wtedy zainteresować się ofertą na preparaty do oczek wodnych marki Hydroidea. W naszym sklepie wiemy z doświadczenia, iż to właśnie ich preparaty do oczek wodnych są to środki, które pomogą nam szybko i bezpiecznie pozbyć się glonów, a wodzie przywrócić czystość i klarowność. To samo tyczy się glonów nitkowatych, przez wielu uważane za szczególnie problematyczne w pozbywaniu się ich. Hydroidea posiada w swojej ofercie środki, które szybko (nawet w kilka minut, do 24 godzin) rozpuszczają glony nitkowate. Martwe glony wypływają na powierzchnię (przez co łatwo je zebrać, i przenieść poza sadzawkę), lub opadają na dno. Globy nitkowate, które opadły na dno naszego oczka wodnego są rozkładane przez bakterie. Wszystkie preparaty glonobójcze firmy Hydroidea są całkowicie bezpieczne dla ludzi i innych żywych organizmów, przy tym gwarantują nam, iż oczyszczanie rezerwuary z glonów odbędzie się szybko i skutecznie.

Firma Hydroidea posiada w swojej ofercie również produkty, których zadaniem jest zapobieganie pojawieniu się glonów w naszej sadzawce, w której glony nie zdążyły się jeszcze rozwinąć. Mądra zasada mówi: lepiej zapobiegać niż leczyć. W tym celu należy zapoznać się z produktami: BioAlnus, AlgoStopper oraz PondClarin. To właśnie ich zadaniem jest nie dopuścić do namnożenia się glonów w naszym oczku, lub przynajmniej znacząco i widocznie ograniczyć ten proces.

Jak sobie radzić z gromadzeniem osadów, mułu na dnie, oraz innych zanieczyszczeń w ogrodowym zbiorniku wodnym?

Muł, osady, detrytus. Wszystkie gromadzą się na dnie oczek. Dno oczek, które nie są poddawane procesom mechanicznego i biologicznego oczyszczania, staje się swego rodzaju rezerwuarem niebezpiecznych związków przemiany materii. Takie skupiska sprzyjają gromadzeniu się azotu, fosforu, oraz tworzeniu stref beztlenowych. Aby nie dopuścić do sytuacji wymieszania się czystej wody z zalegającymi warstwami zanieczyszczeń, należy je regularnie usuwać z oczka wodnego. Do tego celu służą specjalne odkurzacze do dna oczka wodnego. Hydroidea posiada w swojej ofercie znakomite urządzenia służące do tego celu. Alternatywą są preparaty, których zadaniem jest wiązać niebezpieczne związki azotu i fosforu, oraz obniżać ich zawartość do wartości bezpiecznych dla oczek wodnych i jej mieszkańców, nie powodujących wzrostu glonów oraz tworzenia się nadmiernych ilości mułu, szlamu, detrytusu, oraz osadów na dnie stawu. Połączenie ze sobą preparatów Hydroidea  z serii Ecogerm, preparatów wiążących azot i fosfor, oraz odkurzanie dna zagwarantuje nam czystą sadzawkę,  której przejrzysta i klarowna woda są nieodłącznymi elementami.

Rozwój sinic w naszym zbiorniku. I czym te sinice są?

Sinice to cyjanobakterie. Obecność sinic często myli się pojawieniem się glonów, lecz te nie mają zbyt wiele wspólnego z glonami, poza tym, iż są tak samo niemile widziane w naszej wodzie. Co gorsza, sinice są niebezpieczne dla innych żywych organizmów. Ich namnożenie się w dużych ilościach powoduje wydzielanie do wody toksyn. Te toksyny, jak i sinice same w sobie, powodują, iż każdego roku zamykane są kąpieliska, wydzielone części brzegów morza, etc. Sinice rozmnażają się szybko, i tak samo szybko zajmują cały zbiornik, zatruwając wodę w nim. Dodatkowo, ich obecność w wodzie jest szczególnie widoczna, czyniąc nasze oczka nieatrakcyjnymi do obcowania z nimi. Po raz kolejny marka Hydroidea przychodzi nam z pomocą. Hydroidea CyanOxide to preparat o niesamowicie wysokiej skuteczności, i innowacyjny na skalę światową. Preparat sprawia, iż sinice i ich toksyny zostają usunięte w ciągu 2-3 dni. Żaden inny preparat nie może zagwarantować takiej skuteczności. Preparat posiada działanie całkowicie bezpieczne dla ludzi, oraz nawet najmniejszych zwierząt i roślin. Jego stosowanie jest wyjątkowo łatwe i szybkie. Na ogół ogranicza się do 12 godzin, kiedy to po tym czasie sinice zostają uśmiercone, a ich toksyny ulegają degradacji. Preparaty do oczek wodnych nigdy nie były jeszcze tak skuteczne i szybkie w działaniu.                                 

Bakterie w oczku wodnym. Mikro sprzymierzeńcy oczek wodnych i stawów.

Musimy pamiętać o jednej zasadzie: bakterie, bakterie, i jeszcze raz - bakterie. Bez nich życie nie istnieje, a przynajmniej nie długo. Bez bakterii cały ekosystem jest narażony na szereg komplikacji, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić długofalowo, a przynajmniej nie będzie to łatwe i tanie, a nie o to w tym przecież chodzi. Hydroidea EcoGerm. Producent oferuje nam całą linię preparatów ze szczepami bakterii, oraz do stabilizacji parametrów wody. Ecogerm jako preparat bakteryjny to klasa sama w sobie. Jest Hydroidea EcoGerm, długo nic, i wtedy dopiero środku innych producentów. Dzięki wytworzeniu się równowagi biologicznej, przy udziale dodanych bakterii, możliwie jest powstanie systemu samoistnego oczyszczania się zbiornika, który napędzany jest właśnie przez bakterie. Nie tylko ilość, ale i jakość dodawanych bakterii ma znaczenie. W skład EcoGerm wchodzą szczepy bakterii tlenowych, beztlenowych, fakultatywnych, a także psychrofilowych ora psychrotrofowych. Już sam ten fakt uświadamia nam, jak ważny i złożony jest to proces. Jest  to zasada wspólna zarówno dla akwarystyki, jak i sadzawek ogrodowych. Dodawanie bakterii do zbiorników wodnych jest czynnością tak podstawową, jak uzdatnianie 'surowej' wody wodociągowej przed jej dodaniem do rezerwuaru.

Jak skutecznie pielęgnować oczko wodne i staw, oraz wodę w nich?

Przede wszystkim - sumiennie. Jeśli będziemy regularnie wykonywać wszystkie podstawowe, a zarazem niezbędne prace pielęgnacyjne przy naszym oczku wodny, te odwdzięczy się nam wzorową kondycją i pięknym, zdrowym wyglądem, zarówno sadzawki, wody, jak i życia w nim zawartego. Odpuszczenie reżimu pielęgnacyjnego będzie skutkowało obniżeniem się jakości, oraz stabilności parametrów w naszym oczku wodnym, a to pociągnie za sobą szereg komplikacji. Komplikacji, z których oczywiście wyjdziemy na prostą, ale zajmie nam to odpowiednio więcej czasu, aniżeli samo doprowadzenie stawu do zastanej, gorszej formy.

Zakupy do oczek wodnych i stawów w sklepie plantica.pl

Dokładamy wszelkich starań aby zakupy w naszym sklepie zawsze spotkały się z Państwa oczekiwaniami i zadowoleniem. Staram się, aby oferta na preparaty do oczek wodnych stale się poszerzała. Dbamy również o to, aby były to produkty wysokiej jakości, których skuteczności będziecie Państwo mogli doświadczyć w swoich sadzawkach. Zachęcamy do odwiedzenia nas w naszym sklepie Internetowym, bądź Wrocławskim sklepie stacjonarnym. Będziemy mogli osobiście porozmawiać o problemach z jakimi boryka się Państwa staw, oraz pomyśleć nad tym, jak im zaradzić.