BIO-GEN REMEDIANT 1 KG / 100m2 wody Naturalny biopreparat do oczyszczania zbiorników wodnych
REMED-2
5908280716824

Czas wysyłki: 3-5 dni robocze

Otrzymasz    249 punktów lojalnościowych!

Cena:

249,00 zł

Compare now Compare list is full

BIO-GEN REMEDIANT 1 KG / 100m2 wody Naturalny biopreparat do oczyszczania zbiorników wodnych

REMEDIANT to produkt, który pozwala na przywrócenie naturalnej równowagi biologicznej w jeziorach, stawach, sadzawkach i oczkach wodnych w naszych ogrodach. Dzięki zastosowaniu specjalnie dobranych mikroorganizmów, REMEDIANT skutecznie zmniejsza ilość substancji biogennych rozpuszczonych w wodzie, zapobiega rozwojowi glonów i sinic oraz zmniejsza ilość osadów na dnie.

Efekty stosowania preparatu

 • przywrócenie naturalnej równowagi biologicznej w zbiorniku wodnym
 • redukcja glonów i sinic
 • wzrost przejrzystości wody
 • redukcja osadów dennych
 • eliminacja przykrego zapachu
 • wzrosty populacji ryb oraz poprawa zdrowotności dzięki szczepom bakterii probiotycznych
 • zwiększenie populacji zooplanktonu - naturalnego wskaźnika czystości wody

REMEDIANT nie tylko przywraca naturalną równowagę biologiczną w zbiornikach wodnych, ale również zwiększa populację ryb i poprawia ich zdrowotność.

Bakterie z rodzaju Pseudomonas, które zawiera preparat, zapewniają efektywną gospodarkę fosforanową w wodzie, równoważąc poziom fosforu rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego w zbiorniku i ograniczając poziom fosforanów rozpuszczonych, które przyczyniają się do eutrofizacji. Bakterie różnych rodzajów przeprowadzają denitryfikację, czyli redukcję azotu rozpuszczonego w wodzie, zarówno w warunkach tlenowych, jak i beztlenowych.

Warto także podkreślić, że REMEDIANT uzyskał atest Zakładu Toksykologii Środowiskowej Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, potwierdzający bezpieczeństwo produktu dla ludzi i środowiska naturalnego. Preparat REMEDIANT jest w pełni bezpieczny dla roślin, zwierząt i środowiska naturalnego wokół zbiorników wodnych.

BIO-GEN REMEDIANT 1 KG - opakowanie na 100m2
BIO-GEN REMEDIANT 1 KG - opakowanie na 100m2
BIO-GEN REMEDIANT 1 KG - opakowanie na 100m2

W skład preparatu wchodzi 19 szczepów bakterii

Złożony jest z bakterii psychrofilowych i psychrotrofowych całkowicie niepatogennych dla ludzi i zwierząt. Dzięki odpowiednio dobranemu składowi mikroorganizmów ogranicza się zawartość związków biogennych rozpuszczonych w wodzie, ogranicza rozwój glonów i sinic oraz redukuje organiczne osady denne. Preparat można stosować do oczyszczania wszystkich zbiorników wodnych: oczek wodnych, stawów czy jezior.

REMEDIANT ogranicza procesy eutrofizacji zbiorników wodnych, spowodowanych nadmierną ilością związków biogennych rozpuszczonych w wodzie. Preparat Remediant zawierający bakterie o różnym sposobie działania skutecznie zmniejsza ilość związków biogennych w wodzie, ogranicza skutki eutrofizacji, powoduje wzrost przejrzystości wody oraz redukuje osady denne.

Zanim zaczniesz stosować

Jakie są główne przyczyny zanieczyszczeń w zbiornikach wodnych?

Eutrofizacja zbiorników wodnych spowodowana jest nadmierną ilością związków biogennych rozpuszczonych w wodzie. Do związków biogennych odpowiedzialnych za "zakwitanie" wody należą przede wszystkim związki azotowe i fosforowe. 
Efektem eutrofizacji jest nadmierny wzrost glonów i sinic, zmniejszenie przejrzystości, nieprzyjemny zapach wody i ograniczenie ilości tlenu w wodzie, a także choroby i śnięcie ryb.

Jak dbać o zbiorniki wodne?

Naturalne mikroorganizmy zawarte w preparacie REMEDIANT pomagają przywrócić dobrą kondycję zbiornika wodnego. Redukują ilość azotu i fosforu w wodzie, odpowiadają za mineralizację oraz redukcję osadów dennych, a przy tym wspomagają zdrowie ryb i innych organizmów żywych. 

BIO-GEN REMEDIANT 1 KG - opakowanie na 100m2

Stosowanie

Preparat działa w następujących etapach:

 1. Adaptacja mikroorganizmów do środowiska.
 2. Ograniczenie wzrostu i redukcja glonów w wodzie.
 3. Denitryfikacja azotu rozpuszczonego w wodzie i przekształcenie fosforu rozpuszczalnego w nierozpuszczalny.
 4. Działanie bakterii celuloitycznych lignolitycznych w osadach dennych.
 5. Działanie bakterii proteolitycznych, lipolitycznych.
 6. Działanie bakterii amonifikacyjnych nitryfikacyjnych.
 7. Działanie bakterii denitryfikacyjnych.
BIO-GEN REMEDIANT 1 KG - opakowanie na 100m2

Dawkowanie

 • 10 g / m2 lustra wody (1 kg / 100 m2 lustra wody)
 • preparat dostępny jest w opakowaniach 0,5 kg, 1 kg i 5 kg

Sposób stosowania

Odmierzoną ilość preparatu w miarę równomiernie rozsypać po powierzchni lustra wody. Preparat stosujemy, gdy temperatura wody osiągnie przynajmniej 7-8 °C. W praktyce pierwsze zabiegi wykonujemy wiosną (kwiecień-maj), a ostatnie jesienią (wrzesień-październik).

Ilość aplikacji zależy od wielkości, stopnia zanieczyszczenia zbiornika, warunków atmosferycznych. W ciągu roku wykonujemy od jednej do 6-7 aplikacji. W celu osiągnięcia długotrwałych rezultatów zaleca się stosowanie przez kilka kolejnych sezonów.

Zalecamy wyłączyć lampę UV na 48h aby dać szansę bakteriom zawartym w preparacie na skolonizowanie materiału biologicznego w filtrze i w podłożu.

Dodatkowe informacje

 • przechowywać w suchym i osłoniętym miejscu
 • po otwarciu opakowania zużyć w ciągu 90 dni
 • chronić przed wilgocią
BIO-GEN REMEDIANT 1 KG - opakowanie na 100m2

Gdzie stosowany jest REMEDIANT?

W 2017 roku Dyrekcja Warszawskiego ZOO poprosiła firmę BIO-GEN o opiekę nad zbiornikami wodnymi przy wybiegach zwierząt, polegającą na przeprowadzaniu cyklicznych zabiegów rekultywacyjnych w zbiornikach wodnych. Zdjęcia przedstawiają staw przy wybiegu lemurów. Już po kilku dniach od wykonania aplikacji preparatem REMEDIANT, przejrzystość wody uległa znacznej poprawie, a ilość glonów w toni wodnej wyraźnie się zmniejszyła. 

Natomiast od 2015 roku preparat ten stosowany jest również w stawach, które leżą na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie. 

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

BIO-GEN REMEDIANT 1 KG - opakowanie na 100m2

Napisz swoją opinię