• -10%
  • Obniżka
TROPICAL BACTININ POND 2L Przyspiesza dojrzewanie oczka wodnego i usuwa zanieczyszczenia organiczne
34238

Czas wysyłki: 24h

Cena:

106,19 zł Oszczędzasz: 11,80 zł

Compare now Compare list is full

TROPICAL BACTININ POND 2L Przyspiesza dojrzewanie oczka wodnego i usuwa zanieczyszczenia organiczne

Bactinin Pond to preparat z bakteriami do ogrodowych oczek wodnych. Przyspiesza dojrzewanie oczka ogrodowego i usuwa zanieczyszczenia organiczne.

Preparaty do oczek wodnych Tropical ułatwiają zakładanie i pielęgnację przydomowego stawu. Są źródłem mikroelementów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmów ryb, oraz substancji odżywczych dla roślin wodnych, zapewniając ich bujny wzrost i zdrowy wygląd. Istotną grupę preparatów stanowią środki do uzdatniania wody wodociągowej, przygotowanej do użycia w oczku wodnym. Jest to o tyle ważne, że większość właścicieli oczek korzysta z wody wodociągowej dezynfekowanej chlorem lub jego związkami, które są toksyczne dla ryb. Taka woda wymaga specjalnego traktowania, aby stała się bezpieczna dla mieszkańców stawu.

Bactinin Pond zawiera żywe szczepy i kultury biologicznie czynnych bakterii wspomagających redukcję poziomu amoniaku i azotynów w oczkach ogrodowych. Przeznaczony jest do stosowania w nowych stawach z uzdatnioną wodą, w ustabilizowanych oczkach wodnych, po podmianie wody lub czyszczeniu filtrów oraz po leczeniu ryb. Preparat efektywnie przyspiesza proces dojrzewania oczka ogrodowego, stymulując rozwój bakterii nitryfikacyjnych. Regularnie stosowany zapewnia równowagę biologiczną.

Ponadto, Bactinin Pond zawiera wyselekcjonowane szczepy bakterii, które szybko i skutecznie rozkładają zgromadzoną w podłożu i na elementach ozdobnych materię organiczną tzw. detrytus. Dzięki temu pielęgnacja stawu staje się łatwiejsza. Preparat Bactinin Pond w połączeniu z regularnymi podmianami wody sprawia, że nawet w dojrzałych stawach warunki życia dla organizmów wodnych są doskonałe, a opiekun ma mniej pracy z usuwaniem zalegających resztek organicznych. Dzięki regularnemu stosowaniu preparatu woda jest czysta, przejrzysta i bezpieczna dla mieszkańców.

  • przyspiesza proces dojrzewania
  • rozkłada zgromadzoną materię organiczną
  • do stosowania w nowo założonych akwariach jak i stabilnych zbiornikach


Sposób użycia:

  • Przed użyciem Bactinin Pond surową wodę wodociągową należy uzdatnić preparatem Antychlor Pond lub/i Esklarin Pond.
  • Niedojrzałe oczka wodne: 20 ml / 300 l wody raz na tydzień; po 3 tygodniach dawkowanie jak w zbiorniku dojrzałym.
  • Dojrzałe oczka wodne: 20 ml / 180 l wody raz w miesiącu. Przed użyciem wstrząsnąć!


Uwaga! Nie stosować równocześnie z innymi preparatami do oczek wodnych. Preparat do oczek wodnych z rybami ozdobnymi, nieprzeznaczonymi do konsumpcji i przetwórstwa spożywczego.

Karmimy, dbamy, kochamy już od wielu lat

TROPICAL jest jednym z najbardziej zaawansowanych producentów w branży zoologicznej, a linie produkcyjne firmy należą do najlepszych na świecie. Od ponad 40 lat z pasją wytwarzamy produkty najwyższej jakości, które dostępne są już w ponad 80 krajach na całym świecie.

Najwyższa jakość produkcji

Nasze zaawansowane linie produkcyjne pozwalają na wytwarzanie pokarmów różniących się wielkością, kształtem i zachowaniem w wodzie. Dzięki nowoczesnemu ekstruderowi możliwe jest wytworzenie pokarmu w formie bardzo małych granulek o wielkości od 0,5 mm do 2,5 mm – granulatu, minigranulatu oraz mikrogranulatu.

Posiadamy system Zarządzania Jakością według normy ISO 9001, oceniany przez międzynarodową jednostkę certyfikacyjną, oraz system HCCP. Wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością według normy ISO 9001 podnosi prestiż firmy oraz ciągle doskonali system skutecznego zarządzania w każdej dziedzinie, aby osiągnąć główny cel, jakim jest satysfakcja klientów, z kolei system kontroli HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points) jest uznawany za najskuteczniejsze i najbardziej efektywne narzędzie eliminujące wszelkie zagrożenia na wszystkich etapach produkcji, magazynowania i dystrybucji.

Marka ceniona na całym świecie

Od początku lat 80. aktywnie uczestniczymy w największych targach branżowych na świecie – Interzoo w Norymberdze, a także w największych targach branżowych w Azji – China International Pet Show (CIPS). Bierzemy również udział w wielu innych ważnych imprezach, m.in. Aquarama w Singapurze, Global Pet Expo w USA, Zoomark we Włoszech, Pet South America w Brazylii, Aqua Telford oraz PATS Sandown w Anglii, Iberzoo oraz Propet w Hiszpanii, Zoosphere w Rosji, PIAA Pet Expo Melbourne w Australii, Pet World Malaysia w Malezji oraz KAPS w Korei Południowej.
Komentarze
Napisz swoją opinię

TROPICAL BACTININ POND 2L Przyspiesza dojrzewanie oczka wodnego i usuwa zanieczyszczenia organiczne

Napisz swoją opinię
Produkty z tej samej kategorii