Tropical Ketapang liście migdałecznika 6x5g 30g
34001

Czas wysyłki: 1-3 dni


Tropical Ketapang liście migdałecznika 6x5g 30g

KETAPANG – liście migdałecznika morskiego (Terminalia catappa) – to naturalny środek poprawiający jakość wody akwariowej. Optymalizuje środowisko życia ryb. Wprowadza do wody naturalne garbniki oraz nieznacznie obniża pH wody, dzięki czemu jej właściwości zbliżone są do biotopu naturalnego ryb żyjących w miękkiej, kwaśnej wodzie. Istotny jest fakt, że użycie produktu do celów akwarystycznych nie niszczy ważnych i pożytecznych bakterii filtracyjnych, co ma miejsce w przypadku kuracji preparatami leczniczymi. Właściwości profilaktyczne liści migdałecznika morskiego znane były od dawna i w wielu krajach od wieków wykorzystywane w medycynie naturalnej. Skutecznie wspomagają eliminowanie dolegliwości związanych z astmą, przeziębieniem, zapaleniem oczu, reumatyzmem, wszelkiego rodzaju zewnętrznymi skaleczeniami, krwawieniem dziąseł i pasożytami żołądka. Azjatyccy hodowcy ryb ozdobnych stosują liście migdałecznika morskiego do skutecznej ochrony złożonej ikry przed pleśnieniem, aplikując ketapang bezpośrednio do akwarium tarliskowgo lub do pracującego w nim filtra. Dzięki temu zabiegowi wskaźnik wylęgalności i przeżywalności wylęgu znacznie się poprawia. Liście są również wykorzystywane w profilaktyce pleśniawki – częstej i bardzo niebezpiecznej choroby wśród młodych i dorosłych populacji ryb.


KETAPANG przyspiesza regenerację naskórka, błony śluzowej i płetw hodowanych ryb, dlatego zaleca się stosowanie produktu po wymianie wody oraz po transporcie ryb i w okresie adaptacji ryb w nowym akwarium, gdyż podczas tych czynności może dojść do otarć i skaleczeń.

 

Sposób użycia:

  • stosujemy jedną saszetkę KETAPANG na 150-200 litrów wody,
  • w zbiornikach większych niż 150-200 l stosujemy odpowiednio większą liczbę saszetek,
  • saszetkę / saszetki wymieniamy po upływie dwóch tygodni,
  • szczególnie zalecane jest stosowanie KETAPANG przy wymianie wody lub urządzaniu nowych akwariów w celu stworzenia właściwego środowiska oraz równowagi biologicznej dla zarybianego zbiornika.

Komentarze

Napisz swoją opinię

Tropical Ketapang liście migdałecznika 6x5g 30g

Napisz swoją opinię

Produkty z tej samej kategorii