- PRODUKTY
-
Akwarystyka słodkowodna
- Akwaria i zestawy
- Filtracja
-
Technika CO2
-
Zestawy CO2 do akwarium
-
Komputery akwariowe pH
-
Butle CO2 do akwarium
-
Elektrozawory CO2
-
Reduktory
-
Reduktory - zestawy
-
Sondy pH
-
Płyny kalibracyjne
-
Reaktory CO2, mixery
-
Dyfuzory CO2 do akwarium
-
Zaworki i dławiki
-
Kolanka
-
Liczniki bąbelków
-
Zaworki zwrotne
-
Złączki, nyple, redukcje
-
Wężyki
-
Środki czyszczące
-
Indykatory
-
Bimbrownie
-
Zestawy CO2 do akwarium
- Oświetlenie akwarium
- Napowietrzanie
- Nawożenie akwarium
- Preparaty
- Podłoże do akwarium
-
Pokarmy
-
Pokarm dla ryb
-
Opakowania oryginalne
- Dla pielęgnic
- Dla pielęgnic roślinożernych
- Dla paletek
- Dla arowan
- Dla bojowników
- Dla gupików
- Tanganika
- Malawi
- Dla welonek
- Dla ryb dennych
- Dla glonojadów
- Dla narybku
- Spirulina
- Artemia
- Ogólne
- Weekendowe / wakacyjne
- Smakołyki
- Naturalne / liofilizowane
- Miękkie
- W paście / żelu / płynie
- Roślinne
- Dla ryb mięsożernych
- Wybarwiające
- Pozostałe
- Konfekcjonowane
-
Opakowania oryginalne
-
Dla krewetek i raków
-
Dla krabów
-
Dla małż
-
Dla aksolotli
-
Dla ślimaków
-
Pokarm dla ryb
- Pompy i głowice
- Produkty dla krewetek
- Rośliny akwariowe
- Temperatura
- Testy do wody
- Aquascaping
- Dekoracje do akwarium
- Czyszczenie akwarium
- Akcesoria do akwarium
- Koszulki
- Pozostałe produkty
-
Akwarystyka morska
- Akwaria, zestawy, sumpy
- Szafki i stelaże
- Wkłady filtracyjne
- Oświetlenie
- Akcesoria
- Dolewki automatyczne
- Pompy dozujące
- Temperatura
- Napowietrzanie
- Pompy, falowniki, cyrkulatory
- Lampy UV i żarniki UV
- Komputery i kontrolery
- Odwrócona osmoza - RO
- Filtry, miksery, rollermaty
- Hydraulika
-
Preparaty
-
Mikroelementy, pierwiastki śladowe, metale ciężkie
-
Bakterie i pożywki dla bakterii
-
Zmiana parametrów wody
-
Leki
-
Algi wapienne
-
Wapń - Ca
-
Magnez - Mg
-
Twardość węglanowa - KH
-
Odczyn wody - pH
-
Brom - Br
-
Jod - I
-
Fluor - F
-
Potas - K
-
Stront - Sr
-
Żelazo - Fe
-
Uzdatniacze
-
Przeciw pasożytom, DIP'y
- Przeciw glonom, Cyjano, Dino
-
Kompletne zestawy oraz all-in-one
-
Pozostałe
-
Witaminy
-
Aminokwasy
-
Dezynfekcja
-
Mikroelementy, pierwiastki śladowe, metale ciężkie
- Balling
- Testy
- Sól i woda morska
- Skały i podłoża
- Kleje do skał i korali
- Pokarmy
- Odpieniacze
- Pozostałe
- Czyszczenie akwarium
-
Oczko wodne
- Filtracja
- Akcesoria do oczek
- Oczka wodne z kaskadą
- Pojemniki na rośliny
- Pokarmy dla ryb
- Pompy do oczek wodnych
- Preparaty do oczek wodnych
- Oświetlenie oczek wodnych
- Ozdoby do oczek wodnych
- Podłoża i ziemia
- Fontanny do oczka
- Wodospady
- Baseny
- Akcesoria do domu
- Testy do wody
- Lampy UV-C
- Odkurzacze
- Skimmery
- Napowietrzanie
- Wkłady filtracyjne
- Nawożenie roślin wodnych
- Grzałki i przeręble
- Części zamienne
- Rośliny wodne
- Ogród
- Produkty na wymiar
- Terrarystyka
- Outlet
- Promocje
- INFORMACJE
- O firmie
- Dostawa i płatność
- Rabaty
- Raty
- Blog
- Kontakt
HYDROIDEA AlgoSplit Likwidator glonów nitkowatych i natleniacz wody 25kg
AlgoSplit – szybko działający, ekologiczny i bezpieczny preparat do walki z glonami nitkowatymi.
Skutecznie redukuje nawet najbardziej oporne glony nitkowate, wspomagając jednocześnie proces rozkładu osadów i mułu. Dodatkowo poprawia napowietrzenie wody i eliminuje nieprzyjemne zapachy.
Jest to preparat w formie granulek, oparty na nadtlenku wodoru, który po kontakcie z wodą rozkłada się na wodę i tlen. Natychmiastowe uwolnienie aktywnego tlenu skutecznie zmniejsza ilość glonów nitkowatych, wypychając je ku powierzchni wody. Glony, które zbiorą się na powierzchni, można łatwo usunąć np. podbierakiem, a ich martwe resztki zostaną wyłapane przez filtr. AlgoSplit jest bezpieczny dla środowiska oraz życia biologicznego w zbiorniku.
Jak aplikować AlgoSplit?
Na każde 750 000 l wody należy podawać 25 kg preparatu (najlepiej przed południem), rozsypując go równomiernie po powierzchni zbiornika wodnego lub bezpośrednio na glony nitkowate (nie syp preparatu bezpośrednio na rośliny). Jeżeli chcesz stosować preparat prewencyjnie – aplikuj go raz w tygodniu po 500 g. W przypadku, gdy działanie AlgoSplit jest zbyt słabe, zwiększ jego dawkę. Preparat możesz stosować wielokrotnie w ciągu sezonu.
Dlaczego warto używać preparatu AlgoSplit?
- Jest odpowiedni do wszystkich rodzajów zbiorników wodnych, takich jak oczka wodne, stawy kąpielowe, stawy rybne i inne.
- Może być bezpiecznie stosowany wielokrotnie w ciągu sezonu, ponieważ nie zawiera metali ciężkich ani biocydów organicznych, nie gromadzi się w organizmach wodnych i nie ma ryzyka przedawkowania.
- W trakcie reakcji z wodą uwalniają się naturalne substancje: tlen atomowy, tlen cząsteczkowy oraz węglan, które nie zanieczyszczają środowiska.
- Działa bardzo szybko – efekty są widoczne już po kilku minutach od aplikacji.
- Skutecznie eliminuje również śluzowce, które współżyją z glonami nitkowatymi, co pozwala na efektywniejsze usuwanie glonów metodami mechanicznymi.

Pamiętaj, że:
- Zamontowanie jednego lub kilku skimmerów w zbiorniki wodnym wyraźnie usprawni proces oczyszczania wody z martwych glonów;
- Zastosowanie dodatkowo preparatów PhosSorb i EcoGerm Ponds znacznie przyspieszy rozkład pozostałości po obumarłych glonach;
- AlgoSplit nie powinno się stosować przy pH wyższym niż 8,5 i twardości węglanowej wody niższej niż 5, a także nie wcześniej niż trzy dni od ostatniej aplikacji.
Uwaga! Zawiera: Węglan disodu (komponent z nadtlenkiem wodoru (2:3)), H302 Działa szkodliwie po połknięciu. H318 Powoduje poważne uszkodzenie oczu, P102 Chronić przed dziećmi, P280 Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy, P301+P312 W PRZYPADKU POŁKNIĘCIA: w przypadku złego samopoczucia skontaktować się z OŚRODKIEM ZATRUĆ/lekarzem. P305+P351+P338 W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. P310 Natychmiast skontaktować się z OŚRODKIEM ZATRUĆ/lekarzem. Przechowywać w chłodnym i zacienionym miejscu, w temperaturze powyżej zera.
Bezpieczeństwo produktów
Producent Hydroidea Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Stołeczna 230 05-074 Józefin Polska biuro@hydroidea.com
