• -7%
  • Obniżka
TROPICAL VIGOREPT MULTIVIT 100ML/70G - PUSZKA Mieszanka witaminowo-mineralna z prebiotykiem dla gadów i płazów
11493
5900469114933

Czas wysyłki: 24h

Otrzymasz    23 punkty lojalnościowe!

Cena:

25,10 zł
23,34 zł Oszczędzasz: 1,76 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 23,34 zł

Compare now Compare list is full

TROPICAL VIGOREPT MULTIVIT 100ML/70G - PUSZKA Mieszanka witaminowo-mineralna z prebiotykiem dla gadów i płazów

MIESZANKA WITAMINOWO-MINERALNA Z PREBIOTYKIEM DLA GADÓW I PŁAZÓW

  • z witaminami D3 + K
  • zawiera prebiotyki

To nowoczesny preparat, który prosto i skutecznie dostarcza niezbędnych w diecie gadów i płazów witamin D3 i K oraz innych cennych substancji biologicznie czynnych. Stosowany regularnie wraz z VIGOREPT MINERAL zapewnia prawidłowy wzrost i rozwój wspiera wchłanianie wapnia z przewodu pokarmowego i reguluje jego prawidłową gospodarką w organizmie.

Przeciwdziała krzywicy (MBD) u gadów i płazów, a także innym niebezpiecznym dla zdrowia skutkom niedoboru witamin i minerałów. Przeciwdziała deformacjom skorupy u żółwi. Ma wysoką i jednocześnie bezpieczną zawartość witamin D3 i K. Obecność witaminy D3 determinuje wchłanianie wapnia z pokarmu do krwi.
Witamina K odpowiada zaś za resorpcję wapnia z krwi do kości. Zawiera beta-karoten, który jest bezpiecznym źródłem witaminy A oraz przeciwutleniaczem. Zawiera prebiotyki, w tym beta-glukan i inulinę z korzenia cykorii – naturalne immunostymulatory zwiększające strawność, witalność i zdolność do obrony przed infekcjami. Dzięki obecności spiruliny, chlorelli i glonów kelp dostarcza wielu niezbędnych aminokwasów, kwasów tłuszczowych i wysoce przyswajalnych mikroelementów. Ma postać mikronizowanego proszku zapewnia dobre przyleganie produktu do powierzchni owadów karmowych i pokarmów roślinnych.

Promienie słoneczne nie tylko zapewniają gadom życiodajne ciepło potrzebne do utrzymania metabolizmu na odpowiednim poziomie, ale też umożliwiają produkcję witaminy D3, która jest syntetyzowana w skórze pod wpływem działania promieniowania UV-B. Wraz z witaminą K2 i parathormonem odpowiada ona za gospodarkę wapniowo-fosforową organizmu. W warunkach terraryjnych nie zawsze jakość i długość naświetlania promieniowaniem UVB są wystarczające, aby zapewnić produkcję witaminy D3 na odpowiednim poziomie. Z tego powodu tak ważne w diecie gadów są suplementy, które uzupełniają ich dietę o niezbędne witaminy i składniki mineralne.

TROPICAL VIGOREPT MULTIVIT 100ML/70G - PUSZKA

TROPICAL VIGOREPT MULTIVIT 100ML/70G - PUSZKA
  • Skład: węglan wapnia, suszone glony kelp Ascophyllum nodosum 20%, maltodekstryna, suszony korzeń cykorii (naturalne źródło inuliny), suszone drożdże, suszone glony Spirulina platensis 1%, suszone glony Chlorella vulgaris 1%, beta-1,3/1,6-glukan 1%. Składniki analityczne: wapń 11%.
  • Dodatki (na kg): Witaminy: witamina D3 40 000 j.m., witamina E 3 980 mg, chlorek choliny 3 620 mg, niacyna 2 850 mg, witamina C 2 800 mg, D-pantotenian wapnia 1 700 mg, witamina B1 500 mg, witamina B2 440 mg, witamina B6 / chlorowodorek pirydoksyny 320 mg, kwas foliowy 99,4 mg, witamina B12 / cyjanokobalamina 4 mg, biotyna 0,5 mg, witamina K3 1 360 mg, beta-karoten 3 200 mg.
  • Sposób użycia: 3 g preparatu (1 płaska łyżeczka 2 ml = 1,5 g) na 100 g pożywienia na dobę. Do podawania ze świeżymi pokarmami roślinnymi i owadami karmowymi. Pokarmy roślinne należy posypać preparatem i dokładnie wymieszać.  Owady należy umieścić w małym pudełku lub woreczku, dodać preparat i kilka razy delikatnie wstrząsnąć, tak aby proszek pokrył ciała owadów. W okresie wzmożonego zapotrzebowania (wzrost, rozmnażanie) oraz podczas rekonwalescencji należy szczególną uwagę poświęcić zapobieganiu niedoborów wapnia w diecie.

Tropical to najstarsza oraz największa Polska marka produkująca preparaty oraz pokarmy dla ryb akwarystycznych słodkowodnych i morskich, a także ryb do oczek wodnych. Firmę tropical cechuje wysoka jakość produktów w bardzo konkurencyjnej cenie. Produkty tej firmy często używane są do hodowli ryb. Pokarm płatkowany, który jest najczęściej wybieranym produktem występuje w wielu różnych opakowaniach. Każdy z nich ma inny skład przez co pokarmy linii tropical nadają się dla każdego gatunku ryb. Siedziba firmy to ul. Opolska 25 41 507 Chorzów. Z firmą tropical można skontaktować się pod numerem tel. 32 249 92 10. Oprócz tego polski producent dostępny jest także na platformie facebook oraz można skontaktować się z nim przez email. Więcej o firmie można przeczytać na tropical.pl. Zachęcamy do wypełniania ankiet w celach statystycznych oraz w celu poprawienia jakości produktów firmy tropical.

Akwarystyka morska oczko wodne.

Firma tropical oferuje coraz więcej produktów do akwarystyki morskiej oraz oczka wodnego. Dla ryb w oczku wodnym zostały stworzone dwie linie pokarmów. Tropical pond sticks oraz mixed są przeznaczone dla mniej wymagających ryb. Dla karpi koi został stworzony wieloskładnikowy pokarm. Dostępnych jest w trzech różnych wielkościach oraz trzech różnych składach. Możemy wyróżnić pokarm z dużą zawartością spiruliny, przeznaczony dla ryb roślinożernych. Pokarm z czosnkiem podnosi odporność naszych ryb, ostatni pokarm wspiera szybki i prawidłowy wzrost ryb. Każdy z nich dostępny jest w rozmiarze S,M oraz L. Oddzielny pokarm dostępny jest dla jesiotrów, które mają nieco inne wymagania pokarmowe. Jedzenie dla nich powinno również opadać na dno, ponieważ są to ryby, które otwór gębowy mają skierowany ku dnie. Oprócz pokarmów do oczka wodnego polecamy także stosowanie preparatów poprawiających kondycję ryb oraz likwidujące glony z oczka. Najbardziej znanymi preparatami są: aqua plant, antychlor, esklarin, blue guard, algin, bactosan oraz cmf. CMF jest to jeden z najlepszych leków jakie możemy podać rybą w trakcie ospy zabija także bakterie, grzyby oraz patogeny. Bactosan to preparat klarujący wodę, która uległa zmętnieniu poprzez niewydajną filtrację. Algin polecany jest do użycia, w sytuacji, w której zielone glony zdominowały nasze oczko wodne. Blue guard jest jednym z najchętniej używanych przez klientów preparatów. Powoduje, że woda staje się niebieska, co znacznie zwiększa atrakcyjność oczka. Poza walorem estetycznym ogranicza rozwój glonów w oczku wodnym. Esklarin oraz antychlor to preparaty przeznaczone do uzdatnienia wody kranowej. Aqua plant to odżywka przeznaczona dla wszystkich roślin wodnych. Nawóz wzbogacony jest potasem, który ma doskonały wpływ na szybki wzrost roślin w oczku. Regularne podawanie odżywki zapewnia intensywny wzrost oraz prawidłowy rozwój roślin.

Akwarystyka morska tropical.

Firma tropical dopiero od niedawna wprowadziła do swojej oferty pokarmy oraz preparaty do pielęgnacji akwarium morskiego. Pokarmy dzielą się na dwie kategorie: dla ryb oraz dla koralowców. Dzięki użyciu pokarmów marki tropical możemy nakarmić korale SPS oraz LPS. Pokarm dla SPS występuje w formie proszku. Dla LPS mamy dostępny mini granulat oraz granulat, w zależności od wielkości naszych korali. Dużo większy wybór pokarmów marki tropical mamy przeznaczony dla ryb. Najbardziej popularny jest POWER OCEANIC MIX FLAKES to wybarwiający pokarm płatkowany z wysoką zawartością kryla oraz spiruliny. Przeznaczony jest do codziennego karmienia ryb. Poza pokarmem w płatkach tropical dla ryb morskich oferuje także miękki granulat oraz pokarm w postaci żelu. Pokarmy dla ryb firmy tropical są przygotowywane z najwyższej jakości składników. Nie bez powodu są uwielbiane przez wszystkie ryby.

Akwarium słodkowodne oparte na produktach firmy tropical.

Słodkowodna akwarystyka morska oczko to dziedziny, w który można znaleźć produkty tropical. Bez wątpienia jednak największy wybór pokarmów oraz preparatów firma oferuje do akwarium słodkowodnego. Preparaty podzielone są na grupy: niebieską, brązową, zieloną, pomarańczową oraz fioletową. W grupie niebieskiej znajdują się przede wszystkim uzdatniacze wody dla ryb oraz krewetek, a także preparaty zawierające bakterie nitryfikacyjne. W tej grupie znajduje się także preparat do obniżania ph wody - aquacid ph minus. Większość ryb w akwarium wymaga miękkiej oraz lekko kwaśnej wody. Dzięki temu produktowi możemy stworzyć odpowiednie warunki do życia dla naszych ryb. W tej grupie pojawiły się także dwa nowe produkty : supreme oraz ecoclar. Pierwszy z nich to super wydajny uzdatniacz na bazie aloesu. Eccoclar to preparat na bazie naturalnych minerałów, który poprawia ogólną kondycję zbiornika. Produkty z grupy brązowej przeznaczone są do akwariów typu black water. Są to naturalne wyciągi z liści ketapangu, torfu oraz kory dębowej. Zmiękczają wodę, a także sprawiają, że ma ona lekko herbaciane zabarwienie, które odzwierciedla naturalne warunki. Grupa zielona jak łatwo można się domyśleć jest przeznaczone dla roślin wodnych. Należy pamiętać, że prawidłowy wzrost roślin ogranicza glony w akwarium. Rośliny pobierają potrzebne im związki nie tylko z podłoża. Dobry rozwiązaniem jest ich regularne nawożenie poprzez używanie płynnych preparatów. Z nawozów marki tropical możemy wyróżnić : carbo, potas, żelazo oraz nawozy ogólne takie jak : multimineral oraz aqua plant. Grupa pomarańczowa zawiera jedynie dwa preparaty. Chloramina to preparat służący do dezynfekcji akwarium oraz sprzętu akwarystycznego w przypadku poważnych chorób ryb. Algin jest preparatem zwalczającym glony w zbiorniku. Fioletowe preparaty takie jak bactosan czy healthosan klarują wodę oraz chronią ryby przed patogenami. W tej grupie są jeszcze leki. CMF oraz ICHTIO należy stosować już przy pierwszych objawach choroby naszych ryb. Działają bardzo skutecznie, nie wpływają przy tym negatywnie na pozostałych mieszkańców akwarium. Po zakończeniu leczenia należy umieścić w filtrze węgiel aktywny. Wyciągnie on lekarstwo z wody.

Produkty marki tropical w sklepie Plantica.

Wszystkie produkty tropical znajdą Państwo na stronie naszego sklepu akwarystycznego. Wystarczy, że wpiszesz w twojej przeglądarce: www.plantica.pl. Każdy produkt przypisany jest do odpowiedniej kategorii. Jeśli szukają Państwo produktów danego producenta, wystarczy zaznaczyć ptaszek przy jego nazwie. Sklep Plantica ma także swój profil na platformie facebook. Jest to miejsce zrzeszające akwarystów z całej Polski. Facebook pozwala nam także na organizację konkursów oraz przekazywanie klientom informacji o zbliżających się promocjach. Zamawiając produkty przez naszą stronę na kwotę wyższą niż 500 zł otrzymują Państwo wysyłkę gratis. Zachęcamy także do zapoznania się z atrakcyjnym systemem rabatowym.

Produkty z tej samej kategorii

Komentarze

Napisz swoją opinię

TROPICAL VIGOREPT MULTIVIT 100ML/70G - PUSZKA

Napisz swoją opinię