Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka morska

Akwarystyka morska

Filtruj według

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 240,00 zł

Marka

Marka

Maty pod akwarium morskie

Aktywne filtry

Maty pod akwarium morskie

Mata to materiał, który zabezpiecza dno akwarium przed pęknięciem. Wykonane są z gęstej pianki i amortyzują dno zbiornika. Matę należy umieścić między szafką, a dnem akwarium. Mata może nam się przesuwać podczas układania akwarium. Warto zdecydować się na jej przyklejenie. Na blat należy przykleić taśmę dwustronną, dzięki temu podkładka nie będzie się przesuwać. Grubość maty powinna zostać dopasowana do wielkości akwarium. Bez maty zbyt duże naprężenia mogłyby spowodować pęknięcie dna w naszym wymarzonym akwarium. Jest to także zabezpieczenie dna przed porysowaniem go w trakcie przesuwania po szafce. Przesuwanie akwarium po meblach może doprowadzić do jego uszkodzenia. Jeśli mają Państwo pytania dotyczące zabezpieczenia akwarium zapraszamy do kontaktu. Na odpowiedź, odnośnik nie trzeba długo czekać. Odpowiadamy na maila klienta w ciągu kilkunastu minut.

Czy zawsze mata pod akwarium jest konieczna?

W większości przypadków spotkamy się z opinią, że maty są niezbędne pod każdy rodzaj akwarium. Czy zawsze należy jednak stosować matę? Otóż maty pod akwarium nie należy stosować w zestawach, które są wyposażone w ramkę. Producenci stosujący ramki zabezpieczające dno akwarium informują, że nie należy dodatkowo podkładać pod dno maty. Maty powodują, że ciężar pod ramką nie równo się rozkłada i naciska na środek szafki. Dochodzi do ugięcia blatu szafki, na której stoi akwarium. Zbiornik należy więc umieścić na wytrzymałym meblu, który bez problemu utrzyma ciężar akwarium oraz jego wnętrza i sprzętu. Pod duże akwaria najlepiej kupić szafkę w rozmiarach akwarium. Dzięki temu nasze akwarium będzie miało stabilną podstawę. Coraz większą popularność zyskują szafki na stelażu, które są niemalże niezniszczalne. Stelaż obity jest płytą, która cechuje się wysoką odpornością na wodę. Akwarium opiera się bezpośrednio na stelażu, metalowe elementy zabezpiecza jedynie podkładka. Przed uzyskaniem wyceny oczekujemy na odpowiedź, odnośnik od klienta dotyczący rodzaju oraz koloru wybranej płyty. Udostępnij więc nam tą informację w pierwszej wiadomości, bez tego nie będziemy w stanie przygotować oferty.

Co można alternatywnie położyć pod akwarium?

Jeśli zapomnieliśmy o zakupie maty lub nie możemy jej dostać w pobliskim sklepie nie musimy się martwić. Maty akwariowe można zastąpić inną podkładką, którą posiadasz. Można pomyśleć o styropianie, który dobrze zabezpieczy dno lub np. piance pod panele, którą również często wykorzystuje się do położenia na blacie. Zapamiętaj jednak, że styropian posiada charakterystyczny biały kolor, który ciężko jest zamaskować pod zbiornikiem.

Akwarium na wymiar w sklepie Plantica.

Oferujemy klientom akwaria wykonywane pod wymiar z przeźroczystym lub czarnym silikonem. Do produkcji akwariów używamy zarówno szkła float jak i szkła optiwhite. Akwaria ze szkła optiwite są dużo bardziej estetyczne jednocześnie kruche, dlatego dobrą metodą jest wykonywanie tego rodzaju zbiorników z grubszej szyby. Szkło optiwhite w porównaniu do szkła float posiada w swojej zawartości jedynie niewielką ilość żelaza. Przy pomocy odpowiedzi udostępnij nam wymiary akwarium, tak byśmy mogli przygotować atrakcyjną ofertę. Na odpowiedź, odnośnik z naszej strony w postaci załącznika trzeba zaczekać ok 2-3 dni. Im szybciej klient udzieli odpowiedzi, udostępnij nam wymiary akwarium, tym szybciej będziemy w stanie przejść do realizacji zamówienia.

Na co zwrócić uwagę wybierając matę pod akwarium?

Podkładka pod akwarium wykonana powinna być z elastycznej gąbki, która posiada minimum 4mm grubości. Dzięki takiej grubości akwaria będą należycie zabezpieczone. Na rynku dostępnych jest szereg produktów różnych firm. Najczęściej spotyka się maty, które mają ciemny kolor i są idealnie dopasowane do dna zbiornika. Dostępne są produkty firmowe takich marek jak: chihiros czy jbl. Uważamy jednak, że nie warto przepłacać i wystarczy zakupić zwykłą podkładkę ze sklepu Plantica, która wydaje się podobna do oryginalnych produktów i bez zarzutu spełnia swoje zadanie. Na forach akwarystycznych wszędzie, tematy podkładek pod akwarium traktowane są w sposób minimalistyczny. Nie każdy pamięta o dobrym zabezpieczeniu dna, dlatego udostępnij tą wiadomość do większego grona akwarystów.

Produkty do akwarium w sklepie akwarystycznym Plantica.

Sklep akwarystyczny Plantica oferuje szeroki asortyment produktów do akwariów słodkowodnych oraz morskich. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo gotowe zestawy do akwarium, w którego skład wchodzi: filtr, grzałka, pokrywa z oświetleniem. Jest to jedna z opcji na założenie pierwszego akwarium. Jeśli potrzebują Państwo fachowej porady dotyczącej założenia i prowadzenia akwarium, chętnie doradzimy. Posiadamy akwaria w różnych rozmiarach, istnieje także możliwość stworzenia zestawu na dowolny wymiar. Szafki oraz pokrywy, które oferujemy można dopasować kolorystycznie, tak by stojąc przy innych meblach nie było widać różnicy w kolorze czy odcieniu. Czyszczenie akwarium z szyby optiwhite powinno się odbywać w sposób delikatny i tylko przy użyciu odpowiednich do tego celu narzędzi. Łatwo takie szkło można porysować i niestety później nie da się już z tymi rysami nic zrobić. Oprócz zestawu, w naszym sklepie znajdą Państwo filtry wewnętrzne oraz filtry zewnętrzne odpowiednie do wielkości akwarium. Składając zamówienie przez stronę sklepu dostępne są rabaty po przekroczeniu odpowiedniej kwoty. Wysyłka produktów od 99 zł jest darmowa i obejmuje paczki do 30kg wagi. Po złożeniu zamówienia w sklepie w odpowiedzi, udostępnij nam informację o tym jakie skały oraz korzenie wysłać w paczce.