Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 10,00 zł - 19,00 zł

Marka

Marka

Dla aksolotli

3 produktów

Wyświetlono 1-3 z 3 produktów
Aktywne filtry

Aksolotl meksykański, nazywany także ambystomą lub salamandrą meksykańską, to jeden z najoryginalniejszych płazów hodowanych w akwarium. Jest świetnie przystosowany do życia w wodzie (posiada skrzela), prowadzi ciekawy tryb życia i zdobył ogromną popularność u akwarystów. Wymaga jednak pewnej opieki, w szczególności należy zadbać o specjalistyczne, w pełni wartościowe pożywienie zawierające proteiny, tłuszcze i witaminy.

Czym żywić aksolotla meksykańskiego?

Aksolotle to drapieżniki, dlatego ich dieta powinna w głównej mierze obejmować pokarm pochodzenia zwierzęcego. Mogą to być ryby (żywe lub mrożone), owady i ich larwy, kawałki mięsa. Warto jednocześnie stosować granulaty bogate w białka i tłuszcze (a przy tym zawierające niezbędne dla zdrowia witaminy). Z dobrodziejstwa pokarmu w takiej formie korzystają zarówno młode, jak i dorosłe osobniki. Asortyment naszego sklepu akwarystycznego obejmuje specjalistyczny pokarm dopasowany do wieku płazów. Dobrym uzupełnieniem są także oczyszczone, liofilizowane rureczniki.

Jak często podawać pokarm?

Aksolotl meksykański powinien być karmiony codziennie (młode okazy) lub 2-3 krotnie w tygodniu (dorosłe osobniki). Przy częstszym karmieniu należy podawać mu bardzo małe ilości pokarmu. Przy zbyt obfitym aplikowaniu pokarmów może pojawić się nie tylko problem zdrowotny, lecz pozostawione resztki szybko wpłyną na obniżenie parametrów wody. Poza standardową „gotową” karmą warto stosować urozmaicenia (np.: raz w tygodniu podawać mięso, owady, ryby). Aksolotle są dość żarłoczne – otwierają pysk i faktycznie wciągają wszystko w swoim zasięgu. Nie pogardzą nawet ikrą innych płazów czy własnym potomstwem. Trzeba karmić je racjonalnie – czasem nabierze się w tym doświadczenia. Nie zaszkodzi skorzystać przy tym ze wskazówek osób, które już je hodują.