Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 406,00 zł - 8 544,00 zł

Marka

Marka

Zestawy akwariowe 200 - 300 litrów

W sklepie akwarystyczny Plantica znajdą Państwo akwaria, szafki, pokrywy oraz gotowe zestawy akwarystyczne. Dostępne są zarówno małe kostki akwariowe, które ozdabiają biurka i stanowią ciekawy element wystroju jak również duże komplety z szafkami do salonu czy do biura. Większość zestawu stworzona jest ze zwykłego bezbarwnego szkła float.

Aktywne filtry

Zestaw akwariowy 300l ze zwykłego bezbarwnego szkła float.

Akwaria pozbawione zielonkawego odcienia charakterystycznego dla szyby float.

Wyjątkiem są zestawy firmy Oase oraz Aquael. Jedynie te dwie marki oferują klientom akwaria pozbawione zielonkawego odcienia charakterystycznego dla szyby float.

Zestawy akwariowe w kategorii akwaria.

Zestawy akwariowe widoczne są na naszej stronie internetowej w kategorii akwaria.

Posegregowane są w zależności od wielkości akwarium. Najmniejsze akwaria zaczynają się już od 10 litrów. Największe zaś jakie są dostępne to 720l. Ponieważ podobne wyszukiwania trafiają się bardzo często, klienci, którzy chcieliby zakupić większy zestaw powinni skontaktować się z nami mailowo w celu indywidualnej wyceny.

Jaką szafkę wybrać?

Na rynku akwarystycznym dostępnych jest wiele zestawów akwarystycznych. Każdy klient znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Wybierając akwarium ok. 300 litrów należy pamiętać o tym, że nie może ono stanąć na zwykłej szafce. Polecamy więc wybrać gotowy zestaw, który będzie już wyposażony w odpowiednią szafkę. Charakteryzuje się ono dużym udźwigiem, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że po pewnym czasie nie ulegnie uszkodzeniu.

Szafki wysyłane są w kartonach do samodzielnego montażu. Nie jest to jednak nic trudnego i każdy, nawet o niewielkich umiejętnościach poradzi sobie z jej złożeniem.

Szafka powinna być na tyle wysoka, żeby zmieścić w niej filtry, zestaw Co2, a także wszystkie niezbędne urządzenia do obsługi akwarium. Dobrym wyborem będzie szafka wykonana z płyty laminowanej, ponieważ ma ona wysoką odporność na wilgoć. Nie da się ukryć, że na pewno kilkukrotnie polejemy szafkę wodą.

Szafka akwarystyczna w każdej firmie występuje w minimum dwóch kolorach: czarnym oraz białym. Szerszą ofertę posiada firma Juwel, Oase.

Jeśli zdecydujemy się na zakup szafki na stelażu zdecydowanie najłatwiej wybrać kolor będzie z produktem marki zoolight. Posiadają przynajmniej 100 różnych odcieni oraz kolorów najpopularniejszych producentów.

Szafka na stelażu mimo wysokiej ceny posiada kilka istotnych zalet. Aluminiowa konstrukcja jest niemalże niezniszczalna. Podczas zmiany mebli wystarczy, że wymienimy w niej fronty. Taka szafka posiada także duży udźwig przez co nadaje się do nawet największych zbiorników.

Akwaria w zestawach.

W większości zestawów szyba użyta do produkcji akwarium to szyba float.

Szkła float charakteryzują się zielonkawym odcieniem, który nieco zakłamuje kolory ryb i roślin w akwarium. Szkła float używane są do produkcji zestawów marki Aqauel, Juwel, Diversa.

W zestawach marki Oase szkła float zostały zastąpione wyższej jakości szkłem optiwhite. Dzięki wyjątkowej przepuszczalności światła patrząc na zbiornik wykonany ze szkła Opti możemy odnieść wrażenie, że woda unosi się w powietrzu.

Szkło jest niemalże przeźroczyste i nie odbija się od niego światło. Warunkiem takich odczuć jest jednak idealne spasowanie szyb w akwarium oraz usunięcie nadmiaru silikonu. Zwłaszcza w akwariach bez pokrywy powinno się używać lepszych rodzajów szkła takich jak optiwhite czy ultraclear.

Oświetlenie w zestawach akwariowych.

Większość producentów do swoich zestawów używa pokryw, które są na stałe połączone z akwarium. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, woda nie skrapla się przez źle dopasowaną pokrywę. Pokrywy mają jednak to do siebie, że zmuszają nas do użycia oświetlenia, które zaproponuje nam producent. Wiąże się to z tym, że oświetlenie nie zawsze jest odpowiednie dla roślin jakie zamierzamy uprawiać. Rozwiązaniem jest rozbudowa pokrywy o kolejne źródła światła lub całkowita wymiana oświetlenia.

Nowość jaką wprowadza na rynek firma Aquael są akwaria sprzedawane bez pokrywy, z belką oświetleniową. Takie rozwiązanie jest dużo bardziej wygodne, łatwiej jest zmienić lub dodać kolejne punkty oświetlenia. Ponadto wygląd akwarium bez pokrywy jest bardziej nowoczesny. Odkryte akwarium daje także dużo więcej możliwości aranżacyjnych. Z wody mogą wystawać korzenie porośnięte roślinami.

W ofercie posiadamy już takie akwaria. To akwaria ultrascape marki Aquael.
Na akwaria tej marki udzielana jest dwuletnia gwarancja.

O czym należy pamiętać kompletując akwarium?

Klienci oczywiście nie zapominają o tak istotnych elementach jak szafka, akwarium czy pokrywa. Często jednak zdarza się, że wybierają nieodpowiednie filtry, zbyt małej mocy grzałkę oraz pomijają istotne elementy takie jak np. mata pod akwarium. Tak więc do złożenia całości potrzebujemy:

-akwarium, które wielkością będzie dopasowane do szafki.

-szafka, musimy mieć odpowiedni udźwig

-oświetlenie, może to być pokrywa lub belka oświetleniowa. Ilość światła powinna być dopasowana do stylu akwarium jaki chcemy mieć

-mata pod akwarium, zabezpiecza dno zbiornika przed pęknięciami

-folia na tylną szybę, folię można zastąpić tłem. Chodzi o zamaskowanie rur i kabli, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Nie odbija nam się także światło od tylnej ściany

-filtr, do dużych zbiorników najlepiej wybrać filtr zewnętrzny. Jest to serce całego akwarium, które odpowiada za równowagę biologiczną. Do akwarium o pojemności 300litrów potrzebujemy filtra o wydajności ok 1500l/h. W celu poprawienia estetyki wlotów i wylotów filtra, plastikowe, które oferuje producent możemy wymieć na szklane lub stalowe. Są one dużo bardziej estetyczne

-grzałka, przyjmuje się, że na każdy 1litr akwarium potrzebny jest 1W grzałki. Tak więc dla akwarium 300 litrów powinniśmy złożyć zamówienie na grzałkę 300W. Do wyboru mamy klasyczne grzałki wewnętrzne lub grzałki zewnętrzne montowane na przewodach filtra kubełkowego. Każdy klient wybierze produkt odpowiedni dla siebie. Akwaria, w których panuje zbyt niska temperatura narażone są na częste choroby ryb

-podłoże, przed zakupem należy zdecydować jaki biotop będzie w akwarium oraz czy planujemy zbiornik roślinny. Akwaria roślinne wymagają podłoża aktywnego, które dostępne jest w naszym sklepie

-zestaw dwutlenku węgla, wymagany do akwariów roślinnych. W pozostałych przypadkach nie jest on potrzebny. Akwaria biotopowe nie wymagają podawania Co2

-czyścik do szyb, używamy ich do czyszczenia szyb w naszym zbiorniku. Szkło podatne jest na zarysowania, dlatego powinniśmy wybrać czyścik wysokiej klasy. Szkło może porysować nawet jedno ziarenko piasku, przed każdym czyszczeniem należy więc wypłukać magnes pod wodą. Dostępne są dwa rodzaje czyścików. Magnetyczny, którym łatwiej jest uszkodzić szkło oraz czyścik na rączce

-preparaty do pielęgnacji wody, dwa najważniejsze produkty przy zakładaniu akwarium na wodzie wodociągowej to uzdatniacz oraz bakterie. Uzdatniacz usuwa z wody chlor oraz metale ciężkie. Bakterie usuwają z wody azotyny oraz amoniak, który jest szkodliwy dla ryb. Z naszego doświadczenia wynika, że nie da się prowadzić akwarium bez tych preparatów. Preparaty należy dobrać adekwatnie do wielkości akwarium

-nawozy dla roślin, w akwariach roślinnych oprócz podłoża aktywnego stosuje się także nawozy dla roślin. W naszym sklepie znajdą Państwo wszystkie najbardziej popularne nawozy na rynku

-aranżacja, czyli wszystko to co sprawia, że nasze akwaria zmieniają się w podwodny las. Korzenie, skały, piasek to wszystko pozwoli nam stworzyć wycinek natury w akwarium

-akcesoria, czyli termometr, siatka, tło oraz kilka innych drobnych produktów do prowadzenia akwarium

Zakupy w sklepie Plantica.

Sklep akwarystyczny Plantica posiada w swojej ofercie akwaria, pokrywy, lampy, filtry, grzałki oraz wszystkie niezbędne urządzenia i akcesoria do założenia i prowadzenia akwarium.

Gwarancja na nasze akwaria wynosi 5 lat.

Robimy także akwaria na wymiary podane przez klienta. Istnieje możliwość wykonania takiego akwarium ze szkła mix. To oznacza, że akwaria zrobione są częściowo ze szkła float, a po części ze szkła opti. Zamówienie takiego akwarium odbywa się drogą mailową.

Szkło jest zawsze polerowane, a krawędzie trapezowane niezależnie od wybranej szyby. Jesteśmy w stanie wykonać akwarium na każdą pojemność.

Oprócz produktów do akwariów posiadamy także bogatą ofertę do oczek wodnych. Robiąc zakupy w naszym sklepie na kwotę wyższą niż 99 zł mogą Państwo skorzystać z darmowej wysyłki. W razie wątpliwości z doborem towaru, na każde pytanie odpowie jeden z naszych konsultantów.