Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 939,00 zł - 7 767,00 zł

Marka

Marka

Zestawy akwariowe powyżej 200 litrów

104 produktów

Wyświetlono 1-24 z 104 produktów

Aktywne filtry

Akwaria o pojemności powyżej 200l to już prawdziwe giganty, które wymagają konkretnych rozwiązań, np. wytrzymałych, stabilnych szafek akwarystycznych. Odpowiednio urządzone są jednak oryginalną dekoracją wnętrz - najczęściej przestronnych salonów. To także ogromne możliwości w zakresie hodowli ryb - od tych popularnych, po gatunki rzadkie i mające specyficzne potrzeby. Akwarium o pojemności powyżej 200 litrów to spore przedsięwzięcie, ale i równie spore możliwości oraz spektakularny efekt.

Jeśli zdecydowali się Państwo na akwarium o pojemności od 200 do 300 litrów, w naszej ofercie przygotowaliśmy dla Państwa bogaty wybór najlepszych rozwiązań - akwaria i całe zestawy akwariowe (zbiornik, pokrywa z oświetleniem, szafka) w zdecydowanie atrakcyjnych cenach.

Akwaria „giganty” - całe spektrum możliwości

Akwarium 200l zalicza się do dużych zbiorników, w którym można hodować większość ryb dostępnych w sklepach zoologicznych. W tym wypadku warto „postawić” nawet na duże lub wymagające ryby, takie jak ślepczyki jaskiniowe, gurami, wielkopłetwy, buszowce, pielęgnice, dyskowce i pyszczaki. Takie akwarium będzie doskonale się prezentować, służąc jednocześnie jako lampka nocna!

Akwarium o pojemności 200 litrów jest łatwe w pielęgnacji (dużo zależy od doboru gatunkowego) i można śmiało polecić je osobom początkującym w akwarystyce. W sprzedaży dostępne są również bardziej pojemne zbiorniki (akwaria o pojemności 1000l), zbudowane z niezwykle mocnego i grubego szkła. Jednak ze względu na swoje rozmiary i koszty (zakupu, utrzymania) są znacznie rzadziej użytkowane.

Dlaczego akwarium o pojemności od 200 do 300 litrów to dobry wybór? Otóż w dużych zbiornikach łatwiej jest utrzymać czystość i parametry wody na optymalnym poziomie. Przy uprawie znacznej ilości roślin często też dochodzi do samooczyszczania wody (chociaż wciąż nie można mówić o równowadze biologicznej). Duży zbiornik jest mniej narażony na wahania temperatury (np. przegrzanie w czasie letnich upałów). Wszelki sprzęt łatwiej też w takim zbiorniku zamaskować (np. używając roślin, korzeni, grot czy kamieni).

Jak wybrać duże akwarium?

Na akwaria o pojemności powyżej 200l decydują się raczej osoby, które miały już wcześniej do czynienia z akwarystyką. To naturalna kolej rzeczy, że zbiorniki zmienia się na coraz większe (a mniejsze sprzedaje, wykorzystuje do tworzenia „biotypów” lub odchowu narybku). Z reguły więc głównym kryterium wyboru jest pożądana pojemność (dająca więcej możliwości) i dokładne wymiary (tak, aby akwarium dało się bez problemu „zaadaptować” w danym pomieszczeniu). Warto przy tym zwrócić uwagę na:

  • rodzaj akwarium (proste, profilowane, narożne),
  • grubość szkła (im większa pojemność, tym wyższy parametr),
  • całościową wizualizację zestawu (stylistyka, barwa, wykończenia, rodzaj użytych materiałów i technologii itp.).

Zbiornik powinno się kupować razem z szafką, która nierzadko musi wytrzymać paręsetkilogramowe obciążenia (a przy akwariach 1000l nawet więcej!). Dobre modele wytrzymują dwukrotny ciężar zalanego zbiornika (trzeba każdorazowo zwracać uwagę na maksymalne dopuszczalne obciążenie). Jednocześnie szafka powinna być zbudowana z materiału, który nie chłonie wody. Akwaria często usytuowane są na podstawkach (ramkach), które zabezpieczają je przed wstrząsami i chronią krawędzie przed uszkodzeniami (tym samym nie wymagają stosowania mat).