Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka morska

Akwarystyka morska

Filtruj według

Cena

Cena

  • 593,00 zł - 6 745,00 zł

Marka

Marka

Akwariowy zestaw morski

Aktywne filtry

Akwariowy zestaw morski

Akwaria morskie jako rozwinięcie akwarium słodkowodnego.

Akwarystyka morska od kilkunastu lat cieszy się niesłabnącym, a wręcz szybko rosnącym zainteresowaniem akwarystów. Nie jest niczym nadzwyczajnym stwierdzenie, że rafa koralowa zapiera dech w piersiach swą urodą i różnorodnością. Każdy widział choć raz rafę na własne oczy, lub poprzez fascynujące programy dokumentalne.

Mniej więcej właśnie wtedy powstaje myśl - chcę mieć coś takiego w mieszkaniu. Mniej więcej wtedy też właśnie zaczyna się droga do posiadania takiego akwarium. Doświadczenie i historie mówią nam jednak, iż nie zawsze, a właściwie rzadko kiedy zaczyna się to od razu od akwarium morskiego.

Na ogół akwaryści zaczynają od prostych akwariów słodkowodnych, na których szlifują swoje umiejętności i zdobywają wiedzę. Kupują pierwszy zestaw akwariowy, którego miejsce za kilka lat zajmie podobny zestaw akwariowy, lecz z słoną wodą.

Rafa koralowa w domach- czyli jak zacząć akwarium morskie.

Kiedy postanowiliśmy, iż akwaria morskie to jest to czego chcemy, należy zastanowić się, jak temat ugryźć, aby się nie sparzyć.

Niekoniecznie zalecamy rzucanie się na tak zwaną głęboką wodę. Może się okazać, iż tracimy pewność co do tego, czy aby na pewno jest to nasza para kaloszy, i czy aby na pewno się w tym odnajdujemy tak, jak widzieliśmy to w naszych wizjach.

Dlatego właśnie na naszą pierwszą przygodę z rafą zalecamy zestawy akwarystyczne, które posiadają już w swoim asortymencie część sprzętu niezbędnego do wystartowania naszej małej "solniczki".

Akwaria, które producent skomponował już za nas na ogół są świetną alternatywą dla samodzielnego kompletowania zbiornika.

Gotowe zestawy do akwarium morskiego.

Gotowe akwaria, które oferuje nam choćby taki producent jak polska marka Aquael, posiadają estetycznie wykonane akwaria wraz z szybą nakrywkową, która zapobiega nadmiernemu parowaniu wody. Wielkość takiego szkła, czy też jego kształt dobieramy odpowiednio do posiadanej przestrzeni, którą możemy przeznaczyć na akwaria w naszym mieszkaniu, domu, biurze, czy gabinecie.

Pamiętajmy także, iż niebagatelne znaczenie ma także jakość klejenia szkła. W skrajnych przypadkach może być to tak dalece nieestetyczne, iż zepsuje efekt naszego akwarium rafowego, a szkoda jest ten efekt tracić przez akwaria wątpliwej jakości.

Zestawy akwariowe Aquael prezentują naprawdę wysoką jakość wykonania, co daje nam duża gwarancję, iż zamówienie spełni naszego wymagania.

Musimy pamiętać, iż kiedy w akwarium morskim woda odparowuje, to jest to woda słodka, a zatem zasolenie w naszym akwarium rośnie, co może być niebezpieczne dla zdrowia naszego zbiornika.

W asortymencie producent zapewnia nam również sprzęt techniczny niezbędny aby akwaria mogły funkcjonować jak należy.

Oświetlenie.

Jest to między innymi lampka LED. Akwaria morskie wymagają specjalnego oświetlenia. Oświetlenia zupełnie innego niż wymaga tego akwarystyka słodkowodna. Zestawy oświetlenia do akwarium morskiego są mieszanką światła białego-zimnego oraz niebieskiego, którego potrzebują koralowce.

Ogrzewanie.

Jak wiadomo, rafy koralowe występują w rejonach tropikalnych, gdzie temperatura wody wynosi nierzadko 25 stopni Celsujsza. Sprawdźmy zatem, czy producent naszego zestawu akwariowego załączył do niego grzałkę, która zagwarantuje nam stabilną pracą, na stałym poziomie temperatury. Jest to jeden z kluczowych czynników, który decyduje o zdrowiu akwarium i jego mieszkańców.

Filtracja.

Akwaria morskie wymagają odpieniaczy białek, które są swego rodzaju filtrami. Akwarystyka słodkowodna nie korzysta z tego typu rozwiązań. Przez długi czas nawet akwarystyka morska nie oferowała rozwiązań przeznaczonych do niewielkich akwariów. Alternatywą dla tego typu sprzętów, które akwarystyka rafowa dopuszcza w niewielkich akwariach morskich są filtry kaskadowe.

Filtry kaskadowe, które producent umieszcza w zestawach, z których korzysta akwarystyka morska, posiadają odpowiednią ilość miejsca na dużą ilość wkładów filtracyjnych, odpowiedzialnych z efektywne oczyszczanie wody naszego zbiornika morskiego.

Akwarystyka oferuje również zamówienie zaawansowanego zestawu do akwarystyki rafowej, z pełnowymiarowym sprzętem. Zestawu, który sprawia, iż uprawiana przez nasz w nim akwarystyka może nosić znamiona akwarystyki profesjonalnej. Jednak zestawy tego typu zalecamy akwarystom, którzy mieli możliwość próbować swoich sił w mniejszych litrażach.