Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 70,00 zł - 300,00 zł

Marka

Marka

Mini lampki

15 produktów

Wyświetlono 1-15 z 15 produktów
Aktywne filtry

Lampa wodna ledowa do akwarium bywa koniecznością w niewielkich zbiornikach – to najwygodniejsze rozwiązanie. Bardzo często wykorzystuje się ją w krewetkarium, a także akwariach, w których hoduje się jedną rybkę lub parkę (złote rybki, welony, bojowniki). Umożliwia harmonijną uprawę roślin, naturalnie podkreśla walory mini-aranżacji, a przy tym wyróżnia się nowoczesnym designem.

Jak wybrać sprzęt i moduły led do akwarium?

Mini lampka led powinna być przede wszystkim przystosowana do rzeczywistych potrzeb. Dotyczy to wymagań roślin, ale także usposobienia hodowanych zwierząt. Te płochliwe nie lubią nadmiernie intensywnego oświetlenia. W przypadku niewielkich zbiorników głębokość (rozproszenie światła) nie gra takiej roli jak przy akwariach-molochach. Dlatego można elastycznie dobierać rodzaj oświetlenia pod tym względem. Większość modeli posiada standard IP68, co oznacza, że nie stanowią zagrożenia dla człowieka i organizmów wodnych w przypadku przypadkowego kontaktu z wodą, np.: zanurzenia.

Lampka do akwarium - kluczowe parametry

Lampę dobiera się do konkretnego akwarium standardowo – pod kątem mocy (W) i temperatury barwowej (K). W tym wypadku można postawić na nieco słabsze oświetlenie (0,5W na 1 l), niż przy większych zbiornikach. Najbardziej uniwersalne oświetlenie ma temperaturę 6500K (jest zbliżone do światła dziennego). Można to różnicować stawiając na różne diody led. Pobór mocy jest mniej istotny – lampki nie generują dużego kosztu nawet przy codziennym, długim użytkowaniu. Poniższy asortyment obejmuje urządzenia energooszczędne korzystające z dobrodziejstw nowoczesnej technologii oświetleniowej.

W akwarium nieco oddalonym od źródła prądu warto zwrócić uwagę na długość kabla. Lampkę można dobrać tak, aby designem pasowała do akwarium, a także stylu urządzania danego pomieszczenia.