Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

 • 529,00 zł - 1 335,00 zł

Maksymalna wydajność pompy [l/h]

Maksymalna wydajność pompy [l/h]

Maksymalna wysokość podnoszenia słupa wody [m]

Maksymalna wysokość podnoszenia słupa wody [m]

Pobór mocy (max) [W]

Pobór mocy (max) [W]

Pompy rurowe do oczka

Aktywne filtry

Pompy Rurowe do oczek - jakie to pompy ?

Pompy rurowe są to pompy ,które nie do końca nadają się do gotowych systemów filtracyjnych, a tym bardziej nie będą dobrym wyborem aby zasilać filtry ciśnieniowe , które będą podawać wodę na wysoką kaskadę. Pompa rurowa np. pompa rurowa JKP będzie nadawać się do niewysokich kaskad. Pompa rurowa , jeśli chodzi o jej dane techniczne podnosi wodę jedynie na niewielkie wysokości , natomiast pompy tego typu pompują duże ilości wody co jest niewątpliwie ich atutem. Pompa z uwagi na swoje wymiary oraz charakterystykę jest idealnym rozwiązaniem do napowietrzania dużych oczek wodnych czy stawów.

Mocne strony Pomp rurowych :

 • Pompa Rurowa JKP , podobnie z resztą jak inne pompy tego typu nadają się do pracy w brudnej wodzie. Bez najmniejszego problemu jest w stanie przenosić zanieczyszczenia o wielkości około 5-6 mm , więc relatywnie bardzo duże.

 • Pompy Niskociśnieniowe są to urządzenia o bardzo niskim zużyciu prądu , co jest bardzo dużym atutem tych pomp. Przy tak dużych gabarytach tak niskie zużycie prądu to znak rozpoznawczy tych urządzeń.

 • Pompa JKP dzięki temu ,że nadaję się do brudnej wody a co za tym idzie ma możliwość przenoszenia/pompowania bardzo dużych zanieczyszczeń będzie dobrym rozwiązaniem to dużych przelewowych zestawów filtracyjnych.

  • Jest to wyjątek od tego co opisałem wyżej w powyższym tekście ,gdzie przekazałem Państwu informację , że przeznaczenie tego typu pomp jest zupełnie inne i nie nadaję się do zestawów filtracyjnych. Otóż pompa rurowaJKP w dużych stawach czy oczkach , będzie w stanie przenieść nam duże zanieczyszczenie prosto do filtra , gdzie woda zostanie oczyszczona prze duży filtr przelewowy.

  Budowa :

  Budowa pomp rurowych jest niespotykana biorąc po uwagę budowę innych pomp dedykowanych do oczek wodnych , stawów czy innych cieków wodnych. Pompa swój korpus posiada nad wodą , a silnik z wirnikiem jest oczywiście zanurzony w wodzie. Dzięki temu ,że wylot wody jest o bardzo dużej średnicy oraz znajduję się nad wodą jest to idealne , samoczynne napowietrzanie wody dzięki znacznemu jej ruchowi ,który generuje wylot wody z dużego otworu pomp rurowych. Gwarancja na urządzenie wynosi standardowe dwa lata.

  Podsumowanie :

  Zastosowanie pomp rurowych jest dość duże. Do mocnych stron tych urządzeń należy niskie zużycie prądu ,które jednocześnie jest połączone z pompowaniem bardzo dużych ilości wody. Biorąc pod uwagę obecne czasy , niski pobór prądu jest bardzo dużym atutem tej pompy. Oczywiście różne modele pomp rurowych są dostępne na naszej stronie internetowej Plantica.pl