Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Cena

Cena

  • 21,00 zł - 249,00 zł

Marka

Marka

Podłoża i ziemia

Aktywne filtry

Podłoża do oczka wodnego

Dobre, żyzne podłoże do roślin wodnych sprzyja zdrowemu rozwojowi roślin wodnych. Podłoże do roślin wodnych to specjalnie dobrana mieszanka piasku, gliny, ziemi i torfu. Posiada odpowiednie zbilansowane składniki odżywcze sprzyjające wzrostowi roślin wodnych, a przy tym minimalizujące rozwój glonów. Dodana mieszanka gliny do podłoża wzbogaca je o ważne mikroelementy i zmniejsza szansę wypłukiwania nawozów oraz podłoża z donic oczka wodnego. Podłoże do roślin wodnych dodatkowo stanowi miejsce do osiedlania się bakterii nitryfikacyjnych. Warto zainwestować w odpowiednie podłoże do roślin wodnych, ponieważ korzenie mogą zdrowo się rozwijać i pobierać odpowiednie pierwiastki. Powoli uwalniające się środki odżywcze sprawiają, iż proces wyjałowienia podłoża jest długotrwały i nie są wymagane serwisy podłoża w sezonie. Rośliny wodne w oczku wodnym wymagają stałego dostępu do składników pokarmowych, aby prawidłowo rosnąć i cieszyć oko w ogrodzie. Zdecydowana większość roślin wodnych wymaga posadzenia w podłożu. Warto wcześniej rozplanować oraz wybrać stanowisko dla roślin wodnych dopasowane do odpowiedniego gatunku roślin wodnych oraz wymagań. Kluczowe jest zapewnienie roślinom dobrego nasłonecznionego miejsca oraz zadbanie o bogate podłoże do roślin wodnych na bazie piasku i ziemi.

Rośliny wodne do oczka wodnego - wybór roślin wodnych, sposoby sadzenia, porady

Rola roślin wodnych na terenie stawu to nie tylko estetyka. Rośliny wodne są niezwykle istotnym elementem do prawidłowego funkcjonowania oczka wodnego. Są naturalnym, biologicznym filtrem w oczku wodnym, filtrują wodę z zanieczyszczeń i natleniają, ale również to najlepsze możliwe dekorację naszego ogrodu i akwenu. Oczko wodne z roślinami jest oazą natury, dopełnia ogród o piękne rośliny, kwitnące lilię wodne prezentujące się na powierzchni wody oraz mnóstwo odwiedzających oczko wodne zwierząt - pszczoły, ważki i ptaki.

Wybór roślin wodnych zależy przede wszystkim od uformowanych półek w oczku oraz miejsc do sadzenia roślin wodnych. Wyróżniamy strefę bagnistą o głębokości do ok. 15cm, strefę wody płytkiej do 30cm, strefę wody średnio głębokiej 30-70cm oraz strefę głęboką powyżej 70cm. Utworzone wcześniej półki pomogą urozmaicić uprawę gatunków oraz ich umiejscowienie. Należy unikać zagęszczenia, ponieważ rośliny będą się dosyć szybko rozrastały. Rośliny wodne bardzo często umieszcza się w koszach ażurowych wykonanych z tworzywa. Ich główną zaletą jest łatwe usunięcie w razie potrzeby, a także kosz zapobiega niekontrolowanemu wzrostowi roślin wodnych. Boki i dna koszy mają małe dziurki, dzięki czemu nie wydobędzie się z nich podłoże do reszty zbiornika. Dodatkowo do donicy można zastosować jutowe wyściółki zapobiegające wypłukiwaniu podłoża oraz ułatwiające przesadzanie roślin wodnych. Polecane są również tekstylne kosze na rośliny, który zapobiegają nadmiernemu rozrostowi roślin wodnych oraz ułatwiają usuwanie roślin w trakcie niezbędnych operacji konserwacyjnych w oczku wodnym . Najlepszą porą do sadzenia roślin wodnych w oczku wodnym jest okres od kwietnia do czerwca, gdy nastąpią łagodne temperatury i spora ilość słońca. Rośliny będą mogły się prawidłowo przyjąć i rosnąć. Nie należy zapominać o bardzo ważnych roślinach podwodnych, które zapewniają równowagę biologiczną w oczku wodnym oraz skutecznie pobierają nadmiar pierwiastków z wody, a przy tym zmniejszając szansę na wzrost glonów.

Serwis i start sezonu

Pierwsze prace porządkowe przy naszym akwenie w ogrodzie możemy rozpocząć wraz z nadejściem wiosny. Sezon stawu wodnego w ogrodzie rozpoczyna się w marcu/kwietniu, gdy temperatura wody przekracza 10 °C. W tym czasie należy wyczyścić muł z dna, wyczyścić folię, uprzątnąć okolicę akwenu po zimie. Zainstalować pompę, filtr oraz inne niezbędne akcesoria ogrodowe do zbiornika, które nie były używane podczas zimy. Oczko wodne wypełniamy świeżą wodą. Nie można również zapomnieć o dodaniu do wody specjalnie wyselekcjonowanych bakterii. Oczyszczą wodę, usuną szkodliwe związki azotowe oraz zadbają o odpowiednie parametry wody, które przełożą się na wolny od glonów staw. Przy serwisie niezwykle przydatny będzie odkurzacz. Dzięki niemu w bardzo łatwy sposób możemy usunąć z wody liście, muł oraz resztki pokarmu. Przy wyborze urządzenia warto zwrócić uwagę na moc (min. 1600W) oraz możliwość pracy ciągłej. Skorzystają na tym również rośliny w ogrodzie, ponieważ woda z dna może posłużyć jako naturalny nawóz do podlania roślin. Zawiera mnóstwo pierwiastków, które znacznie poprawią wzrost roślin.

Świat wodny w ogrodzie wymaga stosowania wielu urządzeń, większość z nich wymaga serwisowania - czyszczenia z glonów i zabrudzeń. Przekłada się to znacznie na żywotność produktów, a także ich efektywność pracy. Każdy rodzaj filtra wymaga regularnego serwisu. Co ile powinno się serwisować urządzenie filtracyjne? Zazwyczaj jest to moment w którym zobaczymy znaczny spadek przepływu lub pogorszy się jakość wody. Należy wyczyścić dokładnie całe urządzenie z nieczystości, nie można zapomnieć również o wirniku oraz innych nieraz zamkniętych elementach filtra. Im lepiej doczyścimy nasze urządzenie tym rzadziej będziemy musieli przeprowadzać taki serwis, ponieważ znacznie dłużej będzie się zapychał. Filtr składa się z różnych wkładów mechanicznych, biologicznych i chemicznych. Należy je wypłukać, a co jakiś czas powinno się wymienić na nowe, aby filtracja była na jak najwyższym poziomie. Lampa UV znajdująca się wewnątrz filtra posiada żarnik, trzeba go wymienić przynajmniej raz w sezonie. Cena samego żarnika nie jest wysoka.

Producenci w sklepie Plantica

W naszym sklepie posiadamy szeroką gamę produktów do akwenów wodnych wielu renomowanych producentów. Czołową sprzedaż osiągają produkty Oase. Producent w swojej ofercie ma niezawodny sprzęt do akwenów. W przypadku firmy Oase płacimy za jakość, bezawaryjność oraz gwarancję czystej wody.

Następną ważną firmą oferującą produkty akwarystyczne, w tym również do stawów w ogrodzie jest Aquael. Ojczysty producent wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Hydroidea - producent słynie z niezwykle skutecznych i wydajnych preparatów do stawów. Są w pełni biodegradowalne i bezpieczne dla mieszkańców zbiornika. Potrafią zdziałać cuda w akwenie.

Producent Aqua Nova od wielu lat zajmuje się sprzedażą asortymentu do oczek wodnych. Markę charakteryzuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości oferowanych produktów. Dzięki licznym targom krajowym oraz międzynarodowym produkty tej firmy można znaleźć na rynkach Europejskich oraz na rynkach bardziej odległych jak Kanada czy Australia. Światowe doświadczenie przełożyło się na produkty tworząc bogatą ofertę, nowoczesne oraz ekologiczne rozwiązania.

Oczko wodne, czyli podłoże do roślin wodnych oraz wiele więcej w naszym sklepie

W naszym sklepie posiadamy ogromny asortyment do akwarystyki w tym stawów: podłoże do roślin wodnych, podłoże jałowe ( szeroki wachlarz żwirków, piasku), podłoże aktywne do akwarium, filtry do akwenów w ogrodzie, produkty chroniące zamarzanie wody aż do dna, środki zwalczające wzrost glonów w stawie. W naszym sklepie dostaną Państwo wszystkie potrzebne produkty do akwenu. Utworzony w ogrodzie lub domu wodny świat nie jest łatwy do utrzymania dla tego chętnie służymy Państwu pomocą. Plantica.pl to miejsce, w którym mogą Państwo zrobić zakupy każdego dnia, 24 godziny na dobę. Ekspresowa wysyłka, dostawa do domu i wygodny odbiór. Bogaty asortyment składający się z ponad 10000 produktów dostępny jest w jednych z najniższych cen na rynku. W razie, gdyby produkt nie spełnił Państwa oczekiwań możliwy jest zwrot zakupionego towaru. Przy dużych zakupach oferujemy klientom atrakcyjne rabaty oraz darmową dostawę. Jeśli preferujesz zakupy ratalne, dostępne są one w naszym sklepie internetowym. Sama strona internetowa jest czytelna i prosta, a wyszukiwanie produktów jest banalnie proste. Nasz sklep przykłada szczególną uwagę, aby każdy odbiór przesyłki przez Państwa przebiegł bez komplikacji. Wykwalifikowani pakowacze dokładają wszelkich starań, żeby wysyłka zamówienia była tego samego dnia, a dostawa paczki przebiegła bez rozczarowań. Używamy specjalnych wypełniaczy, folii oraz etykiet, aby wysyłka była dokładnie zabezpieczona przed uszkodzeniem. Jednak dodatkowo zawsze prosimy klientów o sprawdzenie przesyłki przy odbiorze, a w razie problemów o kontakt z naszym sklepem.