Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Akcesoria do oczek

207 produktów

Wyświetlono 1-24 z 207 produktów

Aktywne filtry

Akcesoria do oczek wodnych

Oczko wodne jest małym , zamkniętym ekosystemem. Właściciele oczek wodnych marzą aby ich oczko było schludnym dopełnieniem ich ogrodów , bez glonów bez problemów z przejrzystością wody czy bez problemów z chorobami ryb. Dzięki odpowiednio dobranemu sprzętowi do oczka wodnego , nie jest to tak duży problem , jak może się wydawać. Oczywiście dużo osób po założeniu swojego stawu wodnego doznaje szoku , gdy zalany wodą otwór w podłożu z biegiem lat przestaję spełniać ich oczekiwania.

Stojąca, nie napowietrzana woda jest coraz bardziej mętna ,liczba roślin maleje , rośliny obumierają ich wzrost jest praktycznie zerowy a smród wody odstrasza domowników , zamiast zachęcać do spędzania czasu w ogrodzie, w pobliżu oczka wodnego . Wtedy na ratunek przychodzi odpowiedni zestaw filtracyjny. Odpowiedni zestaw filtracji do oczka wodnego to pierwszy , najważniejszy krok do pozbycia się problemów z wodą w oczku wodnym. Filtry oraz pompy to najważniejsze elementy w filtracji oczka wodnego. Różni producenci np. firma Oase ma w swojej ofercie bardzo dużo różnych pomp oraz filtrów.

Kolejną bardzo ważną rzeczą, w zakresie pielęgnacji stawów/oczek wodnych są urządzenia zabijające zarodniki glonów. Urządzenia takie jak Lampy UV-C czy też elektrolizery miedzi skutecznie eliminują wszelkie problemy z glonami stawów czy też oczek wodnych. Kluczowy jest odpowiedni dobór mocy urządzenia. Warto postawić również na produkt wysokiej jakości - tutaj po raz kolejny pragnę zarekomendować firmę Oase , która jako oczkowy potentat posiada duży wybór lamp UV. Na stronie naszego sklepu znajdą Państwo również oferty na wcześniej wspomniane elektrolizery miedzi.

Oczka wodne

W okresie jesienno-zimowym ,gdy życie w ogrodzie zamiera , kolor ogrodu z dnia na dzień przestaję być już tak wybarwiony, przychodzi czas na demontaż filtrów. Pompa zasilająca do tej pory różnego rodzaju filtry do oczka wodnego zostaje schowana do garażu (wraz z nią lampa UV ). Jest to najwyższy czas na zakup napowietrzacza do oczka , który zapewni rybom spokojny byt. Oczka powinny posiadać przerębel. Jest to nic innego jak otwór , kawałek nie zamarzniętej powierzchni tafli wody , która zapewnia rybom tlen i ochrania je przed tzw. przyduchą. Podczas trwania mroźnej zimy , szczególnie w niezbyt głębokich stawach /oczkach wodnych istnieję ryzyko , że woda w oczku zamarznie , praktycznie do samego dna. Jest to przestroga dla właściciele oczek wodnych ,aby nie były one zbyt płytkie. Oczka powinny posiadać przynajmniej jedno , głębsze miejsce , gdzie podczas zimy ryby będą bezpieczne i nie zamarzną wraz z wodą.

Wracając jednak do napowietrzacza do oczka wodnego , istnieją różnego rodzaju pływające pompy , które poprzez wbudowaną grzałkę , długi kabel oraz mocne napowietrzanie uniemożliwiają zamarznięcie kawałka tafli w którym się znajdują. Naszym zdaniem jest to podstawowe wyposażenie każdego posiadacza oczka. Producent Pontec, oase posiadają w swojej ofercie np. pływające przeręble.

Innymi akcesoriami do oczek wodnych , które są niezbędne ,aby nadać urok ,charakterem temu wyjątkowemu miejscu w ogrodzie jest oświetlenie LED. Nie ma nic piękniejszego niż urokliwie podświetlony staw w ogrodzie , który pokryty jest półmrokiem nocy. Aby mogli Państwo zaobserwować te piękne zjawisko , niezbędne jest mocne odpowiednie oświetlenie LED. Naszym zdaniem najlepszym wyborem będzie oświetlenie LED , które jest wodoodporne. Oświetlenie LED to nie tylko podkreśla ekosystem , jakim jest oczko wodne , ale także piękno ogrodu.

W poniższej części tekstu przedstawimy dla Państwa akcesoria- oczka wodne dostępne na naszych aukcjach , które nie są towarami pierwszego wyboru , natomiast są bardzo przydatne. Przedstawimy ofertę ,oraz najważniejsze, najlepsze produkty jakimi dysponuję producent Oase , aby przybliżyć Państwu towary z wyższej półki , jedne z najlepszych ,które są dostępne w ostatnich latach.

Oczywiście wszystkie akcesoria firmy Oase, Pontec są dostępne na aukcjach naszego sklepu.

Oczka wodne , w zasadzie najbardziej ich mieszkańcy, zatem często piękne , sprowadzane na zamówienie Karpie Koi są narażeni na zewnętrzne , zwierzęce zagrożenia , którymi są wydry (nie tylko). Ten piękny ssak wodno- lądowy jest brutalnym , zimnym zabójcą ryb. Określiłbym wydrę jako wodnego lisa. Podobnie jak Lis w kurniku , wydra w stawie zabije wszystko co będzie w stanie dopaść, dużo więcej zwierząt niż jest w stanie sama zjeść. Oczka wodne , szczególnie tych dużych rozmiarów przyciągają również różnego rodzaju ptactwo. Kormorany , to kolejne zagrożenie dla naszych ryb. W przeciwieństwie do wydry polują inaczej , zabijają tylko tyle ryb ile są w stanie zjeść. Niestety często sztuka po sztuce są w stanie wyeliminować nawet duże ławice naszych ozdobnych ryb. Na takie zdarzenia , nie pomoże niestety żaden preparat. Oczko wodne musi radzić sobie same , my możemy tylko utrudnić zadanie drapieżnikom np. poprzez urozmaicony układ dna lub dużą ilość roślin wodnych , która w jakimś stopniu może dać rybom iluzoryczne szansę na przetrwanie.

Akcesoria do oczka wodnego

Akcesoria ,które z pewnością są bardzo ważne to siatki ochronne. Drobna siatka bardzo ważna w okresie jesiennym ,kiedy blokuje spadające liście spadające do wody. Gnijące liście i oczko wodne to jedno z gorszych połączeń. Rozpadające się liście wydzielają gaz gnilny , który zaburza parametry wody. Ponad to liście zalegające na dnie oczka tworzą szlam , który musi zostać wybierany lub przeżerany przez bakterie. Producent Oase posiada w swojej ofercie produkt Oase - AquaNet siatka do oczka. Siatka sprzedawana jest w trzech rozmiarach , zatem firma Oase stara się dotrzeć do różnych odbiorców. Największa dostępna Siatka AquaNet ma rozmiar 6x10 m.

Podbieraki to kolejne akcesoria ,które z całą pewnością są bardzo przydatne. Oczka wodne są często zarybiane. Zdarza się , że większy staw ma charakter hodowlany. W obu przypadkach podbierak do oczka jest narzędziem niezbędnym. W całej dziedzinie oczek wodnych istnieją dwa rodzaje podbieraków. Jeden rodzaj to podbierak typowo do liści. Najczęściej jest płytki , oraz posiada bardzo drobne oczka. Najlepiej aby podbierak do liści posiadał dość długi trzonek. Dzięki niemu w swobodny sposób jesteśmy w stanie zebrać liście lub inne zanieczyszczenia unoszące się na tafli wody.

Oczywiście filtry powierzchniowe ,inaczej zwane skimmerami czyszczą tafle wody. Natomiast skimmery zostaną szerzej opisane w dalszej części tekstu. Drugi rodzaj podbieraków , to podbierak typowo do ryb. Jest dużo głębszy , aby bezpiecznie wyłowić rybę ze stawu , nie ryzykując jej upuszczenia. Oczko w takich podbierakach jest dużo większe. Długość trzonka nie ma aż tak dużego znaczenia.

Filtry powierzchniowe , to dla większości właścicieli oczek podstawowe akcesoria. Filtry powierzchniowe możemy podzielić na dwie grupy. Filtry stojące , oraz filtry pływające. Skimmer stojący umieszczamy w centralnej części stawu , oraz podłączamy do niego pompy. Skimmer pływający posiada własną pompę , przynajmniej 10metrowy przewód (do małych oczek istnieją krótsze 5m przewody ). Zarówno filtry powierzchniowe pływające jak i te stojące mają wbudowany kosz , do którego trafiają wciągnięte zanieczyszczenia z powierzchni tafli wody.

Staw lub oczka wodne są dużo bezpieczniejsze na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne dna , gdy pod folią znajduję się geowłóknina. Jest to rodzaj dodatkowego zabezpieczenia przed kamieniami , lub różnego rodzaju przedmiotami , które mogą uszkodzić folię.

Na koniec przedstawię najciekawsze akcesoria firmy Oase dostępne w naszym sklepie.

Piękny ogród oraz akweny wodne są bardzo mocno kojarzone z firmą Oase. Wysoka jakość oraz nowoczesny wygląd urządzeń sprawiły ,że klienci mimo wysokich cen często sięgają po tę markę.

Oase Profi - jest to seria podbieraków o trapezowym kształcie. Wykonane z aluminium posiadają teleskopową rączkę ,która maksymalnie osiąga długość 190cm.

Oase LunAqua micro eco set to mały wewnętrzny rodzaj reflektora 7W , który idealnie nadaję się do podświetlenia niewielkich elementów ogrodu np fontann . Ten rodzaj oświetlenia posiada klasę ochrony IP68 , zatem bez problemów możemy go stosować pod wodą. Wszelkie wewnętrzne rodzaj fontann , również mogą zostać oświetlone.

Oase Lunaled 9s to mały rodzaj oświetlenia - pierścień świetlny nadający się do stałej podwodnej pracy. Produkt wykonany jest z wysokiej klasy stali nierdzewnej , są chromowane oraz wypolerowane. Oświetlenie w zestawie posiada długi 10 metrowy kabel. Oase lunaled pracują w połączeniu z fotokomórką , dzięki czemu włączają się tylko wtedy , kiedy zapada wzrok.

Oase kosz na rośliny - firma oase oferuję tekstylne kosze na rośliny w różnych rozmiarach. Taki rodzaj sadzenia roślin sprawia ,że jesteśmy w stanie swobodnie przycinać rośliny a przy tym kontrolować ich rozrost.

Oase Aquaoxy 4800 - jest to najmocniejszy rodzaj pompy napowietrzającej. Oase Aquaoxy posiada wszystkie cechy ,które powinien mieć napowietrzacz. Jest wydajna , 4800 l/h - nadaje się do napowietrzania zbiorników wodnych nawet do 50m3. Przy swojej dużej mocy jest bardzo cichy , a co najważniejsze energooszczędny , ponieważ pobiera zaledwie 60W. W zestawie otrzymują Państwo cztery kamienie napowietrzające , oraz zawory zwrotne ,które umożliwiają pracę poniżej poziomu wody.

Z pełnym przekonaniem polecamy powyżej wymienione oraz wszystkie dostępne w naszym sklepie akcesoria do ogrodu oraz zbiorników wodnych marki Oase. Każde oświetlenie posiada certyfikat IP68 , który umożliwia im pracę pod wodą. Firma stale udoskonala również image urządzeń , który jest bardzo ważny dla klientów , którzy przywiązują wagę do szczegółów. Ciężko znaleźć lepszego producenta niż firma Oase.