Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 52,00 zł - 589,00 zł

Marka

Marka

Filtr wewnętrzny do akwarium 600l

Plantica.pl oferuje wysokiej jakości filtry wewnętrzne do akwarystyki słodkowodnej, dedykowane dla akwariów o pojemności większej niż 450l. Nasze filtry zapewniają skuteczną filtrację wody, utrzymując ją czystą i zdrową dla ryb i roślin. Dzięki naszym produktom będziesz mógł cieszyć się klarownym i zbilansowanym środowiskiem dla Twojego akwarium. Odwiedź naszą stronę i wybierz filtr, który najlepiej spełni Twoje potrzeby. Zapewniamy konkurencyjne ceny i szybką dostawę. Przekonaj się, dlaczego Plantica.pl to miejsce, gdzie znajdziesz najlepsze rozwiązania filtracyjne dla swojego akwarium słodkowodnego powyżej 450l.

Aktywne filtry

Do akwarium o pojemności 600 litrów najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie filtra kubełkowego, sumpa. Nie każdy ma jednak taka możliwość. W niektórych sytuacjach jedyną możliwą filtracją jest filtr wewnętrzny. Do tak dużych akwariów dostępnych jest niewiele modeli. Filtr do wody słodkiej odpowiada nie tylko za oczyszczanie wody ale także za jej napowietrzanie. Warto postawić na model, który posiada już funkcję napowietrzania. Niezależnie od tego jaki filtr wybierzemy powinien on pracować w akwarium 24h na dobę bez żadnych przerw. W bliskiej odległości filtra należy zamontować grzałkę. Ciepła woda będzie pobierana przez wkłady filtra oraz rozprowadzana po całym zbiorniku. Dzięki temu nie będziemy mieć problemów z nierównomiernie ogrzanym zbiornikiem.

Filtr wewnętrzny sposób montażu w akwarium

Filtr wewnętrzny jest najprostszym rodzajem filtra, który montuje się w akwarium. Każdy filtr wyposażony jest w przyssawki, które przyklejają się do wewnętrznej ścianki akwarium. Bardzo ważne jest, żeby docisnąć je mocno do szyby, w przeciwnym razie filtr może odkleić się. Filtr należy zamontować w taki sposób, żeby nie było problemu z jego wyjęciem do czyszczenia. Głowica filtra powinna być umieszczona kilka centymetrów pod powierzchnią wody. Wylot wody z filtra należy ustawić w ten sposób, by poruszał on taflą wody. Spowoduje to, że dodatkowo napowietrzy on wodę. Jeśli filtr wyposażony jest w deszczownię, powinna ona być ustawiona w ten sposób, żeby woda wylatująca z filtra powodowała ruch na tafli. Ruch wody na tafli powoduje jej napowietrzanie, nie ma więc potrzeby przy filtrach z deszczownią montować dodatkowe napowietrzania.

Jaki filtr wewnętrzny do akwarium 600l?

Wybierając filtr wewnętrzny do akwarium 600l uwagę należy zwrócić na kilka parametrów. Najważniejszym z nich jest wydajność filtra. Minimalny przepływ wody w tak dużym zbiorniku to 1500litrów na godzinę. Optymalne byłoby znalezienie modelu o przepływie przekraczającym 2000 litrów na godzinę. Filtry o takim przepływie są jednak niezwykle rzadkie. Rozwiązaniem może okazać się zamontowanie do akwarium dwóch filtrów. Decydując się na ten krok filtry należy umieścić po przeciwnych stronach akwarium. Dzięki temu zwiększymy cyrkulację wody w akwarium. Kolejnym ważnym aspektem są wkłady biologiczne. Każdy filtr wewnętrzny posiada gąbkę, która odpowiada za filtrację mechaniczną. Filtr wewnętrzny do akwarium 600l powinien posiadać jednak także miejsce na wkłady biologiczne. Bakterie odpowiadają w akwarium za rozkład szkodliwych związków. Wybierając filtr wewnętrzny do akwarium nie należy także zapominać o jego zużyciu energii. Filtr to urządzenie, które pracuje w akwarium bez przerwy. Niektóre tańsze modele zużywają ponad 2 razy więcej energii od filtrów wewnętrznych pochodzących od renomowanych firm. Ostatnią bardzo istotną kwestią jest kultura pracy filtra. Mocny filtr, bo taki jest potrzebny do dużego akwarium ma dużą pompę. Wybór kiepskiej jakości filtra może spowodować, że będzie on głośny. Dodatkowym atutem niektórych modeli jest wbudowana grzałka. Dzięki temu urządzenie nie jest widoczne w akwarium. Woda przepływająca przez filtr jest oczyszcza i rozprowadzana po całym zbiorniku. Nie ma więc problemu z różnicą temperatur w wodzie.

Czyszczenie filtra

Przed rozpoczęciem czyszczenia filtra należy odłączyć go od zasilania. Następnie wyjmujemy urządzenie z akwarium. Gąbkę filtracyjną oraz wkłady filtracji biologicznej należy czyścić jedynie w wodzie pochodzącej z akwarium. Dzięki temu bakterie znajdujące się na tych wkładach nie zostaną zniszczone. Wkłady należy czyścić tak długo aż uzyskamy czystą wodę. Gąbkę filtracyjną wymieniamy na nową jedynie w sytuacji, w której nie nadaje się już ona do ponownego użycia. Wkłady biologiczne wymieniamy raz do roku jednak nie zaleca się ich całkowitej wymiany. Oprócz wyczyszczenia wkładów należy także oczyścić komorę wirnika oraz wirnik. Dzięki temu wydłużymy jego żywotność, a filtr nie będzie wpadał w drgania. Do tego celu można wykorzystać małą szczoteczkę. Ostatnim etapem czyszczenia jest montaż oraz uruchomienie filtra w akwarium. Po każdym serwisie urządzenia zaleca się dodanie do wody bakterii nitryfikacyjnych, które wspomagają proces filtracji wody.

Wspomaganie filtracji w akwarium

Jednym z najbardziej popularnych urządzeń, które odpowiada za cyrkulację wody jest falownik. Wymusza on dodatkowy ruch wody, który powoduje, że zanieczyszczenia trafiają do filtra. Przynosi to korzystne rezultaty, nasze akwarium jest czystsze, a resztki materii organicznej nie odkładają się na dnie zbiornika. Oprócz falownika wspomóc filtrację można poprzez odpowiednie bakterie, których zadaniem jest rozkładanie detrytusu. Bakterie do stworzenia kolonii potrzebują chropowatej powierzchni. Do tego celu należy zakupić specjalnie przeznaczony wkład. Napowietrzanie również działa korzystnie na bakterie tlenowe, do akwarium można dodać urządzenie napowietrzające. Bardzo ważne jest także przestrzeganie kilku podstawowych zasad. Regularne podmiany wody oraz czyszczenie filtra pozwolą na utrzymać odpowiednie parametry wody. Nie należy także przekarmiać ryb. Zbyt duża ilość niezjedzonego pokarmu oraz odchody ryb prowadzą do wzrostu zawartości azotu w wodzie. Azot dobrze wpływa na rośliny jest jednak także składnikiem odżywczym dla glonów. Do filtra można także włożyć wkład pochłaniający azot oraz fosfor. Wkłady te to absorbenty, które wyciągają z wody nadmiar pierwiastków. Woda z pompy przepływająca przez wkłady jest oczyszczana i powraca do akwarium. Każdy wkład powinien być dostosowany do pojemności akwarium. Zbyt mała ilość wkładów spowoduje, że nie uzyskamy pożądanego efektu. Natomiast jeśli użyjemy wkładów zbyt dużo możemy doprowadzić do wyjałowienia wody. Istotną rolę w prowadzeniu zbiornika stanowią także testy akwarystyczne. Dzięki nim możemy sprawdzić poziom poszczególnych parametrów. Polecamy zapisywać wyniki testów, tak by móc do nich wrócić po kilku tygodniach i sprawdzić różnice. Taki system pozwoli nam kontrolowanie zbiornika i łatwiejsze wyciąganie wniosków. Kolejny urządzeniem wspomagającym filtrację jest skimmer. To rodzaj filtra ściągającego z tafli wody błonę bakteryjną oraz inne zanieczyszczenia. Skimmer polecany jest zwłaszcza w akwariach, które są bez pokrywy. W takich zbiornikach duża ilość kurzu tworzy zawiesinę unoszącą się na tafli wody. Skimmer ściąga te zanieczyszczenia, zatrzymują się one na gąbce. Dodatkowo silnie napowietrza wodę. Jest urządzeniem, które nie musi pracować stale. Wystarczy uruchomić to urządzenie na kilka minut w ciągu dnia.

Ekipa sprzątająca w akwarium

Do oczyszczania akwarium z glonów, rozkładających się roślin czy resztek pokarmów można zakupić odpowiednie zwierzęta. Krewetki doskonale przeczesują dno akwarium w poszukiwaniu odpowiedniego dla siebie pokarmu. Ślimaki idealnie sprawdzają się do walki z glonami na szybach oraz dekoracjach akwarium. Ryby takie jak otoski czy kosiarki zjadą ogromne ilości glonów. Ilość ryb oraz krewetek należy dobrać stosownie do pojemności akwarium. Zbyt mała ich ilość nie spowoduje pożądanego efektu. Dla tych zwierząt należy także ostrożnie dobrać towarzyszy. Z racji tego, że są małe często padają ofiarą większych ryb akwariowych. Zwierząt odpowiadających za czyszczenie akwarium nie należy zbyt obficie dokarmiać. Jeśli nauczymy je pobierać sztuczny pokarm po pewnym czasie przestaną interesować się glonami. Ryb dennych, ślimaków oraz krewetek, które są w akwarium ogólnym można w ogóle nie karmić. Te zwierzęta zawsze znajdą dla siebie coś na dnie akwarium.

Filtr wewnętrzny do dużego zbiornika.

Filtr wewnętrzny nie jest najlepszym rozwiązaniem do dużych zbiorników. Ze względu na niewielką ilość mediów filtracyjnych jakie posiada nie jest często wybierany. W dużych akwariach, w których nie ma możliwości z jakiegoś powodu na podłączenie filtra zewnętrznego można podłączyć dwa filtry wewnętrzne. Taki system filtracji pozwoli nam na wymuszenie ruchu wody w całym zbiorniku. Dzięki temu zanieczyszczenia nie będą zatrzymywały się, wszystkie zostaną wychwycone przez filtry. Filtr wewnętrzny powinien mieć możliwość zamontowania mediów biologicznych. W dużych akwariach nie można pozwolić sobie na urządzenie wyposażone jedynie w gąbkę filtracyjną. Gąbki oraz media czyścimy zawsze w wodzie pochodzącej ze zbiornika. Filtracja wpływa korzystnie na przejrzystość wody, jeśli mamy z nią problem do filtra można włożyć watę filtracyjną, która doskonale wychwytuje nawet najmniejsze zanieczyszczenia. Nie każde urządzenie wyposażone jest w funkcję napowietrzania. Jeśli zauważymy, że powierzchnia tafli wody jest nieruchoma należy dołożyć brzęczyk. Zwiększenie ilości tlenu dobrze wpływa na ryby. Napowietrzanie ważne jest zwłaszcza w nocy, kiedy rośliny również pobierają z wody tlen.

Zakupy w sklepie Plantica

Sklep akwarystyczny Plantica oferuje swoim klientom szeroki wybór urządzeń oraz produktów do prowadzenia akwarium. Dostępnych mamy także bardzo dużo urządzeń oraz preparatów do prowadzenia oczka wodnego. Spośród szerokiej gamy produktów znajdą Państwo u nas filtry wewnętrzne oraz filtry zewnętrzne, grzałki, akwaria oraz zestawy, szafki akwarystyczne, pokrywy, belki oświetleniowe, zestawy Co2 do nawożenia roślin, nawozy dla roślin oraz mnóstwo innych akcesoriów. Początkujący akwaryści znajdą w naszej ofercie zestawy do założenia pierwszego akwarium. W zestawie znajduje się filtr wewnętrzny, grzałka, pokrywa z oświetleniem oraz podkładka pod akwarium. W zestawie nie ma roślin oraz aranżacji, którą należy zakupić osobno. W razie problemów z dobraniem odpowiednich elementów do akwarium służymy pomocą. Nasi konsultanci odpowiadają na maile, a także doradzają przez telefon. Zakupiony towar wysyłany jest do klientów przy użyciu najpopularniejszych firm kurierskich. Paczkę można zamówić do punktu odbioru, paczkomatu lub na adres domowy. Zamówienia na duże akwaria oraz ciężkie produkty wysyłane są do klientów na paletach. Dzięki temu mamy większą pewność, że produkt dojedzie do klienta nieuszkodzony. Istnieje możliwość wysłania zakupów po przedpłacie lub za pobraniem. Zakupów można także dokonać w sklepie stacjonarnym, który mieści się we Wrocławiu. Ceny produktów w sklepie stacjonarnym oraz sklepie internetowym są takie same. Rabaty naliczają się przez system automatycznie.