Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Cena

Cena

  • 281,00 zł - 5 872,00 zł

Marka

Marka

Filtry ciśnieniowe do oczka wodnego.

Aktywne filtry

Filtry ciśnieniowe do oczka wodnego.

Filtry ciśnieniowe są dobrym rozwiązaniem do większości oczek wodnych. Dzięki ich zastosowaniu przefiltrowaną wodę można podawać na kaskadę czy też strumyk. Większość filtrów ciśnieniowych wyposażona jest dodatkowo w lampę UV. Lampa UV doskonale zwalcza pierwotniaki, a także likwiduje zieloną wodę w oczku wodnym. Jest bezpieczna dla ryb i roślin. W znaczny sposób ogranicza rozprzestrzenianie się patogenów i czynników chorobotwórczych. Lampa UV to konieczność jeśli zależy nam na klarownej wodzie ze zdrowymi rybami. Oprócz lampy i filtra w skład zestawu wchodzi jeszcze pompa. Pompę należy wybrać odpowiedniej wydajności, tak by zbyt duże ciśnienie nie spowodowało uszkodzenia filtra ciśnieniowego.

Czym kierować się wybierając zestaw filtracyjny?

Wybierając system filtracyjny do oczka wodnego należy pamiętać o kilku istotnych czynnikach. Najważniejsza kwestia to wybrać większy filtr ciśnieniowy niż zaleca to producent. Dzięki temu będziemy mieć nad filtrację, która zwiększy klarowność wody w oczku. Wysokiej klasy filtr ciśnieniowy posiada funkcję samoczyszczenia. Czyszczenie takiego filtra ogranicza się jedynie do przekręcenia wajchy. Brudna woda wylatuje z filtra trzecim króćcem. Jest ona pełna zanieczyszczeń, jednak to doskonały, naturalny nawóz dla roślin i krzewów. Najlepiej wybrać także model z wbudowaną lampą uv. Dzięki temu mamy dwa urządzenia w jednym i nie musimy dodatkowo w innym miejscu instalować lamp uv. Oczko wodne z rybami wymaga znacznie mocniejszej filtracji niż oczko wodne bez ryb. Zestaw filtracyjny powinien być przynajmniej dwukrotnie wydajniejszy niż ten deklarowany przez producenta. Filtry ciśnieniowe sprawdzają się dobrze w oczkach o niedużej pojemności. Do stawów zaleca się wybrać zestaw filtracyjny z filtrem przelewowym o dużej pojemności. Tak więc zestaw należy wybrać biorąc pod uwagę pojemność stawu lub oczka wodnego, a także ilość ryb jaką zamierzamy hodować w naszych stawach. Podczas zarybienia pamiętajmy o tym, że ryby należy wpuszczać stopniowo oraz o tym, że z czasem zaczną się w naszym oczku rozmnażać. Minusem filtrów ciśnieniowych jest to, że zestaw ten przeznaczony jest do oczek o pojemności do 30.000 litrów. Wszystkie większe oczka wodne trzeba filtrować przy użyciu filtrów przelewowych.

Budowa filtra ciśnieniowego.

Filtr ciśnieniowy składa się z kilku warstw i elementów. Woda do filtra wpada przez króćce, następnie oczyszczana jest przez gąbki, w które filtr jest wyposażony. W zależności od tego jak filtr jest duży dobierana jest do niego odpowiednia ilość i wielkość wkładów filtracyjnych. Każdy filtr ciśnieniowy posiada gąbki filtracyjne ułożone w kolejności od najrzadszej do najgęstszej. Następnie woda przepływa przez wkłady biologiczne takie jak biobale, ceramika czy kaldness. Ostatnim etapem filtracji jest usuwanie bakterii i patogenów przy użyciu lamp UV wbudowanych w korpus filtra. Lampa UV wyposażona jest w żarnik, który trzeba regularnie wymieniać. Najlepszym rozwiązaniem jest zmiana tego elementu na początku każdego sezonu.

Konserwacja filtrów ciśnieniowych.

Filtr ciśnieniowy z funkcją samoczyszczenia czyścić należy zdecydowanie rzadziej, dzięki tej funkcji nie musimy zbyt często otwierać całego urządzenia. Szybkie czyszczenie co 2-3 tygodnie, które trwa kilka minut pozwala nam otwierać filtr zaledwie kilka razy w sezonie. Konserwacja polega na wyjęciu ze zbiornika wszystkich wkładów filtracyjnych i wypłukanie ich koniecznie w wodzie pochodzącej z oczka wodnego. Dzięki temu nie zabijamy bakterii filtracyjnych, które zasiedlają gąbki oraz wkłady biologiczne w filtrze. Raz w sezonie dobrze jest przesmarować wszystkie uszczelki w urządzeniu smarem silikonowym. Taki zabieg zapobiegnie wyciekom.

Produkty do oczka wodnego w sklepie Plantica.

Sklep akwarystyczny Plantica posiada szeroki asortyment produktów do oczek wodnych. Zaczynając od tego, że w sklepie można zamówić plastikowe oczka wodne. Niecki wodne dostępne są w wielu różnych wymiarach i kształtach. Gotowe oczka wodne to dobre rozwiązanie zwłaszcza jeśli chcemy otrzymać trwały produkt. Producent oczek wodnych udziela 10-letniej gwarancji. Oczko wodne jest odporne na warunki atmosferyczne, nie ulega także uszkodzeniu mechanicznemu. Znajdą u nas także niezbędne elementy do budowy kaskady oraz strumyka ogrodowego. Do uruchomienia każdej kaskady potrzebna jest pompa, którą znajdą Państwo na naszych aukcjach. Oprócz pomp do kaskad i filtrów w ofercie posiadamy także pompy napowietrzające do oczek wodnych. Ich głównym celem jest wtłaczanie powietrza pod ciśnieniem pod taflę wody. Takie rozwiązanie sprawia, że latem rybom nie brakuje powietrza, zimą zapobiega to zamarzaniu tafli wody. Każdy staw powinien zostać uzbrojony w takie urządzenie. Tlen wspomaga także walkę z glonami, które atakują oczko wodne zwłaszcza podczas ciepłych miesięcy. Do utrzymania czystości dobrym rozwiązaniem jest zakup odkurzacza wodnego. Odkurzacz to urządzenie z pompą, które oczyszcza dno naszego stawu z mułu oraz resztek pokarmu i rozkładających się roślin. Brudna woda może zostać wykorzystana do podlewania roślin w ogrodzie. Do oczek o dużej pojemności polecamy zakup odkurzacza wyposażonego w dwie pompy. Taki produkt pracuje w trybie ciągłym i nie musimy czekać na opróżnianie zbiornika. Godnym polecenia jest odkurzacz Pondovac 5 marki Oase. Zawiera zestaw wszystkich niezbędnych elementów do jego uruchomienia oraz kilku końcówek do wyczyszczenia dna stawu. Przeznaczony jest do oczek wodnych o dużej pojemności ze względu na dużą wydajność pomp.

Zakupy filtra ciśnieniowego w sklepie Plantica. Promocje na zestawy filtracyjne.

W internetowym sklepie akwarystycznym Plantica mogą liczyć Państwo na szeroki wybór filtrów do stawu wodnego. Posiadamy filtry zarówno do dużych oczek wodnych i stawów jak i małych przydomowych sadzawek. Filtr ciśnieniowy trzeba wybrać odpowiedni do wielkości zbiornika, który zamierzamy filtrować. Im więcej rybek w zbiorniku tym większy filtr powinniśmy zakupić. Nasza firma oferuje zarówno sprzedaż osobnych elementów jak i sprzedaż gotowych zestawów. Zestaw składa się zawsze z pompy, węża oraz filtra. Opcjonalnie zestaw może składać się jeszcze z lampy UV. W ofercie znajdą także Państwo inny rodzaj filtrów do oczka wodnego. Oprócz filtrów ciśnieniowych dostępne mamy jeszcze filtry przelewowe. W porównaniu do filtrów ciśnieniowych filtry przelewowe trzeba zamontować na brzegu zbiornika. W naszym sklepie na zestawy filtracyjne często jest promocja. Dzięki temu produkty dobrej jakości mogą Państwo kupić u nas w atrakcyjnej cenie. Produkty można zamówić z dostawą do domu lub odebrać we Wrocławiu w siedzibie firmy. Zestaw dodatkowo zawiera opaski zaciskowe, które zapobiegają zsunięciu się węża z króćca. Zakupiony towar objęty jest dwuletnią gwarancją. Każdy zestaw zakupiony w naszym sklepie