Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 109,00 zł - 746,00 zł

Aquael

30 produktów

Wyświetlono 1-24 z 30 produktów
Aktywne filtry

Oświetlenie led zdobyło rynek akwarystyczny i nie bez powodu cieszy się niesłabnącą popularnością. W porównaniu z tradycyjnymi świetlówkami lampy led są znacznie bardziej energooszczędne (zużywają nawet o połowę mniej energii). Ich zaletą jest także elastyczność (duże zróżnicowanie parametrów). Można je dopasować w zasadzie pod potrzeby każdego małego i średniego akwarium. Nie bez znaczenia ekonomicznego jest ich żywotność. Zwykle led zapewnia do 50 tys. godzin pracy. Które oświetlenie wybierać i na co zwracać uwagę?

Aquael – klasa sama w sobie

Jedną z najnowocześniejszych technologii oświetleniowych dostępnych na rynku akwarystycznym są produkty Aquael. Seria LEDDY SLIM przeznaczona jest do oświetlania zbiorników otwartych, niewyposażonych w pokrywy. Dotyczy to zarówno akwariów słodkowodnych (linia SUNNY i PLANT), jak i morskich (MARINE i ACTINIC). Zapewnia dobry rozwój roślin i innych organizmów (np. koralowców), a jednocześnie naturalną ekspozycję. Sprzęt jest wyposażony w specjalne rozsuwane wsporniki, dzięki czemu można go instalować w dużym zakresie długości zbiorników (od 20 do 120 cm).

Co jest istotne przy wyborze oświetlenia?

Poza wspomnianymi atutami (żywotność, energooszczędność i uniwersalność) warto sprawdzić przede wszystkim moc (W). Ostatni z wymienionych parametrów zależy od pojemności akwarium, głębokości (tzn. wysokości ściany), a także obsady. Istotny jest rodzaj diod, ściśle związany z temperaturą barwową. W tym wypadku serie automatycznie dopasowano do potrzeb konkretnych typów zbiorników. W dalszej kolejności znaczenie ma design. Minęły już czasy samodzielnego klejenia akwariów na metalowych ramach i stosowania tradycyjnego oświetlenia. Obecnie estetyka to podstawa. Aquael o płaskim, nowoczesnym, nieco futurystycznym kształcie wyróżnia się i pod tym względem. Na plus – rzecz jasna.