Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 17 238,00 zł

Dysze fontannowe w zestawie

Dysze fontannowe w zestawie

Dodatkowe wejście na skimmer

Dodatkowe wejście na skimmer

Dodatkowe wyjście na kaskadę

Dodatkowe wyjście na kaskadę

Lampa UV-C w zestawie

Lampa UV-C w zestawie

Sterowanie wydajnością pompy

Sterowanie wydajnością pompy

Maksymalna wydajność pompy [l/h]

Maksymalna wydajność pompy [l/h]

Maksymalna wysokość podnoszenia słupa wody [m]

Maksymalna wysokość podnoszenia słupa wody [m]

Pobór mocy (max) [W]

Pobór mocy (max) [W]

Pompa do oczka wodnego

427 produktów

Wyświetlono 1-24 z 427 produktów

Aktywne filtry

Czy pompa do oczka wodnego jest potrzebna? 

 W celu utrzymania zbiornika wodnego w odpowiednim stanie i kondycji należy zastanowić się nad zamontowaniem pompy do oczka wodnego. Pompy do oczek wodnych mają wiele zastosowań, można używać ich, jako pomp napowietrzających, pomp zasilających zestawy filtracyjne, mogą również być podłączone pod skimmery, kaskady czy fontanny. Pompka do oczka wodnego jest również odpowiedzialna za wstępne oczyszczanie. Jeżeli twoje oczko wodne nie jest zbyt duże, nie przekracza 10m2 a głębokość oczka jest mniejsza niż 1m jest niemal pewne, że nie będziesz w stanie bez odpowiedniej pompy do oczka wodnego oraz filtracji osiągnąć czystej i klarownej wody. Pompa do oczka wodnego zapewnia również odpowiednie natlenienie wody, które wpływa nie tylko na jej wygląd, ale przede wszystkim jest konieczne do prawidłowego funkcjonowania ekosystemu w naszym zbiorniku wodnym. Cena pompy zależnie od parametrów waha się od kilkunastu złotych do kilku tysięcy złotych.

Jaki rodzaj pompy dobrać do naszego oczka?

Dobór pompy jest uzależniony przede wszystkim od wielkości naszego oczka wodnego, im większe oczko tym odpowiednio większa wydajność pompy do oczka wodnego (oraz większa cena za pompę).  Wydajność to nic innego jak maksymalna ilość wody, którą pompa do oczka wodnego może przepompować w ciągu godziny (zazwyczaj przedstawiana w litrach na godzinę – l/h). Jeżeli pompa będzie pracować z filtrem należy dobrać odpowiednio jej moc do zamontowanego filtra, przyjmuje się zazwyczaj dobór pompy do oczka wodnego w stosunku 1 do 2 do maksymalnej objętości, w jakiej pracują filtry, czyli jeżeli posiadamy filtr, który obsłuży oczko do 20000 litrów należy zastosować pompę o wydajności około 10000 l/h. 

W przypadku zastosowania pompy do oczek wodnych w formie fontanny bądź kaskady ważnym parametrem jest wysokość podnoszenia wody (H max), która mówi nam na jak maksymalną wysokość pompa do oczka wodnego jest w stanie unieść wodę. Należy zwrócić uwagę na pewien aspekt, pompa do fontanny powinna być zamontowana na podwyższeniu, ponieważ jeżeli umieścimy pompę na dnie między mułem to istnieje duże ryzyko, że nasze dysze od fontanny ulegną zatkaniu i pompa do oczka wodnego nie spełni swojego zadania.

Kolejny parametr, który jest dosyć istotny to zużycie energii pompy do oczka wodnego, pobór mocy oznacza jednostka Wat. Największy popyt aktualnie jest na pompy do oczek wodnych o niskim zużyciu prądu, które zmniejszają zużycie energii w naszym domu, to tzw. pompy energooszczędne, oczywiście musi być zachowany jakiś kompromis między zużyciem a wydajnością, dlatego często ocenia się, czy stosunek zużycia prądu do wydajności jest odpowiedni. Energooszczędność to większa cena za pompę, lecz z upływem czasu iwestycja się zwraca.

Nie można również zapomnieć o długości kabla zasilającego, pompy do oczek wodnych często posiadają kable o długości około 10 metrów, zazwyczaj jest to odpowiednia długość na typowe zbiorniki wodne, ale jeżeli nam nie odpowiada warto zapoznać się z innymi modelami, które mogą mieć dłuższy bądź krótszy kabel mimo takich samych parametrów jak przy pompach z innym rozmiarem kabla.

 To najważniejsze informacje, o których musisz wiedzieć przy wyborze pompy do oczek wodnych.

Napowietrzanie, czy jest ważne?

Tak, to jedna z wymaganych rzeczy, jeżeli chcemy, aby wszelkie życie w oczku wodnym funkcjonowało bez żadnych problemów i żeby stworzyć prawdziwy dom pod wodą dla naszych stworzeń. Brak pompy do oczka wodnego z funkcją napowietrzania zwiększa ryzyko powstawania glonów. Brak pompki do oczek wodnych w naszym zbiorniku wodnym może przyczynić się do śmierci ryb, to ogromna cena, dlatego tak ważne jest, aby zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, pompa do oczka wodnego w tym wypadku będzie idealnym rozwiązaniem. Odpowiedni poziom tlenu sprzyja również rozwojowi pożytecznych bakterii tlenowych, a te są idealnym przeciwnikiem do tworzących się na dnie zbiornika wodnego zanieczyszczeń biologicznych, są jak filtry, bakterie tlenowe sprawiają, że woda jest czysta i klarowna. 

Zadbaj o swój ogród wybierając nasze produkty!

W naszej bogatej ofercie posiadamy pompy do oczka wodnego topowych marek takich jak: Oase, Eheim, Aqua Nova, TIP czy Aquael. Pompy do oczek wodnych z firmy Oase charakteryzują się nowoczesnym designem oraz solidnym wykonaniem. Oase to nie tylko jakość czy dobra cena, niektóre pompy mogą osiągać wydajność do 50000 litrów na godzinę przy stosunkowo niewielkim zużyciu prądu. Przykładowo pompa do oczka wodnego Aquamax Eco Titanium 51000 potrafi maksymalnie przepompować 51000 l/h swoją doskonałą wydajność zawdzięcza dzięki zoptymalizowanej budowie kanału odśrodkowego staliwnego korpusu części hydraulicznej. Titanium to niewygurowana cena i jak nazwa wskazuje solidna konstrukcja. Oase to wybór, który oznacza pewność, brak konieczności ciągłego serwisu. Dodaj z Oase urozmaicenia dla twojego ogrodu.

 Wiele osób w Polsce zaopatrza się w pompy do oczek wodnych z firmy Aqua Nova, mowa tutaj o modelach z serii NFPX, które charakteryzuje dogodna cena, duża energooszczędność oraz bardzo dobra jakość.  Pompy do oczka wodnego NFPX można łączyć na różne sposoby, jako pompę o działaniu tradycyjnym, czyli w połączeniu z filtrem a dalej wężem na kaskadę wodną. Można również łączyć ją z filtrem powierzchniowym, czyli skimmerem. Pozostałe zalety pompy do oczka wodnego z firmy Aqua Nova to długi przewód zasilający (10 metrów), dosyć duży prefiltr mogący pompować zanieczyszczenia o frakcji do 6 mm oraz elektroniczne zabezpieczenie (IC), które automatycznie odłącza pompę w przypadku braku wody.

Jeżeli mówimy o pompach fontannowych to najczęściej pożądanymi są modele Aquael PFN dostępne w wersjach zwykłej oraz ECO. Pompa do oczka wodnego z serii PFN to model od polskiego producenta, charakteryzuje ją niezawodność, dobra cena i długowieczność dzięki zastosowanemu w niej kordunowemu trzpieniowi ceramicznemu. PFN-y posiadają dwuletnią gwarancję, są bezpieczne dla zwierząt znajdujących się w oczku wodnym oraz posiadają długi kabel zasilający. 

Przyszedł czas na przedstawienie pompy do oczka wodnego z funkcją napowietrzania, w swojej ofercie posiadamy kategorie z produktami marki EHEIM z serii AIR.  Z pomocą Pompy do oczek wodnych z EHEIMA zapewnisz odpowiednie napowietrzenie swojego zbiornika. Dystrybucja tlenu powinna odbywać się cały rok a zwłaszcza w okresie lato-zima. Pompa do oczka wodnego EHEIM Air to przystępna cena i odpowiedni wybór, aby zapewnić zdrowie i rozwój ryb w naszym zbiorniku wodnym.

Gdzie kupić pompy do oczek wodnych? 

 Pompy do oczek wodnych mogą Państwo zakupić wchodząc na nasz sklep internetowy plantica.pl. Przy zakupach gdzie wartość koszyka przekracza 500 zł oferujemy darmową przesyłkę a przy odpowiedniej kwocie naliczy się państwu rabat. Dla naszych stałych klientów oferujemy program lojalnościowy. W razie problemów z wyborem pompy do oczka wodnego nasi konsultanci chętnie pomogą wybrać odpowiednią pompę do oczka wodnego. Niska cena produktów, najświeższe informacje i nieoceniona pomoc naszych doradców w wyborze odpowiedniego sprzętu to nasza dewiza. Skorzystaj z naszych usług!