Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Cena

Cena

  • 189,00 zł - 504,00 zł

Marka

Marka

Oczka do 200L

Aktywne filtry

Czym jest plastikowa forma do oczka wodnego? Instalacja formy w ogrodzie.

             W największym skrócie jest to gotowe oczko. Do wykorzystania formy wystarczy tylko wykopać dół w ogrodzie, wyścielić go włókniną i umieścić formę w wykopanym dole. Montaż gotowego oczka wodnego jest bardzo prosty i nie zajmuje wiele czasu. Forma oczka posiada półki umożliwiające posadzenie roślin. Kształt półek uzależniony jest od wybranej niecki. Oczka ogrodowe doskonale sprawdzają się do hodowli roślin wodnych oraz bagiennych  z tylko częściowym zanurzeniem w wodzie. W naszym sklepie znajdą Państwo kosze na rośliny wodne. Dzięki nim łatwo wyjąć rośliny z oczka na czas zimy.

Z czego wykonana jest forma do oczka wodnego?

             Wytłoczka wykonana jest ze sztucznego materiału - polietylenu (PE). Dzięki użyciu tego surowca do stworzenia formy, jest ona w 100% odporna na warunki atmosferyczne. Nie ulega także odkształceniom, jest bezpieczna dla ryb oraz innych zwierząt zamieszkujących nasze oczko. W żaden sposób nie wpływa na parametry wody. Gotowa niecka posiada 15 lat gwarancji. Dostępne są także kaskady wodne wykonane z tego samego materiału. Dzięki temu możemy stworzyć wspaniały wodospad, który doskonale będzie pasował do oczka oraz reszty ogrodu. Montowanie kaskad jest bardzo łatwe, podczas aranżacji pod kaskadą warto zostawić trochę miejsca na filtry. Oczywiście musimy pamiętać o łatwym dostępie do nich w razie konieczności serwisu urządzenia. Gotowe wytłoczki oczka wodnego nadają się również dla klientów, których ogród nie jest zbyt wielki. Dostępnych jest ponad 20 różnych form. Każda z nich ma inny kształt oraz pojemność.

Wyposażenie dodatkowe do oczka wodnego.

             Oczka wodne są zbiornikami zamkniętymi. Do ich prawidłowego funkcjonowania niezbędne jest zainstalowanie zestawu filtrującego. Wyjątkiem są oczka wodne, w których nie ma ryb. Filtry w takich oczkach nie są niezbędne. Jeśli jednak nasza forma ma stanowić dom dla ryb, niezbędna jest instalacja filtrów w ogrodzie. Filtry montuje się na zewnątrz oczka wodnego. Filtry od oczka wodnego można wkopać w ziemię, tak by nie szpeciły naszego ogrodu. Posiadając filtr ciśnieniowy ograniczamy się do serwisu raz w miesiącu. Czyścimy gąbki w wodzie z oczka.Dosłownie kilka minut i gotowe. Ogród to idealnie miejsce na oczko wodne. Forma do oczka wodnego jest doskonałym zbiornikiem na magazynowanie wody deszczowej. Podczas pory suchej dajemy schronienie wielu gatunkom płazów. Oczko wodne bardzo ożywia ogród. W okół niego gromadzi się wiele owadów, ptaków. Dzięki temu możemy obserwować naturę z bliska.

Zalety plastikowej formy do oczka wodnego :

- duża odporność na warunki atmosferyczne

- 15 lat gwarancji producenta na wszystkie formy

- forma do oczka wodnego nie wymaga skomplikowanego montażu

- gotowa forma, nie dziurawi się w porównaniu do oczek wodnych wykonanych z folii

- przeniesienie oczka z formy w inne miejsce jest stosunkowo łatwe

Niestety mniejsze formy oczka wodnego nie nadają się dla ryb. Ze względu na małą pojemność w lecie woda zbyt mocno się nagrzeje, zimą całość zamarznie.

Zakładanie oczka wodnego - najważniejsze informacje.

             Decydując się na oczko, warto odpowiednio przygotować do tego swój ogród. Przy wyborze lokalizacji trzeba pamiętać o dostępie do prądu. Istotne jest także by oczko znajdowało się w zacienionym fragmencie ogrodu. W miejscu gdzie zostanie wkopana forma należy wykopać odpowiedni dół. Wykładamy go włókniną by zabezpieczyć oczko przed przebiciem. Następnie gotowa forma musi zostać wypoziomowana. Kolejnym krokiem jest napełnienie zbiornika wodnego. Oczka wodne można zalać wodą wodociągową, trzeba jednak dodać do niej odpowiednie preparaty, by nadawała się dla ryb. Produkty, które polecamy do zbiornika wodnego to preparaty polskiej marki Hydroidea.      Na starcie oczka najważniejsze jest podanie płynu pondstabil oraz bakterii ecogerm starter. Po dwóch tygodniach forma jest gotowa na przyjęcie ryb.

Urządzenia do zbiornika wodnego.

Jeśli w oczku wodnym planujemy mieć ryby należy zapewnić im odpowiednie warunki. W naszym sklepie znajdą Państwo pompy oraz filtry ogrodowe. Są to niezbędne urządzenia do funkcjonowania oczka z rybami. W okresie zimowym oraz podczas dużych upałów latem warto zamontować dodatkowe napowietrzanie. Nawet mała pompka sprawi, że oczko nie zamarznie podczas srogiej zimy. Latem dostarczy niezbędną ilość tlenu do naszego zbiornika wodnego. Pompki ogrodowe dobrze jest zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi. Jeśli nasz ogród nie posiada miejsca na narzędzia, w którym można ją schować, wystarczy przykryć ją plastikowym wiaderkiem. Poza urządzeniami bardzo ważną funkcję pełnią także rośliny wodne. Są naturalnym filtrem, a także napowietrzają wodę i pozbawiają ją szkodliwych azotynów. Zwłaszcza na początku warto posadzić rośliny wodne.

Pielęgnacja zbiornika wodnego.

Oczko wodne należy regularnie czyścić. Podczas serwisu częściowo podmieniamy wodę. Usuwamy także zamulenie z dna zbiornika wodnego. Do tego celu doskonale sprawdza się odkurzacz. Zasysa wodę z dna oczka, następnie woda przepływa przez wkłady i oczyszczona wraca do oczka. Wodą z oczka można także podlać ogród, jest bardzo bogata w azot, który wykorzystują rośliny do wzrostu. Woda z oczka to gotowa odżywka dla wszystkich roślin. Podlewając ogród w ten sposób możemy mieć pewność, że kwiaty oraz krzewy będą pięknie rosły.

Gdzie można zamówić nieckę do oczka wodnego?

Plastikowe niecki oczka wodnego dostępne są na stronie internetowej sklepu Plantica. Dostępnych jest ponad 20 różnych oczek wodnych. Najmniejsze oczka mają ok 150l pojemności, największa dostępna forma ma pojemność 1000l. Każde oczko ma inny kształt oraz głębokość. Oczka o głębokości powyżej 60 cm będą odpowiednie dla ryb do zimowania. Nie można jednak zapomnieć o uruchomieniu na czas zimy napowietrzania, które zapobiegnie zamarznięciu tafli wody. Oczka można zamówić także z dostawą do domu. Forma oczka jest starannie zapakowana na palecie przez co nie dochodzi do jej uszkodzeń w transporcie. Gotowa forma do oczka wysyłana jest do klienta w ciągu 24h od złożenia zamówienia. Koszt wysyłki oczek wodnych to jedyne 129 zł. Gotowa forma dostępna jest do kupienia w sklepie stacjonarnym Plantica we Wrocławiu. Po złożeniu zamówienia paczka gotowa jest do odebrania jeszcze tego samego dnia.