Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka morska

Akwarystyka morska

Filtruj według

Cena

Cena

  • 45,00 zł - 76,00 zł

Marka

Marka

Fluor-f do akwarium morskiego

Zapraszamy do odkrycia Fluor F, unikalnego preparatu dla Twojego akwarium morskiego, dostępnego na Plantica.pl. Nasz produkt to gwarancja zdrowego rozwoju i piękna roślin oraz organizmów morskich, pomagając w utrzymaniu optymalnego poziomu fluoru w wodzie. Fluor F wspiera procesy życiowe roślin, zapewniając im niezbędne składniki do wzrostu oraz zdrowego, zielonego wyglądu. Równocześnie, nasz preparat dba o zdrowie mieszkańców Twojego akwarium, umożliwiając im cieszenie się krystalicznie czystą i zdrową wodą. W Plantica.pl stawiamy na sprawdzone rozwiązania w akwarystyce morskiej, oferując produkty najwyższej jakości, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających hodowców. Odkryj świat podwodnej przygody z nami i spraw, aby Twoje akwarium morskie prosperowało w najlepszej kondycji!

Aktywne filtry

Delikatność ekosystemu akwarium morskiego.

Większość akwarystyów, zarówno tych morskich jak i słodkowodnych, wie, że prowadzenie akwarium morskiego, w szczególności rafowego to nie lada wyzwanie. Posiadanie takiego zbiornika musi być poprzedzone skrupulatnym gromadzeniem wiedzy. Tylko rzetelne i profesjonalne podejście do akwarystyki morskiej pozwoli nam na odnoszenie sukcesów w prowadzeniu tego typu zbiornika.

Oczywiście, każda dziedzina życia powinna być prowadzona z należytą starannością i profesjonalizmem, aczkolwiek wiele dziedzin może wybaczać pewne błędy i niedociągnięcia. Z akwarium rafowym nie pójdzie na już tak gładko. Wszelkie potknięcia zostaną nam szybko pokazane poprzez kondycję i wygląd naszych korali.

Podstawowym działaniem, którego pilnować musi każdy akwarysta morski to regularne badania wody, które możemy wykonać samodzielnie w domu, i to na kilka różnych sposobów.

Minerały i pierwiastki śladowe w akwarium morskim - fluor.

Po co jednak badać wodę, skoro kupujemy profesjonalną sól, która powinna mieć już w sobie wszystko, co potrzeba, a jeśli czegoś brak, uzupełnimy to podmianą wody.

Klienci, którzy posiadają nieduże akwaria, mogą opierać prowadzenie i chemię wody, bazując na regularnych podmianach wody. W dużych akwariach taka metoda już nie przejdzie, tym bardziej, kiedy koralowców jest naprawdę sporo w wodzie. Zużycie niektórych składników jest wtedy dużo większe, a także nierównomierne.

Fluor jest dziś jednym z takich składników, o którym będziemy mówić. Fluor jest bardzo istotnym składnikiem w wodzie morskiej. Jedną z podstawowych funkcji fluoru jest pomoc w walce z pasożytami, i ochrona koralowców przez ich szkodliwym działaniem.

Fluor dodatkowo działa hamująco na rozwój bakterii i glonów.

Na tym nie koniec, gdyż obecność fluoru jest niezbędna do przeprowadzenia złożonych procesów fizjologicznych u koralowców.

Fluor niezbędny jest do prawidłowego budowania szkieletów naszych korali, które przy jego niedoborze mogą stać się słabe i łamliwe.

Obecność fluoru, który pojawia się między innymi jako fluorek sodu, to wzmocnione wybarwienie koloru niebieskiego.

Jego niedobór można rozpoznać po matowieniu koralowców, ich spowolnionym tempie wzrostu, czy ogólną utratą kolorów.

Serwis akwariów i suplementacja brakujących składników wody morskiej.

Dozowanie brakujących minerałów i pierwiastków śladowych najlepiej określić na podstawie testów wody. Podstawowe pomiary możemy wykonać samodzielnie, za pomocą testów kropelkowych, lub tak zwanych fotometrów.

Jednak nie wszystkie pierwiastki jesteśmy w stanie zmierzyć samodzielnie, generalnie wynika to z braku takiego testu dostępnego w branży akwarystycznej.

Z pomocą przychodzą nam testy ICP, czyli pomiary o niezwykle wysokiej, laboratoryjnej dokładności, które zmierzą nam poziomy około 30-40 parametrów, w tym fluoru właśnie.

Znając konsumpcję tego pierwiastka w naszym zbiorniku, właśnie na podstawie dwóch-trzech testów ICP, jesteśmy w stanie precyzyjnie określić ilość tego związku, którą musimy suplementować w naszych akwariach, bez ryzyka o jego przedawkowanie, które również może okazać się szkodliwe, a nawet bardziej niż jego niedobór.

Utrzymanie parametrów, choćby takich jak fluor, jest szczególnie istotne w przypadku zbiorników zdominowanych przez korale SPS, które swą pełną urodę pokażą dopiero przy idealnych i stabilnych parametrach wody w naszym zbiorniku.