Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Preparat na muł i szlam do oczka wodnego

Aktywne filtry

Preparat na muł i szlam do oczka wodnego

Oczko wodne jest zamkniętym zbiornikiem wodnym. Bardzo trudno jest w nim utrzymać stabilne parametry wody. Problemy z jakością wody sprzyjają powstawaniu glonów. Glony bardzo szybko w lecie zarastają oczko wodne i stają się konkurencją dla ryb i roślin, które się w nim znajdują. Rozkładające się glony wraz ze szczątkami roślin, niezjedzonym pokarmem opadają na dno i tworzy się muł i szlam. Czyszczenie dna zbiornika może okazać się bardzo problematyczne. Dotyczy to zwłaszcza dużych i głębokich zbiorników wodnych. Można wykorzystać do oczyszczania wody korzystne kultury bakterii. Zajmują się one rozkładem szkodliwych składników roślin oraz likwidują efekt nieprzyjemnego zapachu wody. Bakterie są jednak bardzo narażone na promieniowanie uv. Podczas podawania każdego produktu zawierającego bakterie, lampę UV należy w oczku wodnym wyłączyć. Stosowanie tego preparatu zmniejsza konieczności wymiany wody w oczku wodnym. Jest to także dobra alternatywa dla osób, które nie posiadają odkurzacza do sprzątania dna zbiornika. W stawach hodowlanych preparat powinien być stosowany regularnie w celu oczyszczania dna zbiornika wodnego. Działanie preparatu jest uzależnione od temperatury wody. Nie zaleca się stosowania go, gdy temperatura wody wynosi mniej niż 8 stopni. Jest to bardzo wydajny produkt, który lepiej zadziała jeśli napowietrzysz wodę. Powstanie szlamu trwa długi czas i nie należy się spodziewać, że oczko wodne uda się oczyścić już po jednej dawce preparatu.

Stosowanie preparatu

Preparat na muł i szlam powinien być podawany tylko przy odpowiednich warunkach. W przeciwnym razie może on zwyczajnie nie zadziałać. Najważniejszą kwestią, o której należy pamiętać jest wyłączenie lampy UV. Lampa UV zapobiega powstawaniu glonów, zabija jednak także pożyteczne bakterie, które znajdują się w filtrze biologicznym. Wydajny preparat najlepiej działa w wodzie o temperaturze wyższej niż 8 stopni. Na tafli zbiornika wodnego rozprowadź równomiernie środek. Granulat szybko opada na dno zbiornika i zaczyna działać. Podczas stosowania tego preparatu nie należy wyłączać pompy, wskazane jest także dodatkowe napowietrzanie wody. Duża wydajność, szybki efekt oraz gwarancja działania to kluczowe cechy, preparat jest także bezpieczny dla ryb oraz wszystkich organizmów wodnych. Preparat granulowany dobrze rozpuszcza się w wodzie, jest wzbogacony aktywnym tlenem. Dzięki temu zapobiegniesz mętnieniu wody w zbiorniku wodnym. Preparat zawiera także środek do zwalczania glonów w zbiorniku wodnym. Dzięki temu otrzymujemy środek 3w1, który zapewnia usuwanie szlamu oraz mułu z dna oczka, poprzez tlen, który zawiera zwiększa filtrację biologiczną. Czystość wody zwiększy się już po kilku godzinach od podania środka. Produkt może spowodować także mocne bomblowanie dna zbiornika wodnego. Dzieje się tak, gdyż bakterie rozkładają substancje organiczne znajdujące się na dnie. Usuwa także odchody ryb, pozwala to zapobiec dalszemu powstawaniu zanieczyszczeń. Produkt nadaje się do stosowania także w stawach kąpielowych, naturalnych basenach jest bezpieczny dla ludzi oraz zwierząt.

Inne sposoby na oczyszczanie oczka wodnego

W małym oczku wodnym najczęściej usuwa się muł podczas całkowitego sprzątania oczka. Należy całkowicie wymienić wodę, ryby odłowić do innego zbiornika, w którym będą mogły kilka dni poczekać na dojrzewanie wody w głównym zbiorniku. Żeby skutecznie osiągnąć czystość wody należy mieć bardzo wydajną filtrację biologiczną. Duży filtr oraz mocna pompa wspomogą namnażanie się bakterii w filtrze, które ograniczą do minimum konieczności wymiany wody. Przeciw mętnieniu wody oraz zielonym zakwitom do filtracji można dodać także lampę UV. Doskonale działa w usuwaniu zielonej wody w oczkach wodnych. Problemem pozostaje jednak usuwanie szlamu, który osadza się na dnie oczka wodnego. Do walki z odmulaniem dna zbiornika dobrze sprawdzi się także odkurzacz do oczek wodnych. Odkurzacz wciąga znajdujące się na dnie zbiornika obumarłe materiały, szczątki roślin, niezjedzony pokarm, wpadające do wody liście. Przy użyciu dyszy wciągamy z dna oczkach wodnego zabrudzenia, które wędrują do znajdującego się na brzegu odkurzacza. Lepsze modele odkurzaczy mają funkcje, która pozwala na ciągłą pracę bez zatrzymywania. Tańsze modele po zapełnieniu zbiornika, zatrzymują się, opróżnia się zbiornik i dopiero po chwili znów można zacząć oczyszczać oczko wodne. Zanieczyszczenia zatrzymują się na gąbkach znajdujących się wewnątrz odkurzacza. Oczyszczoną wodę można z powrotem wlewać do oczka przy użyciu węża odpływowego lub używać jej do podlewania roślin w ogrodzie. Odkurzacza dobrze sprawdzają się do zbiorników wodnych , które nie są zbyt dużej wielkości. Nie sprawdzą się one w stawach hodowlanych o dużej pojemności. Do wielkich zbiorników wodnych można jedynie użyć preparatów bakteryjnych, które wspomogą oczyszczanie dna zbiornika. Największy problem z zamulonym dnem pojawia się podczas lata, kiedy ciepła woda kwitnie i pływa w niej dużo zanieczyszczeń. Preparat z aktywnym tlenem dostarcza także niezbędną ilość tego pierwiastka do wody. Co bardzo ważne tych preparatów można używać do oczek wodnych, w których pływają jesiotry. Większość produktów dostępnych na rynku nie nadaje się do użycia przy tych rybach ze względu na ich niezwykłą delikatność. Preparaty nie wpływają także negatywnie na florę bakteryjną w filtrze. Nie ma więc obaw, że po zastosowaniu środka będziemy mieć problem z azotynami oraz azotanami.

Preparaty do oczek wodnych w sklepie Plantica

Nasz sklep akwarystyczny w swojej ofercie posiada także szeroką gamę produktów do oczka wodnego. Do zbiorników wodnych posiadamy nie tylko preparaty ale także sprzęt, który pozwala na utrzymanie odpowiednich parametrów oraz przejrzystości wody w oczku wodnym. W asortymencie sklepu znajdą Państwo zestawy filtracyjne do małych oczek oraz dużych stawów. Zestawy składają się z pompy, filtra oraz węża. Większość z nich posiada także na wyposażeniu lampę UV. Oprócz zestawów dostępne są także pompy napowietrzające, pokarmy dla ryb, nawozy dla roślin. Spośród wielu preparatów do oczka wodnego na naszej stronie można znaleźć produkty w pełni bezpieczne dla ryb oraz płazów, które nie wpływają w negatywny sposób na funkcjonowanie oczka wodnego. Najbardziej popularne są preparaty bakteryjne, które służą do zaszczepienia kolonii bakteryjnych w filtrze zapewniających aktywną filtrację biologiczną. Polecamy także wybór preparatów bakteryjnych, które służą do biologicznego oczyszczania wody. Dostępne są opakowania przeznaczone do małych oraz dużych zbiorników wodnych. Zamówienia wysyłamy do klientów w całej Polsce przy użyciu najbardziej popularnych firm kurierskich. Paczki wysyłane są w ciągu 24h od złożenia zamówienia. Dostawa po przekroczeniu 99 zł jest darmowa, wyjątek stanowią paczki, które przekraczają wagę 30kg.