Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Cena

Cena

  • 20,00 zł - 2 619,00 zł

Marka

Marka

Dysze fontannowe do oczka wodnego

Aktywne filtry

Marzeniem wielu z nas jest posiadanie oczka wodnego, które będzie zdobiło nasz ogród. Oczko wodne pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, dzięki niemu w naszym ogrodzie możemy zaobserwować życie fauny i flory. Oczko wodne jest pięknym wystrojem ogrodu, jednak jak spełnić nasze marzenie abyśmy mogli się nim codziennie cieszyć? Przy planowaniu małego zbiornika na naszym ogrodzie warto zadbać o wybór miejsca, zbiornik nie powinien być bezpośrednio nasłoneczniony. Dobrze jeżeli zbiornik będzie usytuowany w półcieniu. Przy planowaniu naszego wymarzonego zbiornika warto zaplanować wszystko krok po kroku. Tak jak już wspominaliśmy najważniejsze jest miejsce. Następnie warto określić rozmiar zbiornika, z naszej strony preferujemy zbiorniki od wielkości średniej do dużej. Kolejno powinniśmy zaopatrzyć się w folie oraz niezbędny sprzęt, który pomoże nam w jego pielęgnacji. Wybór roślin do zbiornika w ogródku również jest bardzo ważny, ponieważ każda z roślin jest zupełnie inna i dostosowana do różnych stref, które powstaną w naszym oczku. Następnie po aklimatyzacji naszego oczka powinniśmy udać się do sklepu, który zajmuje się hodowlą ryb odpowiednio przeznaczonych do tego zbiornika. Ostatnim etapem jest zewnętrzna aranżacja zbiornika. Oczko możemy wyposażyć w takie akcesoria jak dysze fontannowe, które dzielą się na kaskady i fontanny. Ale po kolei.

Podstawowa wiedza :

Na samym początku powinniśmy wykopać dziurę bądź skorzystać ze specjalnych zbiorników, które tak samo jak świeżą dziurę musimy wyłożyć nieprzepuszczalną grubą folią. Następnie jeżeli zdecydowaliśmy się na folie bez użycia zbiorników musimy nią wyłożyć dziurę, uprzednio formując pułki w naszym oczku na których umieścimy rośliny. Folie powinniśmy przymocować na je krańcach mocnymi, dużymi kamieniami i zabezpieczyć zaprawą. Pamiętajmy aby nie była to jednak zaprawa wapniowa ponieważ związki wapniu mogą przedostać się później do wody i zaszkodzić rybom. Gdy już nasze oczko jest obłożone folią, a jego krańce zabezpieczone możemy nalać wody. Nie musi to być woda specjalnie przygotowana, odpowiednia będzie kranówka. W czasie nalewania wody powinniśmy rozpocząć sadzenie roślin. Rośliny do oczka to na przykład rogatek sztywny, wywłócznik wodny te rośliny mogą być nam bardzo pomocne ponieważ zapobiegają one rozmnażaniu się niepożądanych glonów. Lilia wodna będzie chroniła nasz zbiornik przed nadmiernym ogrzewaniem się wody. Ryby które dobrze poradzą sobie w klimacie polskim to karaś czy karpie koi. Zbiornik w naszym ogrodzie powinien być od średniej do dużej wielkości, najlepiej gdy będzie miał około 5000l aby zapewnić spokojne przezimowanie rybom. Zbiornik o średniej wielkości nie będzie tak szybko się nagrzewał pod warunkiem, że jego głębokość będzie większa niż 1m. W małych zbiornikach zakłócona będzie równowaga biologiczna a woda będzie mało natleniona, ze względu na szybkie ogrzewanie się jej. Zbiorniki warto wyposażyć w skimmer - filtr powierzchniowy, napowietrzacz w upalne i zimne dni, filtr i pompę oraz przede wszystkim lampy uv, które będą ograniczać rozmarzanie glonów. Gdy w naszym oczku wodnym mamy już wszystkie niezbędne rzeczy możemy się zabrać za jego aranżacje zewnętrzną.

Dodatki upiększające oczko wodne :

Oczywiście rośliny już pełnią funkcję ozdoby, jednak w sklepach akwarystycznych możemy dostać dysze fontannowe, które przez swoją funkcję będą przyciągały wzrok i zainteresowanie. Pompa fontanny ogrodowej jest centrum elementów wodnych w zbiorniku. Fontanny wprowadzają w ruch wodę naśladują naturę oraz nasycają powietrze wilgocią dając ukojenie w upalne dni. Dysze fontannowe możemy często kupić w zestawie z pompą. Wyróżniamy różne dysze fontannowe, dzięki którym uzyskamy efekt fontanny w naszym ogrodzie bądź stawie. Dysza spieniająca daje efekt spienionej wody, gdy jest w ciągłym użyciu, daje to piorunujący efekt. Tworzywo z którego jest wykonana dysza spieniająca jest odporne i nie ulega wygięciom pod ciśnieniem wody. Dysza spieniająca może pracować niezależnie od poziomu lustra wody w przeciwieństwie do dysz typu kaskada czy gejzer. Ewentualne wahania poziomu lustra wody nie wpływają na obraz wody. Dysza spieniająca charakteryzuje się szerokim polem zastosowań w przypadku gdy nasz zbiornik zasilany jest strumieniami. Dysza spieniająca nie wymaga wykorzystania zaworów zwrotnych, nada się ona do zbiorników kaskadowych czy fontannowych, Dysza spieniająca nada się w zbiornikach gdzie rezerwuar wody usytuowany jest poniżej. Tak jak wspomnieliśmy dysze spieniające nie posiadają zaworów zwrotnych, które często wykazują słabą trwałość. Dysze spieniające w wyniku dużej ilości powietrza w strumieniu wody dają imponujący efekt w oczku wodnym przy naszym domu. Dysza spieniająca generująca spieniony strumień wody idealnie wpisze się w otoczenie każdego oczka wodnego, doskonale kontrastując z otoczeniem. Dysze spieniające zakupuję się w pompami. Pompy do dysz fontannowych zakupujemy w zestawie z dysza fontannowa. W naszym sklepie zakupić mogą Państwo pompy wraz z dyszami fontannowymi. Pompy posiadają dwa wyjścia - jedno na dysze fontannowa i drugie do podłączenia na przykład kaskady, która daje efekt wodospadu i rozprowadza wodę. Do pompy możemy również podłączyć filtry. Tworzywo z którego wykonane są dysze jest bardzo odporne. Zastosowanie zaworów w pompie pozwala na używanie trzech trybów pracy pompy. Dysza fontannowa sprawdzi się w każdym oczku wodnym. Dysze dekoracyjne sprawią, że oczko będzie z pewnością przyciągać wzrok. Dysza fontannowa spieniająca możę dać oraz wody do 2,5 m. Przy takiej wyoskości obrazu , wiesz ,że na pewno będzie to dodatkowy atut twojego akwenu.