Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka morska

Akwarystyka morska

Filtruj według

Cena

Cena

  • 2,00 zł - 242,00 zł

Marka

Marka

Hydraulika do akwarium morskiego

Aktywne filtry

Hydraulika do akwarium morskiego

Samodzielna budowa filtracji zwłaszcza w akwariach morskich jest bardzo popularna. Ryby, korale czy ukwiały wymagają bardzo niskich wartości azotu oraz fosforu w akwarium, w związku z tym filtr musi mieć odpowiedniej ilości wkłady biologiczne. Żadne inne rozwiązanie oprócz sumpa nie zapewnia takiej możliwości. Uwagę należy zwrócić także na jakość materiałów filtracyjnych, nie powinniśmy używać tych o najmniejszej wydajności. Należy wybierać tylko takie wkłady, których producent podaje wydajność. W sklepie akwarystycznym plantica znajdą Państwo wkłady biologiczne najwyższej jakości takie jak: matrix, siporax, biosphere. Do budowy sumpa potrzebne będzie nam akwarium przedzielone szybami na mniejsze elementy, tak by woda przepływała raz od dołu, a raz od góry. W ostatnim pojemniku umieszczamy pompę obiegową, która pompuje wodę do akwarium. Instalacja łącząca filtr z akwarium powinna być zbudowana z elementów pcv. Słona woda koroduje ze wszystkimi rodzajami metali i nie jest dobrym rozwiązaniem do stworzenia instalacji. Producent elementów pcv zapewnia, że nie oddają one do wody żadnych szkodliwych toksyn i są w pełni bezpieczne dla ryb.

Budowa instalacji pcv do akwarium

Pracę powinniśmy rozpocząć od wymierzenia szafki i zamówienia odpowiednich materiałów. W sklepie akwarystycznym plantica znajdą Państwo rury, kolanka, trójniki, mufy, redukcje, przeloty przez szkło, a także klej do elementów pvc. Rury sprzedajemy w odcinkach mających 1 metr. Najpierw instalację powinniśmy złożyć na sucho bez użycia kleju. Dzięki temu, bez problemu będziemy mogli nanieść jeszcze ewentualne poprawki. Następnie całość łączymy przy użyciu kleju. Klej wiąże w ciągu 24h i właśnie na taki czas powinniśmy zostawić całą instalację do wyschnięcia. Warto na wlocie oraz wylocie zamontować zawory kulowe, który w razie potrzeby odetną przepływ wody. Podczas czyszczenia wystarczy odłączyć pompę, zamknąć zawory i mamy pewność, że woda nie będzie się nam przelewała. Przed założeniem akwarium powinniśmy sprawdzić czy instalacja jest szczelna. Napełniamy więc zbiornik wodą z kranu i uruchamiamy filtrację na dobę. Po tym czasie możemy stwierdzić czy cała instalacja funkcjonuje prawidłowo. Producent udziela oczywiście gwarancji na produkty z pcv jednak nigdy nie zdarzyła nam się konieczność ich reklamowania. Można więc powiedzieć, że są to elementy trwałe.

Zalety filtra budowanego samodzielnie

Bez wątpienia największą zaletą takiego filtra, jest to, że posiada on dużo więcej miejsca na media filtracyjne. Fabryczne filtry kubełkowe posiadają pojemność od 5 do 20 litrów, podczas gdy sump często przekracza pojemność 100 litrów. Nie ma także problemów z czyszczeniem takiego zbiornika. Nie trzeba go otwierać, mamy bardzo łatwy dostęp do wszystkich wkładów filtracyjnych i w prosty sposób można filtr wyczyścić lub w razie potrzeby dołożyć do niego media lub wkłady filtracyjne. Użytkowanie takiego zbiornika jest całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt zamieszkujących akwarium. Kolejną zaletą jest niski koszt budowy takiej instalacji. Hydraulika opiera się na rurkach i złączkach pcv, która nie należą do drogich elementów. Akwarystyka zmierza w stronę coraz większego poczucia estetyki, sump pozwalana na ukrycie w nim większości urządzeń. Bez problemu jesteśmy w stanie schować grzałki, odpieniacz, pompy dozujące. Na rury zawsze można zamontować także reaktory przepływowe, grzałki przepływowe czy lampę uv. Ten rodzaj filtra powoduje także, że węże nie wystają nam za akwarium oraz nie widać wewnątrz zbiornika wlotów i wylotów od filtra. Wszystko ukryte jest w wewnętrznym kominie. Największym kosztem budowy jest pompa obiegowa. Zawsze należy wybrać model mocniejszy niż zaleca producent. Pompa powinna mieć także potencjometr, którym będziemy mogli regulować jej wydajność. Warto zwrócić uwagę na to, jaką ilość decybeli danego urządzenia podaje producent. Jest to produkt, który pracuje bez przerw w naszym akwarium nikt nie chciałby, żeby pompa pracowała zbyt głośno. Hydraulika wykonana jest z rur, które są nieprzeźroczyste, w związku z tym nie widać zabrudzeń. Producent pomp zaleca jednak, by całą instalację przeczyścić przy użyciu szczotek przynajmniej raz w roku. Gromadzący się brud może powodować spadek wydajności pompy.

Produkty do budowy filtra w sklepie Plantica.

Sklep akwarystyczny plantica służy pomocą z doborem sprzętu, a także elementów pcv do samodzielnej budowy filtra. W swojej ofercie posiadamy rury, wszystkie niezbędne złączki, kolanka. Dostępny jest także klej griffon, którego producent udziela gwarancji na produkt. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo także grzałki, filtry wewnętrzne oraz filtry kubełkowe, preparaty do akwariów słodkowodnych oraz morskich. Dostępne jest wszystko co potrzebne do prowadzenia zbiornika oprócz zwierząt. Zwierzęta wymagają dużej opieki oraz sporej ilości przestrzeni dlatego po ich zakup zapraszamy do konkurencyjnych firm. W sklepie akwarystycznym plantica wysyłka produktów po przekroczeniu kwoty 99 zł jest zawsze darmowa. Paczki wysyłamy do klientów w ciągu 24h od złożenia zamówienia.