Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

 • 39,00 zł - 606,00 zł

Kształt

Kształt

Silikon

Silikon

Zakres pojemności [L]

Zakres pojemności [L]

Grubość szkła [mm]

Grubość szkła [mm]

Wzmocnienia

Wzmocnienia

Pojemność [L]

Pojemność [L]

Akwarium float 50 cm

Idealne rozwiązanie dla początkujących miłośników akwarystyki oraz dla osób, które chcą stworzyć niewielką przestrzeń w swoim domu na piękny i relaksujący krajobraz wodny. W ofercie znajdziesz różne modele akwariów, które różnią się rozmiarem, kształtem i pojemnością. Dostępne są zarówno proste, tradycyjne akwaria, jak i nowoczesne akwaria typu "float", które można powiesić na ścianie.

Aktywne filtry

Szkło Float a szkło Optiwhite - różnice

Największą różnicą pomiędzy szkłem float a bardziej transparentnym rodzajem szkła Opti jest żelazo. W tak zwanym zwykłym szkle float ilość żelaza jest dużo większa niż w szkle Optiwhite. Z tego powodu automatycznie barwa szkła float jest dużo mocniej zielonkawa niż Optiwhite. Znaczną różnicą jest również cena szkła. Szyba Optiwhite jest około dwa razy droższa od szyby float.

Jakie rybki akwariowe mogą pływać w akwarium o długości 50 cm

Akwarystyczne doświadczenia pokazują , że nie wszyscy akwaryści mają świadomość ,że dobór odpowiedniego akwarium jest kluczową decyzją funkcjonowania akwarium jak i życia oraz zdrowia ryb. Nie podam każdego gatunku , natomiast te najbardziej popularne, postaram się Państwu podzielić ze względu na strefę występowania. Oczywiście wszystkie poniżej wymienione gatunki ryb nadają się do akwarium o długości 50 - 60 cm.

 • Stefa denna - poniżej przedstawię te rybki , które w akwarium zamieszkują wyłącznie dolne partię zbiornika.

  • Przylga nakrapiana , Przylga Chińska , Kirysek Spiżowy , Kirysek Strumieniowy, Kirysek Panda, Kirysek Malutki.

 • Stefa Środkowa/Powierzchniowa - poniżej przedstawię rybki akwariowe , które zamieszkują obie strefy toni wodnej. Niejako połączyłem sfery występowania ryb żerujących przy powerzchni z tymi w środkowych Partiach zbiornika.

  • Badis Bengalski, Bystrzyk Czarny (inaczej Neon Czarny) , Drobniczka Jednodniówka, Gupik Endlera, Kardynałek Chiński, Kolcobrzuch Dwuplamy, Neon Zielony ( Neon Simulans), Pielęgniczka strojna , Razbora Borneańska , Skrzeczyk Karłowaty oraz kilkanaście innych gatunków ryb.

  Nie wszystkie powyżej wymienione ryb są tymi najbardziej popularnymi , natomiast każda rybka jest ciekawa na swój sposób. Ich walory , wybarwienie oraz zdrowie w dużym stopniu jest zależy od akwarysty. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy chęci rozwijania hobby jest dobór ryb pod kątem posiadanego akwarium. Tylko w takich warunkach ryby będą w stanie zaprezentować nam swoje najpiękniejsze walory.

  Akwarium 50cm - jaka powinna być grubość szkła ?

  Grubość szkła jest najczęściej omawianym temat wśród osób zdecydowanych na zakup akwarium. Jest to zrozumiałe, ponieważ każdy chciałby mieć pewność, że zakupione akwarium jest bezpieczne. Chciałbym uspokoić wszystkich tych ,którzy kupują swoje akwaria w sprawdzonych sklepach. Najczęściej producent akwarium deklaruję 5letnią gwarancję na szczelność zbiornika , przez co dokłada wszelkich starań aby akwaria były bezpieczne. Odpowiadając jednak na pytanie , najczęściej akwarium o wymiarach 50x30x30 posiada grubość szkła float w przedziale od 4 mm do 6mm. Obie grubość są w pełni bezpieczne a decyzja akwarysty o grubości akwarium sprowadza się do walorów estetycznych.

  Akwarium 50cm - mała liczba zestawów

  Akwarium o długości 50cm nie jest zbyt popularnym rozmiarem , stąd próżno szukać takich produktów o takiej długości akwarium w gotowych zestawach wykonanych przez najbardziej popularne akwarystyczne marki. Często ,więc akwaria o długości 50cm są kupowane na zamówienie. Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na wygospodarowanie większej ilości miejsca niż 50cm . Gotowe zestawy o mniejszych litrażach mają długość 40cm. Akwaryści chcąc maksymalnie wykorzystać posiadane miejsce , decydują się więc na dłuższy zbiornik. W zależności od głębokości akwarium , długość 50 cm pozwala na hodowlę większej ilości ryb czy wykonanie aranżacji , którą ciężko byłoby zmieścić w mniejszym akwarium. Akwarium 50cm przez niestandardową długość najczęściej urządzone jest bez pokrywy. Oczywiście możemy poniekąd obejść tę regułę i zamówić gotową aluminiową pokrywę , którą mogą Państwo zamówić w naszym sklepie internetowym Plantica.pl Aluminiowe pokrywy to jeden z produktów dedykowanych dla tych , którzy w swoich akwariach chcą trzymać płochliwe ryby , które w panice mogą wyskakiwać z naszego akwarium. Wymiar 50cm nie jest aż tak duży przez co nie ma zastrzeźeń aby takie akwarium postawić na zwykłej szafce meblowej , zakupionej w markecie budowlanym. ( Przypominam jest to jednak uzależnione od pozostałych wymiarów akwarium Głębokości oraz wysokości ) W akwariach bez pokrywy konieczne jest kupno grzałki ( z wyjątkiem ryb zimnolubnych). Grzałka to jeden z tych produktów,które muszą być dokupione do akwarium ze względu na ryby oraz obecność niektórych roślin (oczywście nie wszystkie rośliny lepiej rozwijają się w ciepłej wodzie). Pozostając w tematyce sprzętów do akwarium Filtry do akwarium to absolutna podstawa , natomiast zakładam ,że każda osoba zdecydowana na rozpoczęcie tej pasji zdaje sobię z tego sprawę. Filtry , nieważne czy to filtr zewnętrzny czy wewnętrzny jest najważniejszym elementem dobrze funkcjonującego akwarium. Oczywiście zaby minimalizować ryzyko glonów , czy innych problemów z akwarium zalecamy użycie filtrów zewnętrznych.