Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 15,00 zł - 1 000,00 zł

Marka

Marka

Filtry RO

9 produktów

Wyświetlono 1-9 z 9 produktów
Aktywne filtry

Dbanie o odpowiednią jakość wody to jedno najbardziej odpowiedzialnych zadań akwarystów. Poszczególne działania mają na celu utrzymanie dobrej czystości, napowietrzenia i optymalnej temperatury wody. W wielu przypadkach to nie wystarczy. Należy jeszcze zadbać o zmniejszenie twardości wody. Zazwyczaj do napełniania i podmianek wykorzystuje się twardą wodę kranową zawierająca znaczne ilości wapnia, chloru i magnezu. Dla wielu gatunków jest to środowisko skrajnie niekorzystne.

Gupiki, mieczyki, platki, drobniczki, danio i brzanki, czyli najbardziej popularne gatunki tolerują wodę średnio twardą (do 20°n). Razbory klinowe, plamiste czy borneańskie, a także proporczykowce, zwinniki, neonki czerwone, kiryski wachlarki, skalary i piskorki wymagają wody miękkiej (8-12°n). W każdym z powyższych przypadków wodę powinno się oczyszczać. Skutecznym narzędziem jest filtr ro do akwarium.

Filtr RO – akwarium przyjazne dla zwierząt

Filtr odwróconej osmozy to urządzenie, które powoduje zmniejszenie pH wody i obniżenie twardości wody. Filtr RO pomaga zmniejszyć zawartość jonów wapnia, magnezu, azotanów, chlorów oraz związków miedzi. Ogranicza tym samym szkodliwość wody wodociągowej i usuwa produkty przemiany materii ryb lub innych stworzeń. W szczególności zaleca się go stosować w akwariach biotopowych (z tzw. miękką czarną wodą) przy hodowli wrażliwych na zanieczyszczenia krewetek oraz powyżej przedstawionych gatunków ryb. Dodatkowo sprzęt obniża przewodność wody, co ma duże znaczenie w akwariach morskich. Woda oczyszczona przez filtr RO poprawia żywotność ryb, ogranicza stres i występowanie chorób. W dodatku może „skłonić” niektóre gatunki do tarła, np.: symulując porę deszczową – w naturze opady zmieniają parametry środowiska wodnego.

Jak wybrać filtr RO?

Urządzenia wymuszające odwróconą osmozę powinny być precyzyjne – dlatego należy wybierać modele najwyższej jakości. Mają różne rodzaje filtracji (np.: na piance poliprenowej oraz węglu aktywowanym) i gwarantują 4- lub 5-stopniową osmozę. Ponadto są wyposażone w wydajną membranę (np.: 75 GPD).