Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 17,00 zł - 708,00 zł

Marka

Marka

Filtr wewnętrzny do akwarium 150-250 l

Skuteczne filtry wewnętrzne dla akwariów 150-250l. Odkryj szeroki wybór filtracji słodkowodnej na Plantica.pl. Nasze filtry wewnętrzne zapewniają czystą i zdrową wodę dla Twoich ryb. Wybierz najlepsze rozwiązanie do swojego akwarium i zapewnij odpowiednie warunki życia dla swoich podopiecznych. Filtry wewnętrzne to niezawodne narzędzie filtrujące, które usuwa zanieczyszczenia i zapewnia dobrą cyrkulację wody. Sprawdź nasze filtry wewnętrzne dostępne dla akwariów o pojemności od 150 do 250 litrów i stwórz optymalne środowisko dla swoich ryb. Plantica.pl - Twoje źródło profesjonalnych rozwiązań w dziedzinie akwarystyki słodkowodnej.

Aktywne filtry

Filtr do wody to podstawowy i zarazem najważniejszy element wyposażenia akwarium. Bez niego w bardzo szybkim czasie (nawet w kilka dni) doszłoby do pogorszenia jakości wody, a w konsekwencji chorób, czy nawet śmierci hodowanych ryb lub krewetek. Dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniego urządzenia, a później regularne, codzienne użytkowanie.

Czym kierować się przy wyborze filtra?

Filtry są połączone z pompą, a w skład zestawu często wchodzi także deszczownia. Ich wygląd pozostaje sprawą drugorzędną, najważniejsze, aby nadmiernie nie wyróżniały się i łatwo dało się je zamaskować. Pierwszym kryterium wyboru jest pojemność akwarium. Każdy model zawiera informacje, do jakich zbiorników jest przeznaczony. Zastosowanie jest ściśle powiązane z takimi współczynnikami jak moc urządzenia oraz wydajność przypływu wody (mierzona w l/h). W największych akwariach z reguły stosuje się filtry zewnętrzne (lub kilka rodzajów filtrów), w tych o pojemności do 250 l dobrze sprawdzają się także filtry wewnętrzne. Ciekawą opcją jest filtr podżwirowy zapewniający oczyszczanie biologiczne i mechaniczne. Przydatna jest regulacja siły przepływu (wydajności) sprzętu. Filtr jest używany przez wiele godzin dziennie (w praktyce nawet całodobowo), dlatego energooszczędność danego modelu również nie jest pozbawiona znaczenia.

Wkłady do filtrów wody – elementy, które robią różnicę

W akwarium warto wykorzystywać filtry, które posiadają kilka rodzajów wkładów filtracyjnych. Sprzęt wyposażony w gąbkę usuwa jedynie odpady mechaniczne. Od dekad niezmiennie wykorzystuje się skuteczny węgiel aktywny, który skutecznie oczyszcza wodę, a poza tym zwiększa jej klarowność. Aby skutecznie bronić akwarium przed bakteriami, pierwotniakami i glonami, warto zdecydować się na filtr UV wyposażony w lampę.