Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

 • 944,00 zł - 6 517,00 zł

Marka

Marka

Zestawy akwariowe do 100cm długości

Odkryj świat akwarystyki z zestawami akwariowymi o długości 100cm dostępnymi na Plantica.pl. Oferujemy akwaria słodkowodne, które doskonale wpasują się w każde wnętrze, zarówno domowe, jak i biurowe. Zestawy akwariowe 100cm to idealna propozycja dla akwarystów na każdym poziomie zaawansowania. Nasze zestawy obejmują wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia podwodnego ekosystemu - od filtracji, przez ogrzewanie, po oświetlenie. Akwaria te są proste w obsłudze i łatwe do zainstalowania, co czyni je doskonałym wyborem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników ryb.

Aktywne filtry

Zestawy akwariowe, które mają 100 cm należą do najbardziej popularnych wśród akwarystów. Taka wielkość akwarium pozwala na hodowanie w nim większości gatunków ryb. W zbiorniku tej wielkości łatwiej też utrzymać prawidłowe parametry wody. Zestaw na pewno wizualnie prezentuje się dużo lepiej. Pokrywa oraz szafka wykonane są dokładnie w tym samym kolorze. Taki komplet na pewno będzie ozdobą każdego salonu. Szafka, która wchodzi w skład zestawu przystosowana jest do utrzymania obciążenia. Posiada także wycięcia, które pozwalają na schowanie w niej filtrów zewnętrznych oraz pozostałych akcesoriów. Szafki lepszej jakości posiadają zabezpieczenia przed wodą. Dzięki czemu są bardziej wytrzymałe. Prawie każdy zestaw przed zakupem można obejrzeć w naszym sklepie stacjonarnym we Wrocławiu. Na miejscu pracownicy pomogą także wybrać odpowiednie akcesoria do założenia zbiornika.

Z czego powinien składać się zestaw akwariowy?

Akwarium to niewielki zbiornik, w którym dążymy do stworzenie rybom oraz roślinom jak najlepszych warunków. Jeszcze przed startem powinniśmy wiedzieć jakie ryby oraz rośliny zamierzamy w nim trzymać. Istnieje bowiem wiele biotopów, które znacznie różnią się od siebie pod względem parametrów wody. Także temperatura wody musi być dobrana odpowiednio do wymagać danych gatunków. Elementy potrzebne do założenia akwarium to:

 • szafka, powinna być odpowiednio wzmocniona oraz dobrze wypoziomowana. Musi udźwignąć ciężar akwarium.

 • mata pod akwarium, matę dajemy między dno zbiornika, a szafkę. Zabezpiecza akwarium przed pęknięciem

 • akwarium, akwaria dostępne są w dwóch wersjach. Zbiornik można zamówić z szyby optiwhite lub szyby float. Podstawową różnicą jest mniejsza ilość żelaza, w akwarium optiwhite. Dzięki temu szyba nie wydaje się nam zieloną, jest niemalże przeźroczysta.

 • oświetlenie, akwaria, które sprzedawane są w zestawach z pokrywą najczęściej mają już pokrywę. Z własnego doświadczenia wiemy jednak, że taki zestaw nie posiada wystarczającej ilości światła dla bardziej wymagających roślin. Jeśli decydujemy się sami stworzyć zestaw cena zakres zaczyna się od 300 zł, nawet do kilku tysięcy, mowa oczywiście o akwarium, które ma długość 100cm. Lampa led to wygodne rozwiązanie, posiada możliwość płynnej regulacji. Dzięki niej można także zaprogramować lampę według własnych potrzeb.

 • filtr, to serce każdego akwarium. Odpowiada za oczyszczanie wody w naszym zbiorniku. Do większych akwariów polecamy zakup filtrów zewnętrznych, które sprawią, że woda w naszym akwarium będzie czysta oraz pozbawiona szkodliwego dla ryb amoniaku. Konieczne jest także wybranie właściwych wkładów filtracyjnych. Oprócz tych mechanicznych takich jak gąbki czy wata filtracyjna nie należy zapominać o filtracji biologicznej. Wszelkiego rodzaju złoża biologiczne są miejscem, w którym namnażają się bakterie. Ich zadaniem jest usuwanie szkodliwych dla ryb związków.

 • grzałka pozwoli uniknąć wahań temperatury. Wszystkie grzałki posiadają już wbudowany termostat. Dzięki temu nie musimy włączać i wyłączać urządzenia. Grzałka sama wyłączy się po nagrzaniu wody do ustalonej przez nas temperatury.

  Jak założyć pierwsze akwarium?

  Zakładanie akwarium to bardzo emocjonujące wydarzenie dla każdego miłośnika. Należy więc bardzo dobrze się do tego przygotować, by nie pominąć żadnego etapu. Zaczynamy od ustawienia akwarium na szafce pamiętając o tym, by pod szkło podłożyć matę zabezpieczającą. Przy pomocy poziomicy sprawdzamy czy akwarium jest równo. Następnie należy przemyć akwarium wodą. Usuniemy dzięki temu znajdujący się w nim kurz i inne zanieczyszczenia. Kolejnym krokiem jest wsypanie niewielkiej ilości podłoża oraz ustawienie aranżacji. Na tym etapie nie powinniśmy się spieszyć. Po zalaniu akwarium wodą nie będzie już możliwości zmiany aranżacji. Gdy nasz hardscape jest już gotowy wsypujemy do akwarium właściwą ilość podłoża, zraszamy je i przystępujemy do sadzenia roślin. Po ich posadzeniu, dolewamy wodę, podłączamy filtr oraz grzałkę. Lampa przez pierwsze dni powinna świecić się przez maksymalnie 6h, nie pełną mocą. Pozwoli nam to ograniczyć wzrost glonów. Bardzo ważne na początku dojrzewania zbiornika są podmiany wody. Należy wymieniać ok 30-40% co 3-4 dni przez 2-3 tygodnie. Celem częstych podmian jest usunięcie z wody nadmiaru nawozów, które znajdują się w podłożu. Po tym czasie wykonujemy testy wody na azotyny, azotany oraz amoniak. Po ich wykonaniu mamy odpowiedź na pytanie czy nasz zbiornik jest gotowy na wpuszczenie pierwszych mieszkańców.

  O czym należy pamiętać zakładając akwarium?

  Wybierając pierwsze akwarium powinniśmy sprawdzić czy zawiera on wszystkie niezbędne elementy. Akwarium nie powinno być zbyt małe, gdyż trudno będzie nam zapewnić rybkom odpowiednie warunki. Pamiętajmy o tym, że filtry i grzałki powinny być podłączone cały czas. Filtr dostarcza do naszego zbiornika tlen. Znajdujące się w nim bakterie nie przeżyją, jeśli urządzenie będzie wyłączone dłużej niż przez 2h. Właśnie z tego powodu nie zaleca się zatrzymywania pracy filtra. W zbiornikach o długości 150 cm lub więcej rozsądnym rozwiązaniem będzie podłączenie dwóch filtrów, po przeciwnych stronach.

  Duży wybór produktów do akwarium w sklepie Plantica.

  Nasz sklep akwarystyczny posiada bardzo dużą ilość asortymentu do wyboru. Znajdą Państwo u nas zarówno gotowe zestawy akwarystyczne, a także wszystkie elementy osobno. Akwaria o standardowej długości można zakupić poprzez stronę internetową. Można u nas zamówić także nietypowe zbiorniki o innych wymiarach. W celu otrzymania oferty należy przesłać do nas wiadomość mailową. Towar dostarczamy do klientów na terenie całej Polski. Dostawa produktów odbywa się w ciągu 1-2 dni od złożenia zamówienia. Akwaria wraz z szafką oraz pokrywą tej wielkości dostępne są do kupienia od ręki. Towar wysyłamy z dostawą do domu. Czas oczekiwania na dostępne u nas zestawy wynosi zazwyczaj około tygodnia. Akwaria są starannie zapakowane i docierają do klientów bez uszkodzeń. Zapraszamy do składania zamówień.