Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 634,00 zł - 1 576,00 zł

Rodzaj szkła

Rodzaj szkła

Zakres pojemności [L]

Zakres pojemności [L]

Grubość szkła [mm]

Grubość szkła [mm]

Wzmocnienia

Wzmocnienia

Pojemność [L]

Pojemność [L]

Akwaria Optiwhite 90cm długości

Poszukujesz idealnego rozwiązania do założenia pięknego i zdrowego akwarium? Nasza kategoria "Akwaria Optiwhite" zawiera akwaria o długości 90 cm wykonane z wysokiej jakości szkła optiwhite, które zapewniają doskonałą widoczność ryb i roślin w akwarium. Szkło optiwhite pozwala na uzyskanie nieskazitelnie czystej i przejrzystej wody, co wpływa korzystnie na zdrowie i kondycję ryb i roślin. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii produkcji akwarium są odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu czystości. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór akwariów o różnych pojemnościach i kształtach, co pozwala na dostosowanie do indywidualnych potrzeb każdego miłośnika akwarystyki. Wybierz idealne akwarium dla siebie i ciesz się pięknem i zdrowiem swojego akwarium!

Aktywne filtry

Akwarium optiwhite 90 cm

Jak wybrać optymalne akwarium do naszych potrzeb?

Kiedy zdecydowaliśmy się już na posiadanie akwarium w domu lub biurze, warto dobrze przemyśleć tę decyzję, i zbliżające się zakupy z nią związane.

Oferta na akwaria jest obecnie bardzo duża. Wynika to z ilości dostępnych wariantów wykończenia tego typu produktów. Możemy wybierać już nie tylko pomiędzy tym jakie wymiary i pojemność ma akwarium, ale także warianty kolorystyczne wykończenia, rodzaj szkła, i wiele, wiele innych.

Warto podejść do sprawy kompleksowo i rzetelnie, tym bardziej, iż w obecnych czasach akwaria to nie tylko szklane pojemniki do hodowli ryb i roślin, ale także zdumiewające przedłużenie wystroju pomieszczenia. To na jakie akwarium się zdecydujemy może mieć niebagatelny wpływ na jego finalny wygląd i odbiór przez obserwujących.

Pamiętajmy też o jednej kwestii. Aranżacja jaką stworzymy wewnątrz zbiornika będzie wyglądała mniej atrakcyjnie jeśli wybierzemy do niej złą ramę, którą jest w tym przypadku samo akwarium. odpowiednio dobrane akwarium będzie niejako przedłużeniem naszej aquascape'u.

Wielkość i pojemność akwarium.

Wielkość i pojemność jakie będą miały nasze akwaria są determinujące dla całego przedsięwzięcia zwanego - zakładaniem akwarium. Musimy sami ocenić, na ile ogranicza nasz przestrzeń posiadanego pomieszczenia, na ile możemy zaszaleć, i postawić sobie akwarium trochę bardziej okazałych rozmiarów. Tutaj jest trochę jak z telewizorem, na większy lepiej się patrzy i przyjemniej ogląda filmy, mecze, czy programy przyrodnicze.

Duże akwarium daje nam większe wrażenie przestrzenności i panoramiczności, które są cechami pożądanymi. Akwarium, którego wymiary zaczynają się od około 90-100 cm długości daje nam już przedsmak takiego efektu. Decydując się na przykład na akwarium opti 90 cm długości, 45 cm wysokości i 45 cm głębokości otrzymujemy akwarium o dużej głębi i przestrzenności, co pozwala nam na uzyskanie zaskakujących efektów wizualnych. Oczywiście, samo akwarium to za mało, potrzebujemy jeszcze przemyślanej aranżacji, jednak akwarium o takich wymiarach pozwala nam na osiąganie bardzo ciekawych rezultatów.

Jaki rodzaj szkła wybrać: szkło optiwhite czy float?

Skoro zdecydowaliśmy się na wybór długości i pojemności akwarium, czas spojrzeć na to, jakie szkło do wyboru posiada oferta naszego sklepu.

Do wyboru posiadamy dwie grupy produktów. Są to akwaria do produkcji których użyto standardowe szkło float, i zbiorniki dla których użyto szkła optiwhite.

Czym zatem różnią się te dwa typy szkła? Otóż zasadniczo różnice są trzy. Pierwsze to kolor. Szkło float posiada lekko zielonkawe zabarwienie, kiedy grubość szkła wynosi 10-12mm i więcej. W przypadku, kiedy mówimy o szkle optiwhite grubość szkła nie ma tutaj znaczenia. Optiwhite zachowuje idealną przeźroczystość niezależnie od tego jak grube jest szkło.

Drugą różnicą jest większa odporność szkła float. Szkło optiwhite jest to tak zwane szkło odżelazione, właśnie przez to jest bardziej kruche względem szkła float. Jednak należy pamiętać, iż różnica ta jest marginalna, i nie ma wpływu na właściwości użytkowe akwarium.

Trzecia kwestia, która odróżnia oba typy szkła to cena. Jest to kwestia raczej oczywista. Cena szkła optiwhite jest wyższa od float.

Naszym zdaniem, niewątpliwie dużo lepszym wyborem jest wybór szkła optiwhite, które doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie pięknego akwarium japońskiego lub holenderskiego.

Spoina w akwarium: czarny czy bezbarwny silikon.

Wybór koloru silikonu nie dla każdego jest sprawą oczywistą. Kiedy nie było możliwości wyboru koloru silikonu. Każde akwarium było klejone czarnym silikonem. Jednak klienci zaczęli szukać produktów, które jeszcze lepiej spełniałyby ich oczekiwania. Tak oto bezbarwny silikon stał się najczęściej wybieranym kolorem spośród wszystkich sprzedawanych akwariów. Bezbarwny silikon ma jeszcze jedną, bardzo ważną funkcję, która znajduje zastosowanie zarówno przy wyborze akwarium wykonanego ze szkła optiwhite jak i float...

Polerowane krawędzie - bo diabeł tkwi w szczegółach.

Otóż bezbarwny silikon doskonale podkreśla urodę polerowanych krawędzi szyb. Jeszcze kilkanaście lat temu wielu producentów jedynie matowiło krawędzie akwarium, ewentualnie krawędzie były szlifowane do równego, ale wciąż w wykończeniu matowym. Teraz standardem są polerowane krawędzie. Krawędzie najpierw się frezuje, a następnie poleruje na wysoki połysk. Kiedy połączymy ze sobą szyby ze szkła optiwhite, bezbarwną spoinę oraz frezowane i polerowane krawędzie otrzymujemy produkt niesamowicie wysokiej jakości, który doskonale uzupełni ogólną estetykę i odbiór naszego akwarium.

Plantica.pl - wszystko czego potrzebujesz do swojego akwarium.

Jeśli planujesz zakupy do swojego wymarzonego akwarium, niezależnie czy są to filtry, grzałki, lampy LED, czy samo akwarium właśnie, plantica.pl jest dla Ciebie! Posiadamy szeroką ofertę akwariów i peryferiów dedykowanych akwarystyce.

Jeśli marzysz o akwarium, którego nie znalazłeś na stronie naszego sklepu - żaden problem! Przyjdź do nas, zadzwoń, lub napisz e-mial, jakiego produktu szukać, a postaramy się go dla Ciebie zdobyć lub wykonać. Jeśli na Twojej liście zakupów jest tak zwane akwarium na wymiar, bo posiadasz gotową wnękę w ścianie, lub niestandardową szafkę, podaj nam wymiary akwarium jakie najbardziej Cię interesują, oraz oczekiwania na temat jego wykończenia, resztą zajmiemy się my i nasi dostawcy. Dobiorą szyby odpowiedniej grubości, które zagwarantują długie i bezpieczne użytkowanie.

Mieszkasz na drugim końcu Polski? Żaden problem! Spakujemy i wyślemy do Ciebie akwarium na palecie. Wszystkie nasze przesyłki są ubezpieczone. Jeśli tylko przesyłka dotrze do Ciebie uszkodzona, prosimy abyś spisał w obecności kuriera protokół szkody, i dostarczył do nam dowolną metodą. W takiej sytuacji zwrócimy Ci pieniądze, lub wyślemy nowy produkt, abyś był/była zadowolony z współpracy z nami, jak i swojego przyszłego akwarium.