Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 1 756,00 zł - 6 745,00 zł

Marka

Marka

Zestawy akwariowe do 90cm długości

Plantica.pl oferuje szeroki wybór zestawów akwariowych o długości 90 cm. Nasza oferta obejmuje kompleksowe rozwiązania dla akwarystyki słodkowodnej. Wszystkie zestawy są starannie dobrane i skomponowane, aby zapewnić odpowiednie warunki dla Twoich ryb i roślin. Bez względu na to, czy jesteś początkującym akwarystą, czy doświadczonym entuzjastą, u nas znajdziesz idealne rozwiązanie dla swojego akwarium. Sprawdź naszą stronę i wybierz zestaw, który spełni Twoje oczekiwania. Dostępne są różne pojemności, style i wykończenia, aby dopasować się do Twojego wnętrza. Skorzystaj z naszej oferty zestawów akwariowych o długości 90 cm i stwórz swoje wymarzone akwarium już dziś!

Aktywne filtry

Gotowe zestawy akwarystyczne, które można zakupić w sklepach są długości 80cm, 100 cm, 120 cm lub 150 cm. Coraz częściej spotyka się zestawy o mniej standardowych rozmiarach. Można zakupić już akwaria oraz szafki o długości 90 cm. W Polsce cały czas zyskują one na popularności, bardzo ważnym aspektem jest to, że akwaria o wymiarach 90x45x45 cm są używane w najbardziej prestiżowych konkursach akwarystycznych na całym świecie. Akwarium o tych wymiarach jest głębsze od produktów konkurencji. Pozwala zatem na stworzenie ciekawszej aranżacji.

Czym różnią się zestawy 90 cm od zestawów tradycyjnej długości?

Zestawy akwariowe o długości 90 cm są bardzo nowoczesne, tradycyjne pokrywy zastępują w nich profesjonalne belki led, które wiszą nad taflą wody. Belki te mocowane są na bocznych szybach akwarium lub podwieszane do sufitu. Taki montaż oświetlenia sprawia, akwarysta może stworzyć kompozycję wychodzącą ze zbiornika. Belki są także większej mocy od świetlówek umieszczonych w pokrywach. Dzięki temu w naszym akwarium możemy pozwolić sobie na trudniejsze w hodowli gatunki roślin.

Tworzenie podwodnej aranżacji

Akwaria, które wygrywają konkursy wyglądają niczym dzieła sztuki. Każde z nich jest wyjątkowe. Zakładanie akwarium o długości 90 cm trwa kilka dni i jest bardzo pracochłonne. Najważniejszy jest tzw. hardscape czyli ułożenie wszystkich dekoracji na sucho. Skały oraz korzenie należy połączyć ze sobą przy pomocy specjalnego kleju. Miejsca klejenia koniecznie należy zamaskować inaczej zepsują one efekt finalny. Po ułożeniu wszystkich elementów, oraz upewnieniu się, że cała aranżacja jest stabilna przystępujemy do sadzenia roślin. Wypełniają one wolną przestrzeń i ożywiają cały krajobraz. Należy pamiętać, że nie wszystkie gatunki nadają się do tego typu akwariów. Bardzo ostrożnie należy dobierać także ryby. Są one jedynie dodatkiem do całej aranżacji i powinniśmy zdecydować się na małe gatunki, które nie mają zbyt dużego wpływu na parametry wody. Natomiast zwierzęta, które są polecane do tego typu zbiorników to krewetki amano, ślimaki helmet, ślimaki zebra. Z ryb szczególnie polecamy otoski, które starannie czyszczą skały oraz korzenie z glonów. Do akwarium o długości 90 cm śmiało możemy wpuścić ok 30 sztuk.

Wysyłka akwariów

Nasz sklep internetowy oferuje klientom szeroki wybór produktów do akwarystyki słodkowodnej, akwarystyki morskiej, a także do oczek wodnych. Paczki wysyłamy do klientów po całej Polsce. Również wysyłka akwariów czy zestawów akwariowych nie stanowi dla nas żadnego problemu. Akwaria o długości 90 cm wysyłane są w pozycji pionowej na palecie. Do zabezpieczenia zbiornika na czas transportu używamy styropianu, folii bąbelkowej, a także folii stretch i taśmy bindującej. Przykładamy dużą uwagę do sposobu pakowania przesyłek, dzięki temu procent uszkodzonych akwariów jest znikomy. Istnieje także możliwość odbioru osobistego akwarium w sklepie stacjonarnym. Akwaria o długości 90 cm lub mniejsze bez problemu zmieszczą się do auta osobowego.