Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 216,00 zł - 3 230,00 zł

Marka

Marka

Zestawy akwariowe od 50 do 100 litrów

Aktywne filtry

Akwarium o pojemności mieszczącej się w przedziale 50-100l ma najwięcej zastosowań. Nadaje się do rozpoczęcia przygody z akwarystyką (daje wiele możliwości aranżacji, jednocześnie będąc mniej czasochłonnym w pielęgnacji). Można w nim hodować wiele gatunków ryb (poza tymi najbardziej wymagającymi), a jednocześnie tworzyć ciekawe, oryginalne aranżacje z zastosowaniem różnorodnych roślin. Często służy do zakładania akwariów biotopowych. To uniwersalny zbiornik o zrównoważonych parametrach.

Kiedy wybierać średnie akwarium do 100 l?

Średnie zbiorniki można aranżować nawet w niewielkich pomieszczeniach, takich jak sypialnia czy pokój dziecięcy. Akwarium 50l z powodzeniem można umieścić w stabilnym, masywnym regale lub na wzmacnianej szafce. Dla większego zbiornika konieczny jest zakup dedykowanej szafki (o odpowiedniej wytrzymałości) dopasowanej pod względem rozmiaru. W obu przypadkach można już myśleć o hodowli większej grupy różnorodnych ryb, nie tylko z grupy tych polecanych osobom początkującym (gupiki, danio itp.).

W czym można wybierać?

Akwaria mogą być proste (tradycyjne), profilowane (z wygiętym, łukowatym frontem) lub narożne (łatwo można dopasować je nawet do niewielkiego pomieszczenia). Akwaria o pojemności ok 50l zwykle zbudowane są ze szkła o grubości 4-6mm. Te oscylujące w granicach 100l są jeszcze grubsze (6-8mm). Przy zakupie można zdecydować się na zestaw akwarium + pokrywa + szafka (z wyposażeniem lub bez), ewentualnie na zbiornik, do którego poszczególne „dodatki” będą dopasowane indywidualnie. Design akwariów jest różnorodny. Dotyczy to zarówno barwy (biały, czarny, imitujący drewno), jak i stylu (akwaria tradycyjne, styl nowoczesny itp.). Indywidualizacja może dotyczyć nawet koloru silikonu, polerowania i frezowania krawędzi.

Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty – akwariów o pojemności 50-100l. W asortymencie posiadamy zarówno pojedyncze zbiorniki o różnorodnej pojemności, jak i zestawy akwarystyczne.