Zamów Kartę podarunkową

  

Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna

Filtruj według

Cena

Cena

  • 268,00 zł - 3 397,00 zł

Marka

Marka

Zestawy akwariowe od 50 do 100 litrów

Zapraszamy na Plantica.pl, gdzie znajdziesz szeroki wybór zestawów akwariowych o pojemności od 50 do 100 litrów. Nasza oferta jest skierowana do miłośników akwarystyki słodkowodnej, którzy chcą stworzyć piękne i harmonijne środowisko dla swoich ryb i roślin w domu. Oferujemy kompleksowe zestawy akwariowe, które zawierają wszystko, czego potrzebujesz do rozpoczęcia przygody z akwarystyką - od odpowiedniego zbiornika po filtry, oświetlenie i dekoracje. Dzięki naszym zestawom możesz łatwo rozpocząć swoją przygodę z akwarystyką, bez konieczności szukania poszczególnych komponentów. Wybierz odpowiedni zestaw dla swoich potrzeb i ciesz się fascynującym światem akwarystyki. Odkryj nasze zestawy akwariowe od 50 do 100 litrów na Plantica.pl już dziś!

Aktywne filtry

Zestawy akwariowe do domu i mieszkania.

Akwarium to bardzo elegancki, szlachetny, intrygujący, interesujący, a przy tym naturalny dodatek do domy, mieszkania, gabinetu, czy biura.

Akwarium pozwala nam oderwać się na krótszą lub dłuższą chwilę od codziennych obowiązków i zgiełku. Odetchnąć, kiedy spoglądamy na majestatycznie pływające ryby, ślimaki i krewetki sumiennie szukające pokarmu w gąszczu soczystozielonych, falujących roślin. Możemy na chwilę zapomnieć o innych sprawa, skupiając swoją uwagę na życiu akwarium i jego mieszkańców.

Czy znamy kogokolwiek kogo gupiki nigdy nie urzekły swoją urodą? Kto mógł oprzeć się urodzie i urokowi karłowatych krewetek? Posiadanie akwarium to jak rozpoczęcie przygody z naturą w naszych własnych czterech kątach.

Takie akwaria to również fascynujące hobby na całe życie, które rozwija nas w zadziwiającej ilości dziedzin, o których nie mieliśmy nawet pojęcia, że dotyczą one w bezpośredni sposób naszego akwarium.

Niezależnie, czy znajdujemy się w grupie początkujących, czy też zaawansowanych akwarystów, zestawy akwariowe zawsze będą ciekawym dodatkiem do naszego życia i pomieszczenia.

Musimy przy tym pamiętać, iż decydując się na akwaria, decydujemy się na opiekę nad żywymi stworzeniami, a to wymaga od nas choćby minimum wiedzy na temat gatunków rybek i roślin, które planujemy trzymać w naszym akwarium. Zatem, zanim ta przygoda zacznie się na dobre, poświęćmy trochę czasu na odpowiednie przygotowanie się do tej przygody.

Czym kierować się wybierając zestaw akwariowy?

Zdążyliśmy już zdecydować, iż zaczynamy przygodę z akwarystyką, i że nasz pierwszy zbiornik będzie to zestaw akwariowy.

Zestawy akwariowe umożliwiają nam pominąć etap kompletowana niektórego sprzętu.

Zależnie od tego jaki model wybierzemy, tak bardzo rozbudowany w asortymencie zestaw akwariowy otrzymamy.

Niektóre akwaria w zestawach opierają się wyłącznie na posiadaniu pokrywy z oświetleniem led lub T5, natomiast jeszcze inne wyróżniają się dużo bogatszym wyposażeniem. Na pokładzie takiego akwarium znajduje się pokrywa z oświetleniem led, filtr, grzałka, termometr, pokrywa, a nierzadko także siatka do łapania ryb, uzdatniacz do wody i bakterie, które umożliwią wcześniejsze i bezpieczniejsze wpuszczenie rybek do naszego nowego akwarium.

Zatem, czym kierować się przy wyborze zestawy akwarium na start? Jakie są główne kryteria i czynniki sprawiające, że jedne akwaria wyróżniają się na tle drugich, czyniąc je atrakcyjniejszymi w asortymencie sklepu?

Pojemność.

To właśnie wybór pojemności powinien jako pierwszy przyjść nam na myśl. Pojemność akwarium determinuje wielkość akwarium, jego wagę, oraz koszt jego założenia i utrzymania. Jeśli jesteśmy na początku naszej przygody z akwarystyką, nie warto porywać się na duże akwaria. W niedługim czasie może okazać się, iż ich wielkość, czasochłonność opieki nad nimi, czy ilość wymaganej wiedzy, niezbędnej do opieki nad nimi, jest dla nas zwyczajnie poza naszym zasięgiem.

Zacznijmy od pojemności, która nie przysporzy nam wielu problemów. Pojemności, która okaże się złotym środkiem pomiędzy naszymi możliwościami, a ilością ograniczeń, które mogłoby stawiać za małe akwarium. Musimy brać również pod uwagę ilość miejsca, którą dysponujemy dla naszej przyszłej hodowli. Musimy mieć pewność, że jest go na tyle dużo, że pozwoli nam na swobodne doglądanie i prace przy zbiorniku.

Przeważnie zbiornik o pojemności około 100 litrów jest optymalnym wyborem na początek. Wybór takiego szkła niekoniecznie ograniczy nas w wyborze rybek, roślin i dekoracji, ale też nie przytłoczy nas ilością obowiązków, niezbędnych do utrzymania naszego ekosystemu w zdrowiu i urodzie.

Technika.

Filtracja.

Składając zamówienie na nasze zestawy akwariowe zwróćmy też szczególną uwagę, co dokładnie znajduje się w asortymencie takiego szkła. Czy są tam filtry. Jeśli tak, czy filtry te aby na pewno są odpowiednio dopasowane pod wybierany zestaw akwariowy. Mamy tu na myśli w szczególności moc pompy, w którą zostały wyposażone owe filtry, a także pojemność pojemnika na wkłady filtracyjne. Można przyjąć, iż akwarystyka w największej mierze oparta jest o wydajny i efektywny filtr. Bez niego nasz podwodny ogród nie przetrwa zbyt długo, a dla jego mieszkańców bytowanie w takim środowisku stanie się udręką.

Ogrzewanie.

Wydajna grzałka z precyzyjnym termostatem to kolejne urządzenie, bez którego współczesna akwarystyka nie mogłaby istnieć. Zważywszy na fakt, iż 99% hodowanych rybek to zwierzęta tropikalne, a w Polsce, poza okresem letnim, temperatury są poniżej i mocno poniżej 20-25 stopni, dogrzewanie wody w naszym zestawie akwarium jest koniecznością. Warto sprawdzić opinie na temat danego producenta, właśnie pod względem niezawodności i precyzji tychże urządzeń.

Oświetlenie.

Światło w akwarium to konieczność. Tym bardziej, kiedy planujemy trzymać w akwarium żywe rośliny, które będą tego światła potrzebowały całkiem sporo.

Najnowszym standardem w akwarystyce jest oświetleniem led. Odznacza się ono dużą wydajnością świetlną, przy umiarkowanym apetycie na energię. Sama żywotność takie oświetlenia, względem starszych standardów, również znacząco je przewyższa. Szykując zamówienie na zestawy akwarystyczne, koniecznie wybierzmy taki, który został wyposażony właśnie w takie oświetlenie.

Zakup zestawu akwarium w sklepie plantica.pl.

Można śmiało powiedzieć, że na akwarystyce zjedliśmy zęby, i to prawie wszystkie. Pozwala nam to na kompleksową i rzetelną obsługę klienta i doradztwo. Kiedy zamówienie wymarzonego akwarium sprawia Ci kłopot, jesteśmy po to by pomóc w wyborze akwarium skrojonego idealnie, lub prawie idealnie do Twoich potrzeb. Nasi pracownicy to nie tylko sprzedawcy, przede wszystkim to akwaryści i pasjonaci, znający temat od podszewki. Pozwala im to na profesjonalne doradztwo, które odbije się Państwa zadowoleniem i sukcesami w hodowli.

Zachęcamy do odwiedzenia strony naszego sklepu - plantica.pl Przygotowaliśmy tam dla Państwa mnóstwo ciekawych ofert, w tym atrakcyjnych promocji, także na zestawy akwariowe 100 litrów.