Zamów Kartę podarunkową

  

Oczko wodne

Oczko wodne

Filtruj według

Cena

Cena

  • 219,00 zł - 10 295,00 zł

Marka

Marka

Skimmery do oczka wodnego

Skimmer do oczka wodnego to jedno z niezbędnych urządzeń, które pływa po powierzchni stawu i usuwa z tafli wody zanieczyszczenia. Skimmer doskonale zbiera z tafli wody liście, pyłki kwiatów, usuwa także tworzący się na wodzie kożuch bakteryjny. Oprócz tego, że pływający skimmer zbiera zanieczyszczenia z tafli wody, napowietrza ją także. Przez co woda w oczku wodnym jest zawsze w odpowiednim stanie.

Aktywne filtry

Skimmery do oczka wodnego.

Każdy pływający skimmer posiada wbudowaną pompę i dzięki niej skimmer dostarcza do wody dużą ilość tlenu. Urządzenie przydaje się zwłaszcza w oczkach, które położone są blisko drzew. Duża ilość liści wpadających do wody powoduje znaczne pogorszenie się jej parametrów. Liście rozkładają się, przez co rozwój glonów przyspiesza.

Wysoka temperatura wody i mała ilość tlenu sprawia, że glony zaczynają dominować w oczku wodnym. Ryby mając coraz mniej tlenu do życia, przez co są bardziej podatne na choroby.

Jaki skimmer do oczka wodnego wybrać?

Pływający skimmer?

Dostępne są dwa rodzaje skimmerów do oczka wodnego, pływający skimmer oraz skimmer, który montowany jest do pompy.

Jak działa skimmer, który ma wbudowaną własną pompę nie trzeba nikomu tłumaczyć. Po włączeniu do prądu, pompa zasysa przez siatkę i gąbkę wodę. Następnie woda przez dyszę wtłaczana jest do oczka wodnego. Dzięki temu na powierzchni wody nie utrzymuje się kurz.

Drugą opcją zamontowania skimmera do oczka wodnego jest skimmer stojący. Skimmer do oczka to plastikowy element stojący na nóżce. Wyposażony jest w pływak.

Woda zaciągana jest przez skimmer za pomocą węża karbowanego. Następnie przepływa przez pompę i trafia do filtra. W tej konfiguracji konieczne jest użycie pompy oraz filtra. Tak więc działanie skimmera uzależnione jest od pompy do oczka wodnego. Takie rozwiązanie ma kilka zalet, ale również i wad. Warto się więc dobrze zastanowić czy nie lepiej jest zakupić skimmer pływający po tafli zbiornika wodnego. Możemy uruchamiać go niezależnie i wyłączyć wtedy, kiedy nie będzie nam potrzebny.

Oczko wodne, które nie posiada skimmera może mieć problem z odkładającymi się na dnie liśćmi.

Jaki sprzęt oprócz skimmera do oczka wodnego warto zakupić?

Oczko wodne, a specjalistyczne centrum nawadniania.

Urządzeniem, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu zakupów do oczka wodnego jest odkurzacz.

Zdecydowanie warto wybrać produkt marki Oase.

Najbardziej popularny odkurzacz to Oase pondovac 5. Przeznaczony jest do dużych oczek wodnych i stawów. To niezbędne urządzenie do utrzymania porządku na dnie oczka wodnego.

Oase pondovac 5 z dodatkową pompą jako jeden z niewielu odkurzaczy ma możliwość ciągłej pracy. Oznacza to, że producent zamontował w nim dwie pompy. Jedna z nich odpowiada za pobieranie zanieczyszczeń z dna zbiornika wodnego, druga uruchamia się po przekroczeniu poziomu wody w zbiorniku. Automatycznie opróżnia się zbiornik odkurzacza marki Oase. To duże ułatwienie, zwłaszcza jeśli do posprzątania mamy dużą powierzchnię dna w stawie.

Pondovac oczyszcza dno zbiornika bez różnicy czym jest ono pokryte. Dzięki regularnym porządkom w oczku wodnym nie ma potrzeby całkowitego opróżniania zbiornika. Całkowita wymiana wody jest niekorzystna dla ryb.

Oczko wodne o dużej objętości ciężko jest posprzątać za jednym razem. Usuwanie mułu z dna zbiornika wodnego można podzielić na kilka etapów. Woda, którą uzyskamy z dna zbiornika świetnie nadaje się do nawożenia roślin ogrodowych.

Jeśli mamy specjalistyczne centrum nawadniania nie warto podłączać do niego wody pochodzącej z oczka wodnego. Małe otwory w przewodach mogą zatkać się resztami pokarmu lub szczątkami roślin.

Co kilka miesięcy do zbiornika można także dodawać bakterie, które przyspieszają biologiczny proces oczyszczania oczka wodnego. Preparat można rozsypać z łodzi lub przy mniejszych oczkach z brzegów zbiornika. Producent bakterii zaleca, by podczas ich stosowania wyłączyć lampę UV.

Bakterie nadają się zarówno do stawu kąpielowego jak i oczka wodnego z dużą ilością ryb. Nie mają negatywnych skutków dla ryb oraz ludzi.

Czy skimmer potrzebny jest do każdego oczka wodnego?

Skimmer to urządzenie, które doskonale wspomaga usuwanie zanieczyszczenia z powierzchni oczka. Nie pomoże on nam jednak w zwiększeniu czystości pod wodą. Do tego celu należy zakupić filtr oraz solidną pompę.

Dno oczka wodnego należy oczyszczać przy użyciu pomp oraz odkurzaczy.

Jeśli nie mamy problemów z zanieczyszczeniami na powierzchni wody, skimmer będzie dla nas zupełnie zbędnym urządzeniem. Lepiej większe środki przeznaczyć na filtry mechaniczne oraz filtry biologiczne do usuwania zanieczyszczeń.

Istnieje duży wybór gotowych produktów, klienci często także samodzielnie budują sobie filtry do oczyszczania wody. Jeśli chcą Państwo zdecydować się na taki krok warto zajrzeć na stronę naszego sklepu internetowego. W sklepie znajdują się akcesoria do budowy filtra, filtry gąbkowe oraz filtry biologiczne.

Posiadamy także sprzęt do napowietrzania oczka wodnego.

Jeśli mają Państwo wątpliwości co do wyboru sprzętu, prosimy składać pytania do sprzedawcy mailowo.

Jak w naturalny sposób wspomóc filtrację w oczkach wodnych?

Oczka wodne, które nie mają roślin są bardzo trudne w utrzymaniu. Rośliny są najważniejszym elementem oczyszczającym wodę w oczku. Usuwają szkodliwy dla ryb amoniak z wody. Wchłaniają drobne zanieczyszczenia, rośliny pływające zacieniają staw, dzięki czemu woda nie nagrzewa się w tak szybkim tempie.

Zakupy roślin wodnych najlepiej rozpocząć od wybrania dobrze zaopatrzonego centrum ogrodniczego. Coraz więcej gatunków dostępnych jest do zamówienia przez Internet.

Należy jednak uważać i nie ufać na słowo sprzedawcy. Rośliny należy kupować tylko i wyłącznie od zaufanych firm.

Zamówienia na rośliny najlepiej jest składać na początku sezonu. Rośliny najlepiej przyjmują się wiosną.

Rośliny do stawu kąpielowego najlepiej jest wkładać w doniczkach. W razie zmian lub konieczności usunięcia pewnych gatunków na zimę, wyjęcie roślin z oczek wodnych nie będzie stanowiło problemu. Jeśli nie jesteśmy pewni jakie gatunki roślin będą odpowiednie do naszego zbiornika wodnego powinniśmy przez zakupem zaczerpnąć wiedzy u sprzedawcy. Warto także dowiedzieć się jakie wymagania mają zakupione przez nas rośliny. Część z nich może w bardzo szybkim czasie rozprzestrzenić się po powierzchni stawu. Nadmiar niektórych gatunków nie jest wskazany, ponieważ zapychają skimmer do oczka oraz pompy. Część roślin pobiera także więcej tlenu niż jest w stanie wyprodukować co może mieć złe skutki w oczkach z duża ilością ryb.

Urządzenia i produkty do oczka wodnego w sklepie Plantica.

W internetowym sklepie akwarystycznym Plantica znajdą Państwo wiele produktów do oczka wodnego. Bardzo popularne są zestawy filtrujące do oczek wodnych. W każdym zestawie znajduje się pompa, filtr oraz wąż do podłączenia. Prawie każdy producent montuje w filtrze lampę UV. Sprzęt wyposażony w lampę UV jest dużo wygodniejszym rozwiązaniem. Lampa UV zabija glony oraz bakterie.

Oprócz filtrów i zestawów filtracyjnych mogą Państwo zakupić u nas skimmer do oczka wodnego. Skimmer służy do oczyszczania powierzchni wody w oczku wodnym. Skimmer marki Oase występuje w dwóch wersjach. Oase swimskim 25 przeznaczony jest do mniejszych oczek o powierzchni do 25m2.. Do większych zbiorników producent zaleca zastosowanie modelu Oase swimskim 50 o powierzchni do 50m2. Istnieją jeszcze skimmery stojące. Łączone są z pompą poprzez wąż karbowany lub wąż gumowy. Taki rodzaj węża ma specjalistyczne centrum nawadniania.

Po pozostałe produkty zapraszamy do sklepu akwarystycznego Plantica.

W sklepia stacjonarnym we Wrocławiu sprzedawcy chętnie pomogą z doborem odpowiedniego sprzętu do oczka. Nasi sprzedawcy doradzają także klientom mailowo oraz telefonicznie.